Sağlık

Reçetesiz Uyku İlacı 2023 – Uyku Hapı Fiyatları 2023

Reçetesiz Satılan En İyi Uyku İlaçları

Reçetesiz Satılan En İyi Uyku İlaçları, uyku ilaçları isimleri, uyandırmayacak uyku ilacı, en iyi uyku ilacı, reçetesiz uyku ilacı, en etkili uyku ilacı, psikiyatri uyku ilaçları isimleri, Daha önceki yazılarımızda sitemizin Sağlık kategorisinde farklı ilaçların ne işe yaradığı, ne için kullanıldığı gibi, hakkında en çok merak soruların cevaplarını sitemizde paylaşmıştık. Bu yazımızda ise Eczanelerde Reçetesiz Satılan En İyi Uyku İlaçları, uyku ilaçları isimlerinden bahsedeceğiz.

Eczanelerde Satılan En İyi Reçetesiz Uyku İlacı; Uyku sorunları insanların düzen adı verilen hayatlarının devamını oldukça zorlaştırmaktadır. Bu sebepte ötürü uykusuzluk insanlarda dalgınlık halsizlik ve bir çok rahatsızlığın başlangıcına olanak sağlamaktadır.

Bu yüzden uykusuzluk çeken insanlar bu rahatsızlığın geçmesi için bir çok şeye ihtiyaç duyuyor. Bunlardan en çok kullanılanlarında ilaçlar ancak bazı ilaçların ciddi yan etkileri bulunuyor. Bu yan etkileri görmek istemeyen insanlar reçetesiz satılan ve yan etkileri ilaçlar gibi olmayan uyku ilaçlarını arıyor. Bu yazımızda reçetesiz satılan uyku ilaçlarına yer verdik.

En İyi Uyku İlaçları İsimleri 2023

  • Nutraxin Herbal Bitkisel Uyku İlacı
  • Donormil Uyku İlacı
  • Remeron Uyku İlacı
  • Novo Passit Uyku İlacı Nedir? Fiyati
  • Citoles Uyku İlacı
  • Tolvon Uyku İlacı
  • Glisin Uyku İlacı,
  • Fito Sedanı Uyku İlacı

Reçetesiz Satılan Uyku İlacı İsimleri ve Fiyatı 2023

Bu yazımızın devamında reçeteli veya reçetesiz olarak satılan en iyi uyku ilacı isimleri ve fiyatı yer almaktadır.

Nutraxin Herbal Bitkisel Uyku İlacı

Nutraxin uyku ilacı tamamen doğal ve bitkisel olduğu belirtilmiştir. Rahat bir uyku gerçekleştiren Nutraxin Herbal bitkisel uyku ilacı yan tesiri olmayan ve başka ilaçlar gibi antidepresan sınıfında yer almamaktadır. Bu uyku ilacı takviye edici besin olarak geçmektedir.

Nutraxin Herbal Bitkisel Uyku Ilaci
Nutraxin Herbal Bitkisel Uyku Ilaci

Uykusuzluk sorunu olanlar için fiyat olarak reçetesiz satılan diğer uyku ilaçlarına göre biraz pahalı olsada bitkisel olması ve yan etkisinin olamayışı tercih sebebi olmaktadir. Bu uyku ilacı sadece eczanelerde satılmaktadır ve fiyatı 2022 yılı için 142,87 TL dir. İçerisinde 60 kapsül bulunmaktadır.

Donormil Uyku İlacı Nedir?

Donormil Uyku İlacı: Reçete ile satılmakta olan bu ilaç H1 histamin reseptörü engelleyicisi ve özünde bir antikitemin ilacıdır. Ancak alerjik hastalıkların tedavisi için tasarlanmıştır. Ancak uyku sorunlarında ve uyku bozukluklarında ve uykusuzlukta kullanılır.

Araç kullanmamak kaydı ile uyku sorunları için kullanılan en iyi ilaçlar arasında yer almaktadır. İlaç alındıktan sonra hızlı bir şekilde etki etmektedir ilaç alındıktan sonra uykuya dalma süresini azaltır, uyku süresini artırır 80 ila 100 TL arasında satışı yapılmaktadır ancak fiyatı satılan yerlerin değişiklik göstermesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Yan Etkileri: Ağız Kuruluğu , Solunum Yolunda Bozukluk , Uyanma Zorluğu , Gün İçinde Uyku Hali

Remeron Uyku İlacı Nedir? Fiyati

Remeron Uyku ilaçları arasında Uzman hekimler tarafından en çok reçete edilen bir ilaçtır. Bu uyku ilacının Bağımlılık yapmaması en önemli özelliğidir.

Remeron Uyku Ilaci Nedir Fiyati
Remeron Uyku Ilaci Nedir Fiyati

Remeron Uyku İlacı kullanıldıktan sonra 1 saat sonra uykuyu getirir ve yaklaşık olarak 12 saat kadar uyutur. Huzurlu ve rahat bir uyku uyumanızı sağlar.

Bu ilacın Yan etkileri ise; Acıkma hissi, ağız kuruluğu ve ender de olsa mide bulanması görülebilir. Sürekli bu uyku ilacını kullanan kişilerde kilo alma gibi bir yan tesiri de görülmektedir. Stresli ve sorunlu hallerde en çok tercih edilen uyku ilacıdır. İlk kullanımda dikkat edilmelidir.

Kullanan kişilerin bünyesine göre bu ilaç 15 saat ile 20 saat arasında uyutabilir. 1 tabletin yarısının alınması tavsiye edilmektedir.

Novo Passit Uyku İlacı Nedir? Fiyati

Novo Passit Uyku İlacı: Tamamen bitkisel olarak belirtilmiştir genelde uyku bozukluklarında kullanılmaktadır ancak güzel bir yatıştırıcı olarak da görev yapmaktadır. Çok hızlı bir etkiye sahiptir uyku sürenizi uzatarak rahatlatacaktır. 60 ila 80 Tl arasında satışı yapılmaktadır ancak satılan yerin farklılık göstermesi ile farklılık göstermektedir.

Yan Etkileri: Doz aşımından kaynaklı gün içinde uyku hali , Alkolizm hastalarının kullanımı sakıncalıdır , Ertesi gün araç kullanımı sakıncalıdır.

Citoles Uyku İlacı Nedir? Fiyati Ne Kadar?

Bu uyku ilacı aslında bir antidepresandır. Stresten sizi uzak tutar ve Kafanızda yer alan konuşmaları siler atar. Reçetesiz olarak eczanelerde satılmaktadır. Uyku sorunlarında çok sık tercih edilen reçetesiz satılan uyku ilaçlarından biridir.

Citoles Uyku Ilaci
Citoles Uyku Ilaci

Bu ilacın yan etkileri diğer anti depresan ilaçlarına göre daha azdır. Ayrıca Citoles uyku ilacı kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Kaliteli bir uyku uyulmasını destekler. Uzman hekimler tarafından uykusuzluk şikayeti olan kişilere çok sık yazılan bir ilaçtır.

Ayrica yaşlılarda ve Alzheimer hastalarında uyku ilacı olarak tercih edilmektedir.

Tolvon Uyku İlacı Nedir? Fiyati Ne Kadar?

Bu uyku ilacında aslında Citoles gibi bir antidepresan ilacıdır. En çok reçete edilen antidepresanlar arasında yer almaktadır. Tolvon Uyku İlacını stresli dönemlerde uyku sorununu gidermek için kullanılmaktadır.
Uzman hekimler tarafından en çok reçete edilen ilaçların yer almaktadır. Tolvon ağır bir antidepresandır. Fakat kullanıldığında alışkanlık yapmaz.

Tolvon uyku ilaci nedir
Tolvon uyku ilaci nedir

Uyuma süresi olarak ise ; Ortalama 11 saat ile 15 saat arasında uyutabilmektedir.

Bu ilacın yan etkileri ise; kabızlık ve mide bulantısı olarak belirtilmiştir.

Fito Sedanı Uyku İlacı Nedir? Fiyati

Fito Sedanı Uyku İlacı: İçerisinde doğal olarak belirtilen otların ana, kekik, tatlı yonca , kediotu bir bardak içerisinde aktarılması ve kaynar su ile bekletilmesi gerekiyor ardından içilmesi uykunuzun düzene binmesi kolaylaşacak e uyku süreniz artacak uykuya dalma süreniz ise kısalacaktır.

Fito Sedanı Uyku İlacı Güncel fiyatı 100 TL olarak belirtilmiştir ancak satılan yerin farklılık göstermesi ile farklılık göstermektedir.

Yan Etkileri: Doğal yapısı nedeni ile belirtilen bir yan etkisi bulunmamaktadır ancak alerjik durumlar söz konusu edilmelidir.

4.5/5 - (15 votes)

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. BEN SENELERDİR TOLWON KULLANIYORUM SABAHA KADAR YILDIZLRI SAYIYORUM UYAYAMIYORUM.BÜNYEM ALIŞTIGI İÇİN ARTIK.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu