Sağlık

Eczanelerde Reçetesiz Satılan En İyi Uyku İlaçları 2021

Eczanelerde Satılan En İyi Uyku İlaçları Uyku sorunları insanların düzen adı verilen hayatlarının devamını oldukça zorlaştırmaktadır. Bu sebepte ötürü uykusuzluk insanlarda dalgınlık halsizlik ve bir çok rahatsızlığın başlangıcına olanak sağlamaktadır.

Bu yüzden uykusuzluk çeken insanlar bu rahatsızlığın geçmesi için bir çok şeye ihtiyaç duyuyor bunlardan en çok kullanılanlarında ilaçlar ancak bazı ilaçların ciddi yan etkileri bulunuyor. Bu yan etkileri görmek istemeyen insanlar reçetesiz satılan ve yan etkileri ilaçlar gibi olmayan uyku ilaçlarını arıyor. Bu yazımızda reçetesiz satılan uyku ilaçlarına yer verdik.

Eczanelerde Reçetesiz Satılan En İyi Uyku İlaçları

  • Melaxen Uyku İlacı,
  • Donormil Uyku İlacı,
  • Corvoval Uyku İlacı,
  • Nova Passit Uyku İlacı,
  • Glisin Uyku İlacı,
  • Fito Sedanı Uyku İlacı

Melaxen Uyku İlacı

Melaxen Uyku İlacı: İnsanlarda melatonin uyku döngüleri düzenleyerek doğal uyku düzeninizin bozmadan uyku haline geçmenize yardımcı olmaktadır. Melatonin ek olarak yatıştırıcı özellikleri bulunmaktadır. Çok hızlı bir şekilde parçalanmaktadır bu sebepten ötürü fazla doz almanız mümkün olmayacaktır.

Melaxen doğal uyku düzeninizi bozmaz kabuslara neden olmaz ve uyanmanızı etkilemez. Melaxen’in belirtilen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Reçetesiz şekilde satışı yapıldığı belirtilmiştir. Güncel Fiyat olarak belirtilen miktar olarak 220 TL olarak belirtilmiştir ancak satılan yerlerin farklılık göstermesi ile değişiklik göstermektedir.

Yan Etkileri: Alerjik Reaksiyonlardan Kaynaklı Oluşan Durumlar

Donormil Uyku İlacı Nedir?

Donormil Uyku İlacı: Reçete ile satılmakta olan bu ilaç H1 histamin reseptörü engelleyicisi ve özünde bir antikitemin ilacıdır. Ancak alerjik hastalıkların tedavisi için tasarlanmıştır. Ancak uyku sorunlarında ve uyku bozukluklarında ve uykusuzlukta kullanılır.

Araç kullanmamak kaydı ile uyku sorunları için kullanılan en iyi ilaçlar arasında yer almaktadır. İlaç alındıktan sonra hızlı bir şekilde etki etmektedir ilaç alındıktan sonra uykuya dalma süresini azaltır, uyku süresini artırır 50 ila 80 TL arasında satışı yapılmaktadır ancak fiyatı satılan yerlerin değişiklik göstermesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Yan Etkileri: Ağız Kuruluğu , Solunum Yolunda Bozukluk , Uyanma Zorluğu , Gün İçinde Uyku Hali

Corvoval Uyku İlacı Nedir? Fiyati

Corvoval Uyku İlacı: Corvoval fenorbarbital içeren tek ilaçtır. Uyuşturucu klasmanında yer almakta ve diğer ürünlere göre maliyeti oldukça düşüktür. Damla seviyesine göre ağrı kesici olarak da kullanılmaktadır kasların gevşemesine ve biraz daha rahatlamanıza sebep olur ve uykuya dalma oranınız azaltarak uyku sürenizi uzatır.

Corvoval Uyku İlacı fiyatı 150 ila 160 TL arasında fiyatı değişiklik göstermektedir. Ancak satılan yerin değişmesi ile değişiklik göstermektedir.

Yan Etkileri: Emzirme Yapan Kişilere Önerilmez , Alerjik Reaksiyonlar Görülebilir. Uykudan Uyanma Sorunları , Gün İçinde Uyku Hali

Nova Passit Uyku İlacı Nedir? Fiyati

Nova Passit Uyku İlacı: Tamamen bitkisel olarak belirtilmiştir genelde uyku bozukluklarında kullanılmaktadır ancak güzel bir yatıştırıcı olarak da görev yapmaktadır. Çok hızlı bir etkiye sahiptir uyku sürenizi uzatarak rahatlatacaktır. 20 ila 40 arasında satışı yapılmaktadır ancak satılan yerin farklılık göstermesi ile farklılık göstermektedir.

Yan Etkileri: Doz aşımından kaynaklı gün içinde uyku hali , Alkolizm hastalarının kullanımı sakıncalıdır , Ertesi gün araç kullanımı sakıncalıdır.

Glisin Uyku İlacı Nedir? Fiyati

Glisin Uyku İlacı: Glisin basit bir amino asittir ancak beyin korteksindeki inhibe edici süreçleri düzenlemektedir. Çok karışık bir rolü bulunmaktadır ancak uyku sorunlarının düzenlemesinde yada uyku süresinin uzaması için kullanılmaktadır.

Glisin Uyku İlacı fiyatı Güncel olarak 200 ila 260 TL arasında satışı yapılmaktadır. Ancak satılan yerin farklılık göstermesi fiyatında farklılık göstermesine neden olacaktır.

Yan Etkileri: Bazı bilinç kayıplarına , uyku halinden çıkamama , gün içerisinde uyku halinin devam etmesi

Fito Sedanı Uyku İlacı Nedir? Fiyati

Fito Sedanı Uyku İlacı: İçerisinde doğal olarak belirtilen otların ana, kekik, tatlı yonca , kediotu bir bardak içerisinde aktarılması ve kaynar su ile bekletilmesi gerekiyor ardından içilmesi uykunuzun düzene binmesi kolaylaşacak e uyku süreniz artacak uykuya dalma süreniz ise kısalacaktır.

Fito Sedanı Uyku İlacı Güncel fiyatı 50 TL olarak belirtilmiştir ancak satılan yerin farklılık göstermesi ile farklılık göstermektedir.

Yan Etkileri: Doğal yapısı nedeni ile belirtilen bir yan etkisi bulunmamaktadır ancak alerjik durumlar söz konusu edilmelidir.

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu