Fiyatı Nedir?

Thincal Fiyat 2024 (Thincal 120 mg SGK ödüyor mu)

Thincal 120 mg 42 Kapsül Satın Al

Thincal genellikle kilo kaybını desteklemek için kullanılan biri ilaçtır. Bu ilacın son zamlardan sonra Thincal Fiyat 2024 oldukça merak edilmeye başladı. Thincal isimli ilacın pahalı olması sebebi ile bir çok kişi bu ilacın. Thincal 120 mg SGK ödüyor mu araştırma yapmaktadır. Kısa ve doğru bilgiye ulaşmak için yazımızı okumaya devam edin.

Thincal, orlistat etken maddesini içeren ve obezite tedavisinde kullanılmaktadır. Aralık 2024 yılı itibariyle en güncel fiyatı, Thincal 120 mg 84 kapsülün fiyatının yaklaşık 904.02 ₺ dir.

Thincal İlaç Nedir?

Thincal, obezite tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. İçeriğinde orlistat bulunan Thincal, sindirim sistemindeki enzimlere etki ederek yediğiniz yağın yaklaşık üçte birini sindirimden engeller. Sindirilmeyen yağ vücuttan atılır. Bu ilaç, düşük kalorili bir diyetle kullanıldığında aşırı kilolu hastaların kilo vermesine katkı sağlar.

Thincal ilaci
Thincal ilaci
  • Etkin madde; Her bir kapsülde 120 mg orlistat(1) içermektedir.
  • Yardımcı Maddeler; Mikrokristalin selüloz, sodyum nişasta glikolat, sodyum lauril sülfat, talk, povidon, sığır jelatini, titanyum dioksit, indigo karmin içermektedir.
Thincal hakkinda
İlaç Thincal hakkında

Thincal Ölüm Nedir? (Yorumlar)

İlacın prospektüsünü incelediğimizde, ilacın kullanımı sırasında ciddi karaciğer hasarı vakaları görüldüğüne dair uyarı bulunmaktadır. THİNCAL ile tedavi edilen hastalarda. Hepatoselüler nekroz veya akut karaciğer yetmezliği ile ölüm veya organ nakli ile sonuçlanabilen ciddi karaciğer hasarı vakaları bildirilmiştir.

Bu nedenle, ilacı kullanırken; zayıflık, kaşıntı, sarılık, koyu renkli idrar, açık renkli dışkı veya sağ üst kadranda ağrı gibi. Belirtiler olursa hemen doktora başvurulması gerekmektedir. Bu uyarıyı dikkate alarak ilacın kullanımı sırasında doktor önerilerine uyulması önemlidir.

  • 2017 yılında, ensonhaber adlı web sitesinde yer alan habere göre. Görme engelli milli halterci Cenk Yanık’ın zayıflama hapları nedeniyle kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği belirtilmiştir.

Thincal Fiyat 2024

THINCAL 120 MG 84 KAPSUL, KOÇAK FARMA tarafından üretilen bir ilaçtır. Bir kutuda 84 adet 120 MG orlistat etkin maddesi bulunmaktadır. Barkod kodu 8699828150350 ile THINCAL, 904.02 ₺ fiyatla eczanelerde satılmaktadır. Sadece Beyaz Reçete ile satın alınabilir.

  • THİNCAL 120 mg 84 kapsül; 904.02 ₺
  • THINCAL 120 mg 42 kapsül; 823.90 ₺

Thincal 120 mg SGK Ödüyor Mu?

Evet. Thincal 120 mg SGK tarafından ödenmektedir. Ancak, SGK ‘nın ödemesi için bazı koşullar vardır:

  • Obezite tanısı olmalıdır.
  • Vücut kitle indeksi (VKİ) 30 veya üzeri olmalıdır.
  • Obezite tedavisi için diyet ve egzersiz gibi diğer yöntemler denenmelidir.

Thincal Fiyat En Ucuz (2024)

Etken madde Orlistat içeren THINCAL 120 mg 84 kapsülün eczane perakende satış fiyatı (KDV dahil) 904.02 ₺‘dir. Bu ürüne ait geri ödeme kodu A11457’dir. 2024 yılı fiyatlarına göre, en uygun eczane fiyatı 904.02 ₺‘dir.

Thincal 120 mg 42 Kapsül Satın Al

Öncelikle Thincal 120 mg 42 kapsül satın almak için, eczacınıza danışmanız gerekmektedir. Thincal reçetesiz olarak satılmamaktadır. Yani doktorunuzdan reçete almanız gerekiyor. Doktorunuz, Thincal’ın sizin için uygun olup olmadığını değerlendirecek ve size uygun dozu belirleyecektir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu