Sağlık

Travazol Krem Kortizonlu mu?(Doğru Cevap)

Travazol Krem Kortizonlu mu? sorusu oldukça merak edilmektedir. Travazol krem, derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının başlangıç veya ara tedavisinde kullanılan, kortizonlu bir kremdir.

Öncelikle Travazol krem, aşağıdaki cilt sorunlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

 • Mantar enfeksiyonları
 • Pişik
 • Vajinal kaşıntı
 • Cilt lekeleri
 • İltihaplı deri
 • Sivilce ve sivilce izleri
Travazol Krem hakkinda 1
Travazol Krem hakkinda 1

Travazol krem, doktorunuzun önerdiği şekilde günde iki kez, sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde uygulanır. Kremi kullanmadan önce bölgenin temiz olduğundan emin olun.

Travazol Krem İçeriği Nedir?

Travazol krem, deri yüzeyinde oluşan mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir kremdir. Ayrıca kaşıntı, kızarıklık, bakteri ve diğer cilt problemlerine karşı da etkilidir. Ancak kortizon içerdiği için uzun süreli kullanımı önerilmez.

Travazol Krem hakkinda
Travazol Krem hakkinda

İçeriğinde

Travazol, izokonazol nitrat ve 1 mg diflukortolon valerat içeren bir kremdir. Ayrıca kortizon içerir. Kremin içeriği ise mineral yağ, Polisorbat 60, Disodyum EDTA, vazelin, setostearil alkol, sorbitan stearat ve distile su içermektedir.

Prospektüs

Eğer yukarıda yer alan maddelere karşı alerjiniz varsa, bu kremi kullanmadan önce mutlaka doktorunuzun bilgisi dahilinde kullanılmalıdır.

Travazol Krem Kortizonlu mu?

Travazol krem, mantar tedavisinde kullanılan bir kremdir. Aynı zamanda içinde kortizon bulunduğu için kaşıntı, kızarıklık, bakteri ve deride oluşan diğer semptomlara karşı da kullanılmaktadır. Ancak içerdiği kortizon nedeniyle uzun süreli kullanımı tavsiye edilmez. Uzun süreli kullanımda deri incelmesi sorunu ortaya çıkabilir.

Travazol Krem Yan Etkileri

Travazol kremin yan etkileri genellikle hafiftir ve kısa sürelidir. En yaygın görülen yan etkiler şunlardır:

 • Yanma, batma veya tahriş
 • Kuruluk
 • Kızarıklık
 • Kaşıntı
 • Uzun süreli kullanımlarda deri incelmesi, kıl kökü iltihabı ve cilt renk değişikliği gibi yan etkiler görülmektedir.
Travazol Krem Yan Etkileri
Travazol Krem Yan Etkileri

Travazol Krem Vajina İçine Sürülür mü?

Öncelikle Travazol krem, mantar enfeksiyonlarının ve genital bölgedeki enfeksiyonların tedavisinde sıkça tercih edilmektedir. Ayrıca kaşıntı ve yanma ile birlikte gelen kızarıklık için de kullanılmaktadır.. Ancak, sadece vajinaya uygulanması önerilmektedir. Kesinlikle vajina içine sürülmemelidir.

Travazol Krem Fiyat 2024

TRAVAZOL %1 + %0,1 krem, 15 glik bir kutu içinde bulunan izokonazol nitrat ve diflukortolon valerat etken maddeleri içeren bir ilaçtır. 2024 yılında Ortalama olarak 130.28 ₺‘ye satılmaktadır ve beyaz reçete satın alınabilir.. Barkod kodu 8699569350040’dir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu