Sağlık

Vasoxen 5 mg Ne İçin Kullanılır? Vasoxen 5 mg Fiyat, Kullananlar Yorum

Vasoxen 5 mg Nedir?

Vasoxen 5 mg Ne İçin Kullanılır?; Vasoxen 5 mg Fiyat, Kullananlar Yorum; Yüksek tansiyon hastalarının en çok araştırdığı konulardan biridir. Vasoxen Yüksek tansiyon hastaları tarafından en çok araştırılan ilaçlardan biridir. Vasoxen 5 mg Fiyat Ne Kadar?; Sorusuna gelince  Eczanelerde sadece doktor reçetesi ile 5 mg tabletlik kutularda satılmaktadır. Ulagaylar İlaç San. Ve Tic. Aş tarafından satışa sunulan ilacın 2022 yılı fiyatı 125.52 TL dir.

En iyi tansiyon ilaçlarından biri olan Vasoxen tabletleri ayrıca kalp atış hızını düzenler ve kalbin düzenli olarak kan pompalamasına yardımcı olur. Bu ilaç sadece doktorun önerdiği doz ve sürede kullanılması gereken ilaçlardan biridir. Bu ilacın bilinçsiz kullanımı istenmeyen sağlık sorunlarına neden olur.

Vasoxen 5 mg Nedir?

Vasoxen beyaz, yuvarlak; çift çentikli tabletler satılmaktadır. 28 ve 84 adet çift çentikli tabletli ambalajlarda sadece eczanelerde satılmaktadır. İlacın aktif maddesi nebivolol hidroklorür’dür.

Vasoxen 5 mg Nedir
Vasoxen 5 mg Nedir

Etkin madde; 5 mg nebivolol’e eşdeğer 5,45 mg nebivolol hidroklorür.

Yardımcı maddeler ise; Kroskarmelloz sodyum, mikrokristalin selüloz, polisorbat 80, laktoz monohidrat (sığır sütü kaynaklı), mısır nişastası, kolloidal anhidroz silika, Vasoxen, hipromelloz tır.

Vasoxen 5 mg Ne İçin Kullanılır?

Vasoxen 5 mg tablet, kalp atış hızını ve kan damarlarının genişlemesini önleyici etkisiyle kanın pompalanmasını kolaylaştırır, iş yükünü azaltır ve kan basıncını (yüksek tansiyon) azaltır. 

 • Yüksek kan basıncını (hipertansiyon) tedavi etmek ve kronik kalp yetmezliğini tedavi etmek için kullanılmaktadır.
 • 70 yaş üstü hastalarda standart tedavilere ek olarak orta ve hafif kronik kalp yetmezliği tedavisinde de kullanılmaktadır.
 • Kalp hızının artmasını ve kan damarlarının genişlemesini önleyici etkisi ile kalbin kan pompalamasını kolaylaştırır, iş yükünü azaltır ve hipertansiyonu (yüksek tansiyon) düşürür.

Vasoxen 5 mg Fiyat 2022

Vasoxen tablet beyaz ve yuvarlak tabletlerde ve 28 ve 84 tabletlik paketlerde Sadece Eczanelerde satılmaktadır. Normal reçete ile satılan Vasoxen 5 mg tablet, 2022 yılında 125,52 TL’dir. Yaşlı kişiler bu ilacı sadece doktorlarının önerdiği dozlarda ve süre boyunca kullanmalıdır.

Vasoxen 5 mg Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak doktorunuzun size söylediği şekilde kullanmalısınız. Lütfen tedavi sırasında doktorunuzun talimatlarına uyunuz.

Vasoxen 5 mg Ne Icin Kullanilir
Vasoxen 5 mg Ne Icin Kullanilir
 • Her doz ilacı bir bardak su ile alınız.
 • Tercihen yemeklerle birlikte veya aç karnına alabilirsiniz.
 • Her gün aynı saatte aldığından emin olunmalıdır.

Vasoxen tabletleri kullanırken bir doz atlanırsa, bunu telafi etmek için asla aynı anda 2 doz alınmamalıdır. Vasoxen tablet aşırı dozda alındığında hastalarda istenmeyen sağlık sorunları oluşmaktadır. Bu gibi durumlarda hastaların hemen bir hastanenin acil servisine gitmelidir. Vasoxen tablet alımının kesilmesi, sıkı doktor gözetim altında yapılmalıdır. Bu tabletin aniden kesilmesi hastanın kan basıncının ve kalp problemlerinin artmasına neden olmaktadır.

Vasoxen 5 mg Kullananlar Neye Dikkat Etmeli?

 • İlacın etken maddesine alerjiniz varsa, bu ilacın kullanılması önerilmemektedir.
 • Spontan kalp spazmlarının neden olduğu Prinzmetal angına adı verilen bir tür göğüs ağrınız varsa kullanılmamalıdır.
 • Tedavi edilmemiş kronik kalp yetmezliğiniz varsa kullanılmamalıdır.
 • Birinci derece kalp bloğunuz (kalbin ritmini etkileyen hafif bir kalp yetmezliği türü) varsa kullanılmamalıdır.
 • Kollarınızda veya bacaklarınızda kan dolaşımınız zayıfsa, örneğin Raynaud hastalığı veya sendromu varsa Yürürken kramp şeklinde ağrınız varsa kullanılmamalıdır.
 • Tiroidiniz aşırı aktifse, VASOXEN bu durumun neden olduğu kalp hızındaki anormal artışın semptomlarını maskeleyebilir. Kullanılmamalıdır.
 • Alerjiniz varsa, bu ilaç polen ve alerjiniz olan diğer maddelere karşı tepkinizi artırabilir.
 • Sedef hastalığınız varsa veya daha önce olduysa (kabuk pembe lekelerle karakterize cilt hastalığı) kullanılmamalıdır.
 • Ameliyat olacaksanız, anestezi uzmanınıza işlemden önce VASOXEN kullandığınızı söyleyiniz.
 • Şiddetli böbrek sorunlarınız varsa, Vasoxen kalp yetmezliği için kullanmayınız ve doktorunuza söyleyiniz.

Vasoxen tablet sadece doktorun önerdiği doz ve sürede kullanılması gereken ilaçlardan biridir. Bu tabletlerin bilinçsiz kullanımı istenmeyen sağlık sorunlarına neden olur.

Vasoxen 5 mg Ne İşe Yarar?

Kalp atış hızının artmasını engeller ve kalbin pompalama gücünü kontrol eder. Aynı zamanda kan damarlarını genişletici bir etkiye sahiptir ve bu etkisiyle tansiyonun düşmesine yardımcı olur. VASOXEN, yüksek kan basıncını (hipertansiyon) tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Vasoxen Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Antihipertansif etki (Kan basıncını düşürücü), 1-2 haftalık tedaviden sonra başlar. Bazen optimal etkiye ancak 4 hafta sonra ulaşılır.

Vasoxen Ne Zaman Alınmalı

Yemeklerden önce, yemek sırasında veya yemeklerden sonra alınabilir, alternatif olarak yemekle birlikte veya sonrasında kullanılmaktadır.

Vasoxen Kullananlar Yorumlar

Vasoxen Kullananlar Yorumlar, Bu ilacı kullanmak isteyen ancak satın almadan – kullanmadan önce biraz araştırma yapan kişiler için merak edilmektedir. Daha önce Vasoxen kullandıysanız, bu ilaçla ilgili deneyiminizi paylaşabilir ve Vasoxen hakkında araştırma yapan kişilere yardımcı olmak için sitemizin yorumlar bölümüne yazabilirsiniz.

3/5 - (8 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu