Sağlık

Microgynon Nedir? – Microgynon Fiyatı 2024

Microgynon Ne İşe Yarar?, Microgynon Doğum Kontrol Hapı Fiyati Ne Kadar?

Microgynon Doğum Kontrol Hapı;  Kadınların kullandığı doğum kontrol hapları içinde tüketimi en çok kullanılan haptır. Doktorlarında cinsel ilişki sonrası gebelikten korunmak isteyen kadınlara en çok tavsiye ve reçete ettiği haplardan biridir.

Gebeliği önlemek amacıyla kullanılan yöntemleri arasında en çok tercih edilen yollardan birisi de, doğum kontrol haplarının kullanımıdır. Kontrol haplarının ilacın kullanımı kolaylığı ve yan etkilerinin az olmaları sebebiyle, kadınların büyük bölümü cinsel ilişki sonrası bu kontrol hapları ile gebelikten korunmaktadırlar.

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Nedir?

Doğum Kontrol Hapı, gebelik engelleyici doğum kontrol ilacıdır. Yumurtalıklardan yumurta atılmasını yani (yumurtlamayı) engeller. Rahim ağzı salgısını koyulaştırarak spermlerin yumurtaya ulaşmasını engeller. Ayrıca döl yatağı iç zarını dahi incelterek döllenmiş bir yumurtanın yerleşmesine engel olmakta.

İlacın Etken Maddesi; 0,03 mg Etinilestradiol ve 0,15 mg Levonorjestrel dir.

yardimci madde
yardimci madde

Microgynon Ne İşe Yarar?

Gebeliği önlemek amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Rahim iç zarını incelterek döllenen yumurtanın yerleşmesini engel olarak olası bir gebeliği önler.

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Nasıl Kullanılır?

Öncelikle hekiminiz bu ilacı nasıl reçete etmiş ise o şekilde kullanılması gereklidir. Doktorunuzun Tedavisi boyunca kesinlikle doktorunuzun tavsiyelerine uymanız gerekmektedir. Bu kontrol hapının hatalı kullanım ve doktorunuzun tavsiyesi dışında kullanımı hastalığın seyrini negatif etkiler, sağlığınıza zarar verir.

Microgynon doğum kontrol hapını öneren doktorunuz yönünden size bu konuya dair en doğru programlama ve kullanım çizelgesi takdim edilecektir. Kesinlikle Doktorunuzun direktiflerinin dışına çıkmayın.

  • İlacın her bir dozunu bir bardak dolusu su ya da sütle beraber alınmalıdır. Akşam yemeğinden sonra yada yatmadan önce ilaç kullanılmalıdır.
  • 24 saati aşmayan sürelerle her gün ayni saatlerde alınmalıdır.
  • Adet kanamasının ilk gününden başlamak üzere 21 gün boyunca günde 1 hap alınmalıdır. Fakat 21 günlük sürenin hapın kullanımına 7 gün ara verilmelidir. 3 hafta alınır, 1 hafta alınmaz. Şeklinde olmalıdır.
  • İlacın kullanımına ara verildikten 2 ile 3 gün içinde ilacın kesilmesine tabi olarak kanama başlar. 7 günlük aranın sonunda kanama bitsin yada bitmesin 8. günü bu hapı tekrar kullanmaya başlanmalıdır.

Kullanma Talimatını Okumadan Kullanmayın. Okumak için tıklayın.

Microgynon Fiyatı 2024

Bulunduğunuz bölgede yer alan tüm eczanelerde Microgynon hapını bulabilirsiniz. Diğer doğum kontrol haplarına kıyasla satış fiyatının uygun olduğu görülmektedir.

Bayer Türk Kimya San. Tic. Ltd. Şti. firmasının ürünü olan  Microgynon kontrol hapının 2024 yılı itibariyle en güncel fiyatı 273.68 TL ‘dir.

Microgynon Doğum Kontrol Hapı Fiyati Ne Kadar?

21 tabletlik ambalajlarda satılan, Bayer markasının ürünü olan ve normal reçeteli olarak satılan doğum kontrol hapının 2024 temmuz ayında fiyatı 273.68 TL den satılmaktadır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu