Sağlık

Adet Geciktirici Hap İsimleri ve Adet Geciktirici Fiyatları 2023

Adet geciktirici ilaç isimleri ve fiyatları ne kadar 2021, Adet geciktirici hap ne kadar? Adet geciktirici ilaç fiyatları, Primolut fiyat aralığı 2021

Adet Regl Geciktirici Hap İsimleri ve Fiyatlari; Her kadın hayatinin belirli dönemlerinde belirli nedenlerden dolayı adetini geciktirmek istemektedir. İşte tam bu zamanda devreye Adet Regl Geciktirici Haplar girmektedir ve dönem dönem kadınların hayat kurtarıcısı olmaktadir.

Peki Adet Geciktirici Hap Fiyatları 2022 veya regl geciktirici hap Fiyati nedir?, Primolut fiyat aralığı 2022 yılında ne kadar oldu, adet geciktirici hap fiyat ve isim listesi nedir?. Bu yazımızda sizlere bunlar ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Adet Veya Regl Nedir ?

Adet kanaması olarak da bilinen regl aylık zamanlar içerisinde gerçeklesen vajinal kanamadır. Basitçe söylemek gerekirse adet kanaması yani regl bir kadının vücudunun ihtiyacı olmadığı dokuları kanama yolu ile dışarı atma olayıdır.

Genelde Adet Regl dönemi 11 ile 14 yaş arası başlayıp ve yaklaşık olarak 51 yaşında menopoza girene kadar devam etmektedir. Genellikle 3 ile 5 gün arası sürmektedir.

Kadınlarda Adet dönemi genelde 28 günde bir tekrar etmektedir. Bu durum bazı kadınlarda ise  10 gün erken veya 10 gün geç olarak tekrar etmektedir.

Kısaca anlatmak gerekirse yumurtlama ve Adet ve regl  görme beyin tarafından yönetilmektedir. Bu nedenle Stres gibi diş faktörler sebebi ile adet kanamasında gecikme yada erken adet görme gibi durumlar görülebilir.

Erkekler de Regl Olur Mu?

Adet olma kadınların üreme fonksiyonlarının parçasıdır. Yani  Erkeklerin kadınlardan farklı üreme sistemleri vardır ve erkekler regl yani adet olamazlar. Ergenlik döneminde ise erkeklerde görülen sesin kalınlaşması, vücut değişimleri, sperm üretimi; yüz, koltuk altı ve cinsel organ çevresinde tüylenme gibi fiziksel değişim yaşamaktadır.

Adet Geciktirmek İçin Ne Yapmalıyım?

Peki Adet Nasıl Geciktirilir; Kadınlar genelde evlilik, tatil ve iş seyahati, gibi durumlarda adet gecikmesi için genelde kullandığı yöntemlerden bir tanesi adet geciktirici ilaçları kullanmaktır.

Adet geciktirici hapların dışında Adet geciktirici bitkiler kadınlar tarafından kullanılmaktadır. Bunlardan en önemlisi çubuk tarçın, zencefil ve civanperçemi bitkisidir.

Adet Kanaması Geciktirici Bitkiler Nelerdir?

Herhangi bir adet geciktirici ilaç kullanmadan doğal yöntemler ve bitkiler

  • Toz tarçın
  • Maydanoz çayı
  • Zencefil
  • Biberiye
  • Böğürtlen yaprağı
  • Elma sirkesi

Adet Geciktirici Hap Nedir ?

Her kadın hayatinin belirli dönemlerinde belirli nedenlerden dolayı adetini geciktirmek istemektedir. İşte tam bu zamanda devreye Adet Regl Geciktirici Haplar; devreye girmektedir ve dönem dönem kadınların hayat kurtarıcısı olmaktadir.

Adet Geciktirici İlaç (Hap) Nereden Alınır?

Adet geciktirici haplar genellikle eczanelerde satılmaktadır. Ayrıca bağlı olduğunuz sağlık ocağındanda ücretsiz bir şekilde alabilirsiniz. Eğer isterseniz Doktorunuza reçete ettirerek paranizlada satın alabilirsiniz.

Adet Geciktirici İlaç İsimleri ve Fiyatları Ne Kadar?

Adet Geciktirici İlaçlar ; Genelde kadınların adet regl tarihini ertelemek için adet geciktirici ilaç kullanmaktadırlar. En sık kullanılan geciktirici ilaçların İsimleri ve Fiyatların Nedir? Bunlar ; Primolut-N Tablet , Tarlusal ve doğum kontrol haplarıdır. 

Adet Geciktirici İlaç İsimleriFiyatları
Tarlusal37.57
Primolut-N61.68
Microgynon Draje159.97 ₺
Adet Geciktirici İlaç İsimleri ve Fiyat

Belirtilen bu fiyat zamanla farklılık göstermektedir. Lütfen bunu göz önüne alarak Primolut, Tarlusal ve Microgynon Draje satın alma işlemini gerçekleştiriniz. (Fiyatların güncelleme tarihi : 09.01.2023)

Primolut-N Tablet Ne İçin Kullanılır?

Primolut N Tablet Ne Icin Kullanilir Primolut N Fiyati 2021
Primolut N Tablet Ne Icin Kullanilir 

Primolut-N, 30 tabletlik ambalajlarda bulunmaktadır ve bu tabletler beyaz renklidir. Her bir
tablet etkin madde olarak 5 mg noretisteron içermektedir. Kadınlarda rahim
iç tabakasındaki doku üzerine koruyucu ve kanamayı önleyici etki göstermektedir.

Primolut-N Fiyati 2023

Primolut-N  Adet geciktirici tablet Normal Reçete ile satılmaktadır. Primolut n fiyat 2023 yılında 61.68 dir.

Tarlusal Reçetesiz Satılır Mı ?

Recetesiz Satilir Mi Tarlusal Fiyati 2021
Recetesiz Satilir Mi Tarlusal Fiyati 2021

Adet söktürücü ilaçların kesinlikle kadın doğum uzmanları tarafından reçete edilmesi gereken ilaçlardır.  TARLUSAL 5 mg 12 tablet etken maddesi  Metroksiprogesteron Asetattır. Tarlusal Reçetesiz Satılır Mı ? sorusuna gelince ise bu adet söktürücü ilaç reçetesiz olarakta satın alabilirsiniz. 

Tarlusal 2023 Yılı Fiyat Listesi

TARLUSAL 5 mg 12 tablet 2023 Eczane Satış Fiyati listesi 37.57 ₺ dir.

Adet Geciktirici Hap Nasıl Kullanılır?

  • Adet geciktirici haplar regl kanamasına yaklaşık olarak 2-3 gün kala kullanılmaya başlanmaktadır.
  • Kullandığınız gün boyunca adet kanaması gerçekleşmez.
  • İlacı kullanmayı durdurduktan 2-3 gün sonra ise adet kanaması başlamaktadır.

Adet Geciktirici Hap Fiyat Ne Kadar ? 2023

Adet Geciktirici Hap Fiyat listesi (Tarlusal, Primolut-N) hakkında bilgiler aşağıda tabloda almaktadır.

Tarlusal 2023 Yılı Fiyati37.57 ₺
Primolut-N Fiyati 202361.68 ₺
Adet Geciktirici Hap Fiyat Ne Kadar ?

Belirtilen bu fiyat zamanla farklılık göstermektedir. Lütfen bunu göz önüne alarak Primolut, Tarlusal ve Microgynon Draje satın alma işlemini gerçekleştiriniz. (Fiyatların güncelleme tarihi : 09.01.2023)

Adet Söktürücü İlaçlar ve Ertesi Gün Hapları

Adet Söktürücü haplar ve Ertesi Gün ilaçları birbirine karıştırılmaması gerekmektedir. Ertesi gün hapları korunmasız olarak cinsel ilişkiye girildikten sonra kadınlarda gebeliği önlemek amacıyla belirli bir zaman içerisinde kullanılması gerekmektedir.

4/5 - (67 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu