Sağlık

Vasoxen Kullananlar Yorumlar – Panik Atak

Vasoxen Kullananlar Yorumlar; Damarları genişleten Vasoxen ilacı tansiyon düşürücü olarak ve ritim düşürücü olarak kullanılmaktadır. Yüksek tansiyonunuzun kötüleşme riski daima vardır. Bu ilaç, karaciğer sorunları olanlarda istenmemektedir, bu nedenle zaten yüksek tansiyonu olan kişiler Vasoxen yerine başka ilaçları kullanabilirler.

Vasoxen ilacının en iyi etkisi kalp ritmini düşürmesidir. Yüksek nabız kalp krizine yol açabileceği için doktorlar Vasoxen yazarak ritmi düşürürler. Ancak ilacın tek bir kez alınması yeterli değildir ve her gün belli dozlarda alınması gereklidir. Karaciğer fonksiyonları bozuk olanların bu ilacı kullanması önerilmemektedir. Öte yandan kalp hızı anormal olarak yavaşladıysa, kan dolaşımı çok düştüyse, tiroit bezi çalışması fazla ise ilaç değişimi için doktora gitmek gerekmektedir.

Vasoxen Kullananlar Yorumlar

  • “Böbrek yetmezliği yüksek tansiyon nedeni ile gelişti ve bana vasoxen ilacı verildi. Bu ilaç tansiyonumu normalin altında düşürüyor”
Vasoxen ilaci
Vasoxen ilaci
  • ” Kalp damarlarımda yüzde 40 daralma olması nedeni ile vasoxen reçete edildi. “
  • “Yaklaşık 5 yıldır tansiyon ile başım dertte. Bana verilen ilaç diavon 80  ve vasoxen ilacıdır. Bunları kullandıkça tansiyonum çok düşüyor, öyle ki baş dönmesi oluşuyor. Bana geçtiğimiz gün holter takıldı. Diavon ilacını ve Vasoxen ilacını bırakmalı mıyım?”
  • “Benim sıkıntım nabız yüksekliği sıkıntısı, dakikada 100-130 aralığında seyretmekte sürekli çarpıntı sorunu yaşıyorum. Doktorlar bana diğer ilaçlara ek olarak 12.5 mg vasoxen verdiler bunun nedeni küçük tansiyon değerinin 90 mmHg çıkması idi. “

Yüksek Tansiyonun ve Aritminin Zararları

Tedavi edilmediği takdirde yüksek tansiyon, kalbin ve kan damarlarının iş yükünü artırarak kalbin ve damarların hasar görmesine neden olur.  Damar içlerinde LDL kolesterol birikmesine yol açar. Bu birikim ateroskleroz olarak bilinmektedir ve kardiyovasküler hastalığın ana nedenlerinden biridir.

Zamanla, yüksek tansiyon, kalp krizi ve diğer kardiyovasküler problemlerin riskini artıran geri dönüşü olmayan tehlikelere yol açar. Çoğu kan basıncı ilacı belirli yan etkilere sahiptir. Ancak yine de doktorunuz bırakabileceğinizi söyleyene kadar ilacı kullanmaya devam etmek gerekir.

Vasoxen Yan Etkileri

İlacın yan etkileri baş ağrısı, baş dönmesi, ciltte kaşıntı, nefes darlığı, kabızlık bulantı hatta kusma, bacaklarda kramp, iktidarsızlık, ciltte döküntü, kalp atım hızının yavaşlaması gibi yan etkiler rapor edilmiştir.

Vasoxen Kilo Aldırır mı?

İlacın kilo aldıracak içeriği ve özelliği yoktur sadece kalp ritim hızını düşürür ve bunu damarları genişleterek yapar.

Vasoxen Nabız Düşürür mü?

Bu ilacın esas etkisi tehlikeli oranda artan kalp ritmini düşürmektir. Aşırı sayıda atım kalp krizine yol açabileceğinden bu tür ilaçlarla nabız düşürülmektedir.

Vasoxen Ne Zaman Alınmalı?

Doktorunuz ve eczacınızın belirttiği şekilde günde 1 adet alınır. Aksi söylenmedikçe ilacın alım şekli günde 1 hap şeklindedir. Her gün aynı saatte almaya dikkat etmek gerekir. Aç veya tok karnına alınır.

Vasoxen Ne İşe Yarıyor?

İlacın asıl etkisi damarları genişletmek ve kalp ritmini düşürmektir. Böylece hastaları kalbin aşırı çalışmasının bir sonucu olan kalp krizinden korur.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu