KYK - GSB

KYK, GSB Wifi Kota Sorgulama – (En Kolay Yöntem)

GSB Wifi Kota Sorgulama– Yenilenme Süresi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne (KYK) bağlı yurtlarda kalan öğrenciler. Belirlenen kontenjan dahilinde internetten ‘den yararlanırlar. Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü, öğrencilerin derslerine ve sosyal faaliyetlerine devam edebilmeleri için. GSB Wifi ağında 32 GB ücretsiz internet hizmeti sunmaktadır. KYK yurtlarında kalan öğrencilerin internet kotaları her ay yenilenmektedir.

Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) internet hizmeti ücretsiz olarak verilirken. Bu internet elbette sınırsız değil, belli bir kota ile verilmektedir. Öğrencinin internet kotası dolduğunda internete girebiliyor fakat interneti çok yavaşladığı için bir şey yapamıyor. Bu nedenle KYK Wifi internet erişiminde sorun yaşayan öğrenciler ve ne kadar internet kaldığını öğrenmek istemektedir.

Wifi KYK Gov Tr Kota Ne Zaman Yenilenir?

KYK yurtlarında kalan öğrenciler her ay 32 GB internet kullanım hakkına sahiptir. İnternet kotanız biterse ek kota alamazsınız. Ek ücret ödemek isteseniz dahi kotanızı artırmanız mümkün değildir. Kyk Yurt GSB Wifi İnternet Kotası her ayın 1’inde yenilenir ve kotanızı ayın 1’i ile 30’u arasında kullanabilirsiniz. GSB kotadanız diğer aydan devir etmez.

KYK Yurdunda İnternet Kotası Var Mı?

Ülkemizde KYK yurtlarında kalan öğrencilere 16 GB internet ücretsiz olarak verilmekteydi. Kyk yurdunda kalan öğrenciler kota sorunu konusunu gündeme getirdikten sonra bunun değişeceği açıklandı. Bakan Kasapoğlu’nun açıklamasına göre. KYK yurtlarında sunulan internet kotası ikiye katlanarak 16 GB’tan 32 GB’a çıkarıldı.

Kyk Wifi Giriş Linki

Öncelikle Kyk web sitesine giriş işlemi, tarayıcınıza wifi.kyk.gov.tr ​​adresini girmenizi gerektirir. KYK WiFi ana sayfasına normal ağ bağlantınız yani 3G veya 4.5G ile bağlanmanız mümkün değildir. Mobil interneti kapatarak KYKWIFI kablosuz ağına bağlanabilirsiniz.

KYK Yurt Internet Kotasi
KYK Yurt Internet Kotasi
Kyk Wifi GirişLink
wifi.kyk.gov.trAktif  🟢
Kyk Wifi Giriş Linki

Wifi KYK Gov Tr Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yurtta kalan öğrenciler e-devlet sitesi üzerinden KYK WiFi kota sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirler. TC kimlik numaraları ve e-devlet şifre bilgileri ile sisteme giriş yaparak kalan internet kullanımları hakkında detaylı bilgi alabilirler.

KYK Wifi Kota Sorgulama
KYK Wifi Kota Sorgulama

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın KYK yurtlarında öğrencilere sunduğu. Bu WiFi hizmeti hakkında bilgi almak için https://www.turkiye.gov.tr/genclik-ve-spor-gsb-wifi-sifre-islemleri linkine tıklayınız. Ardından sisteme giriş yaptıktan sonra Kota Bilgileri sekmesine tıklayınız. Sorgulamalar e-devlet üzerinden veya KYK’nın resmi internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir. KYK internet sitesi üzerinden sorgulama yapabilmek için öncelikle wifi.kyk.gov.tr ​​internet sitesine girmelisiniz.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu