Sağlık

Bepanthen Ampul Fiyat 2024

Bepanthen ampul satın alma, Bepanthen ampul nedir, Bepanthen ampul fiyat ne kadar ve Bepanthen ampul nasıl kullanılır

Bepanthen Ampul Fiyat 2024; Son dönemlerde sık sık duyulan ürünlerden biri olan Bepanthen ampul hakkında pek çok merak edilen konu var. Ampul fiyat ne kadar ve nasıl kullanılır soruları özellikle sık sık araştırılmaktadır.

Bepanthen ampul satın alma işlemi yapacak olan kişilerin aklındaki bu soru işaretlerine cevap olacak bir yazıyı sizler için derledik. İlk olarak Bepanthen ampul nedir sorusu ile başlayalım. Bepanthen ampul, bünyesinde yer alan vitaminli özelliği sayesinde, saçta meydana gelen sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olan bir ilaç türüdür.

Satış Fiyat:72.41 TL
Barkod:8699546755141
Reçete Durumu:Normal Reçeteli bir ilaçdır.
Güncelleme Durumu:10.01.2024
Bepanthen Ampul Fiyat 2023

Bepanthen Ampul Nedir?

Tıbbi manada da pek çok kez tercih edilen Bepanthen ampul, bepanthen krem ile farklı özelliklere sahiptir ve birbirine karıştırılmamalıdır. Hacmi düşük, sürekli dökülen ve cansız saçlar için tasarlanan Bepanthen ampul doktor tavsiyesi doğrultusunda kullanılması önerilen bir ilaçtır.

Bepanthen Ampul Nedir
Bepanthen Ampul Nedir

Bahsi geçen bu ilacı eczanelerden reçete ile almak mümkündür. Her bir kutu içerisinde 5 adet 2 mililitrelik cam şişede satışı yapılmaktadır. Bepanthen ampulün her bir adetinde 500 mg dekspantenol yer alır. Deskpantenol etken maddesi ile üretilmektedir; ve bu maddenin özelliği ise; ciltte meydana gelebilecek epriteli ortadan kaldırarak, zarar gören bölgenin tedavisini sağlamaktadır. Ayrıca Deskpantenol, cildi onarıcı özelliğe de sahiptir.

Bepanthen Ampul Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Bepanthen ampul, normal şartlarda hemşire ya da doktorlar tarafından enjeksiyon şeklinde hastalara uygulanmaktadır. Ancak bu kullanım şekli, direkt olarak hastalar tarafından tercih edilmemelidir. Ampulün kırılması sağlanarak içinde yer alan sıvıyı kullanmak daha iyi bir tercih olmaktadır.

Ampulün kırılması ile saç bakımı yapılabilmektedir. Söz konusu ilaç; güneşten kaynaklanan yanıklarda, ciltte meydana gelen küçük yaralanmalarda. Cilt iltihabında, cilt kaşıntılarında, hafif yanıklarda ve bu tarz sağlık sorunlarının hafifletilmesinde kullanılmaktadır.

Bepanthen ampul, cildi nemlendirici özelliğe sahiptir ve ölü cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlamaktadır. Ampul kullanımı sonucunda ortaya çıkabilecek tüm olumsuz durumlarda mutlaka uzman bir doktora görünmek gerekmektedir.

Bepanthen Ampul Fiyat 2024

Bepanthen ampul fiyatı, reçeteli şekilde satıldığı zaman daha uygun bir fiyata sahip olmaktadır. Uzman bir doktorun reçete ettiği Bepanthen ampulü eczanelerden kolaylıkla satın almak mümkündür. Bepanthen ampul fiyatı, şu anda 72.41 TL olarak belirlenmiştir.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu