Sağlık

Thincal Kullananların Yorumları (Ölüm ve +50 Yorum)

Thincal ve Xenical arasındaki fark

Thincal Kullananların Yorumları, Thincal ve Xenical arasındaki fark, 120 mg 84 kapsül kullanıcı yorumları, reçetesiz Satılır mı gibi merak edilen soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

279 lira etiket fiyatı ile satılan Thincal 120 mg kapsüllerden oluşan bir ilaçtır. Kilo vermek isteyenlere, Endokrin uzmanı tarafından ve belli bir süreliğine diyetle beraber reçete edilmektedir. İlacı alıp yeme içmede kısıtlama yapmamak hiçbir faydaya yol açmaz. Esasen sadece diyetle ve bu ilaç alınmadan da kilo verilebilir ama bunun için çok büyük bir irade gerekmektedir. Kilo vermek isteyenler Thincal kullananlar yorumları hakkında bilgi arıyor.

Aylarca boğazdan kısmak yediklerine dikkat etmek, bol bol hareket ederek kalori yakmakla 3-4 ay sürede 20 kg vermek mümkündür. Bununla beraber alınan her tür ilacın mutlaka karaciğere ve böbreklere bindirdiği bir yük vardır. İlaçlar organik değildir ve vücut çalışma sistemleri üzerinde fonksiyonla icra ederler. Bunu yaparken de bazı sistemleri bozabilirler.

 İlacın asıl görevi vücuda alınan yağların bağırsaklardan emilmesini engellemek. Bunun için de bağırsak iç zarı üzerinde bir kaplama oluşturur ve yağların emilimi engellenir. Böylece yağlar dışkı ile atılmaktadır. Thincal kullananlar yorum verileri incelendiğinde ilacın bağırsakları daha iyi çalıştırdığına dair yorumlar olduğu gibi hiçbir faydasının olmadığını savunanlar da var. Bu içeriğimizde Thincal kullananlar yorum paragraflarına yer vereceğiz.

Thincal Kullananlar
Thincal Kullananlar

İlacın içeriğindeki madde olan Orlistat, yiyeceklerle bitkisel yağlarla ve hayvansal yağlarla alınan yağların emilimini engelleyerek etki eden obezite tedavisinde kullanılan lipaz inhibitör olarak reçete edilmektedir. İlacın emilimi söz konusu olduğundan (az miktarda emilim) yine de böbrek ve karaciğer hastalarının kullanması sakıncalı olabilir, en doğru bilgi uzman doktorunuzun size ilacı yazdıktan sonraki süreçlerde tahlillerle düzenli izleme yapması ile ortaya çıkacaktır.

Thincal Kullananların Yorumları

“Ben Thincal ilacını kullandım ama 270 liraya aldığım bu ilacın söylenen etkilerini göremedim. Ben ilacı 20 gün kullandım. Başlarda biraz yağ atılımı oldu ama sonra baş ağrıları kesilmedi ”

“35 yaşında bir bayanım ve fazla kilolarım var, bunlardan kurtulmak için yürüyüş yaptım. Ama sanırım kilo vermeye direncim var.”

“Merhaba ben 140 kiloyum ve Thincal ilacı ile bir ayda sadece 3 kg verebildim. Yemeklerimden kısmadım”

“Selam ben 120 kg kadar çekiyorum ve çok rahatsızım. Geçenlerde gördüğüm kadarıyla benden daha şişman birinin incecik halini görünce bunu nasıl başardığını sordum. O da bana Thincal kullandığını ve şekeri tamamen kestiğini ve 4 ayda 30 kg verdiğini söyledi. Adamın yaptığı şeker ve ekmeği kesmek, bence hiç ilaç olmadan da bu kiloyu verdirir. Bu yüzden kafam karışık.”

“Diyet olmadan asla hiçbir ilaç işe yaramaz bana göre. Yine bana göre ilaçlar sadece yardımcı olurlar. Ama Thincal yan etkilerini yabancı tıp sitelerinden araştırmanızı öneririm yanlış hatırlamıyorsam, böbrekler üzerinde geri dönülmez zararları olabilir”

Thincal Nedir Ne İse Yarar?

Thincal, obezite tedavisinde sıklıkla kullanılan bir ilaçtır. Yüksek kilo sorunu için düşük kalorili, hafif bir diyetle birlikte kullanıldığında etkilidir. Etken maddesi orlistat olan ilaç mutlaka uzman bir doktor tarafından reçete edilmelidir.

Bu ilaç tıbbi bir zayıflama hapıdır. Yağ emilimini %30 oranında azalttığı belirtilir ve bu nedenle zayıflama ilacı olarak kullanılmaktadır. Kilo vermek isteyenler, hafif bir diyetle birlikte bol su içerek ayda yaklaşık 2,5 kilo verebilirler.

Thincal Fiyat 2023

Thincal 120 mg 84 kapsül fiyatı 2023 yılı itibari ile 279.92 TL olarak bilinmektedir. Sadece eczanelerden almanız tavsiye edilmektedir. Thincal, obeziteyi tedavi etmek için etkili bir diyetin yanında kullanılan bir ilaçtır.

Satış Fiyatı386.32 TL
Barkod8699828150350
Fiyat Güncelleme Tarihi18.07.2023

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu