Sağlık

Zestat Kullananlar Yorumları – Depresyon İlacı

Zestat Kullananlar Yorumları; ve hakkında detaylı bilgi yazımızın devamında yer almaktadır. Zestat 15 mg tablet, statinler olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir. Vücuttaki düşük yoğunluklu lipoprotein veya kötü kolesterol seviyelerini azaltır. Ayrıca vücuttaki yüksek kolesterol seviyeleri nedeniyle oluşan arterlerin daralması gibi çeşitli durumların iyileştirilmesine yardımcı olur. Yani kısacası Zestat, ruh halinizi iyileştirir, kaygıyı azaltır, sağlıklı bir uyku uyur ve enerji seviyenizi yükseltir.

Aktif bileşenMirtazapin
Firma BilgisiABDİ İBRAHİM İLAÇ SAN. VE TİC. A.Ş.
Reçete türüNormal Reçete
Birim Miktar15
Ambalaj Adedi30
Fiyat55.49 TL
Zestat Nedir?

Zestat Kullananlar Yorumları

Antidepresan ilaç olarak yazılan Zestat hakkında kullanıcılar bazı yorumlar yaptı. Elbette bu yorumlar yönlendirici değil ama kim neler yaşadı birlikte bakalım:

Zestat Nedir
Zestat Nedir
 • “Zestat, depresyona girdiğinizde bu süreci atlatmanız için kullanabileceğiniz ve tabi ki doktorun yazabileceği bir ilaçtır. Karmaşık beynimizdeki bazı reseptörlerle oynayan ilaç biyolojik trafiği düşürerek ruhsal çöküntüleri yatıştırıyor, uyutuyor rahatlatıyor.
 • Beynimizdeki bazı noktalara müdahale eden ilaçlar aldığımızda, bununla bağlantılı olarak ruhumuz da bir etkiye maruz kalıyor değerli okurlar. Tıp geliştikçe serotonin gibi mutlu eden hormonların salgısını arttırırken sıfır yan etkili ilaçlar üzerinde sevindirici çalışmalar var. Zestat da bu tür bir amaca hizmet ediyor.”
 • “Ne var ki günümüzde bu tür ilaçların bazı otoritelere göre “8 bazılarına göre 24 yaşından önce kullanılmaması şiddetle öneriliyor ki bunun da nedeni intihar düşüncelerini tetiklemeleri. Yani yanlış anlaşılmasın, intihar düşüncelerini üretmiyor ama var olan intihar düşüncelerini tetikleyebiliyor.”
 • “Eğer sizde de Zestat bu tür düşünceleri tetiklemişse ilacı kesmek ve yeni bir ilaç macerasına atılmak gerekebilecek.”
 • “Karaciğerin hasarlı olduğunu gösteren yetişkin sarılık gelişmesi durumunda ilaç derhal bırakılmalı.”
 • “Böbrek hasarını arttıracak bir etki oluşursa derhal Zestat terk edilmeli.”
 • “Nöbetler ve tansiyonun kabul edilemez şekilde düşmesi durumunda Zestat kullanımı bırakılmalı…”
 • “İdrara çıkarken zorluklar takılmalar meydana gelmişse ilacı bırakmak iktiza eder.”
 • “Kalp ritminde bozulmalar olursa hasta bunları zaten EKG olmadan da hissedecektir. Günümüzde tansiyon nabız ölçen basit makinelere bakılarak ve akıllı saatlerden bilgi alarak hastanenin yolunu tutmak tedaviyi daha da hızlandıracaktır.”
 • “Zestat alkol ile anlaşamaz ve beraber alırsanız tüm vücut uyuşabilir bu da hastayı daha çok tedirgin eder.”

Zestat Kullananlar Yan Etkileri

Kullanılan hemen hemen her ilacın bir yan etkisi vardır. Özellikle Zestat kullananlar sıklıkla şu yan etkiler ile karşılaşmışlar;

 • Çok uyuma, bu ilacı kullananların İlaci aldıktan sonra daha çok uyuduklarından bahsetmektedir.
 • Kilo almak
 • Baş ağrısı
 • Iştah artışı
 • Kas ağrıları gibi etkiler yan etkilerdir.

Tekrar doktoruma danışacağım maalesef yan etkisi oldu. Baş ağrısı var, çok güçlü.

Zestat Kullananlar Yan Etkileri

Arkadaşım bu ilacı kullanıyor şu an pek bir değişiklik yok sadece rahatlık ve uyku var.

Zestat Kullananlar Yan Etkileri

Zestat’ı 3 yıldır kullanıyorum ve ömür boyu kullanmayı düşünüyorum. Kullandığımda geceleri rahat uyuyorum ve sabahları huzurlu uyanıyorum.

Zestat Kullananlar Yan Etkileri
 • “Doktor Zestat yazarsa ve siz başka ilaçlar da alıyorsanız, karşılıklı etkileşim ihtimaline karşı doktoru bilgilendirin. Ben söylemeyi unuttum az kaldı öbür dünyayı boyluyordum”
 • “Valla ben çok net renkli rüyalar görmeye başladım beynimde güzel şeyler oluyor, sebepsiz mutluyum kankiler”
 • “Ben zestat kullandım da dozu az geldi herhal! Çünkü bende bir güzellik olmadı ya. Sizce dozu arttırması için tekrar doktora gideyim mi hı? Gideyim gideyim”
 • “İnternetten bakarak ilaç beğenen var mı? Çok komik ya zaten ihtiyaç varsa doktor yazar yoksa da gidip alamazsınız bu kadar basit “

Zestat Bağımlılık Yapar Mı?

Antidepresanlar grubuna ait olan bu ilacın kullanım talimatlarına mutlaka uyulmalıdır. Bu ilacı doktor tavsiyesi olmadan kullanmak vücuda son derece zararlıdır. Bu ilaç reçete gerektirir ve doktor tavsiyesi üzerine ağızdan alınır. Ancak bazı hastalarda ilacın kullanım süresini aştığı için ilaca bağlı yan etkiler görülebilmektedir. İlacın tam etkisini alabilmek için mutlaka doktorunuzun tavsiye ettiği dozda kullanılmalıdır. Ayrıca Antidepresanlar bağımlılık yapar mı? Antidepresanlar bağımlılık yapmaz.

Zestat Ne Kadar Süre Kullanılır

Genel olarak Zestat depresyon belirtileriniz 4 ila 6 ay içinde kaybolana kadar kullanmanız gerekir. İlaç Kullanımı : Bu ilaç her gün aynı saatte alınmalıdır.

Zestat Yeşil Reçete mı?

Zestat normal bir reçete ile tüm eczanelerde satılmaktadır. Ayrıca reçetesiz ve doktor muayenesi olmadan kullanılması tavsiye edilmemektedir

ZESTAT Fiyat Ne Kadar? 2022

Bir antidepresan olan Zestat, ağızda çözünen tabletler şeklindedir. 30 tabletlik ambalajlarda satılmaktadır. Antidepresan olduğu için reçetesiz satılmaz. Bu ilacın fiyatı aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Barkod8699514070016
Satış Fiyatı55.49 TL
Fiyat Kontrol Tarihi09.07.2022
ZESTAT Fiyat
5/5 - (1 vote)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu