Bilgisayar

UDF Dosyasını PDF ye Çevirme Programsız ve Online

UDF PDF dönüştürücü online, UDF to PDF indir

UDF dosyalarını PDF’ye dönüştürmek, bu dosyaların daha geniş bir yelpazedeki cihazlarda ve yazılımlarda okunabilmesini sağlar. UDF dönüştürücüler, UDF dosyalarını PDF’ye hızlı ve kolay bir şekilde dönüştürmek için kullanışlı bir yoldur. UYAP Doküman Editörü ise ücretsiz ve kullanımı kolay bir seçenektir.

UDF dosyalarını PDF’ye dönüştürmek için iki yöntem vardır:

  • Bir UDF dönüştürücü kullanın.
  • UYAP Doküman Editörü kullanın.

UDF yi PDF ye Çevirme, dönüştürme, Üyap vatandaş portalına girdiğinizde bazı dosyaları okuyabilmenizi sağlar. Adobe Acrobat gibi bir program kullanarak UDF dosyanızdan kolayca bir PDF oluşturabilir ve başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

Üyap editör indir: https://uyap.gov.tr/UYAP-Editor

Android platform için indir: https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.uyap.editor

Bu içerikte aşağıdaki konular hakkında bilgiler bulacaksınız.

UDF Dosya Uzantısı Nasıl Açılır?

Bir UDF dosya uzantısının bilgisayarınızda açılması ve gösterilmesi biraz zor olmaktadır. Ancak, olduğundan emin olmak için yapabileceğiniz birkaç şey var.

UDF Dosya Uzantisi Nasil Acilir
UDF Dosya Uzantisi Nasil Acilir

Yapılacak ilk şey, ne tür bir dosyanız olduğunu belirlemektir. Kurumsal platformlarda farklı dosya türü vardır. Ne tür bir dosyanız olduğunu bilmiyorsanız, dosyaya sağ tıklayıp “Daha fazla bilgi” seçeneğini seçebilirsiniz. Bu size dosyayla ilgili temel ayrıntıları verecek ve ne olduğunu bulmanızı sağlayacaktır.

UDF dosya uzantısı, dosyaları optik ortama bağlamak ve düzenlemek için kullanılan yaygın bir dosya biçimi olan Evrensel Disk Biçimi ile ilişkilidir. Standart, tüm yazılımlar tarafından yaygın olarak desteklenmese de, onu açacak birkaç program mevcuttur. En güncel programı indirerek bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Üyap editör indir: https://uyap.gov.tr/UYAP-Editor

Böylece dosyaları PDF olarak okuyabilirsiniz.

UDF Dosyasını PDF ye Çevirme

Ücretsiz bir çevrimiçi UDF’den PDF’e dönüştürücü kullanmak, UDF’yi PDF’ye dönüştürmenize, söz gelimi dava dosyalarınızı okuyabilmenize yardım eder. Bu araçlar herhangi bir UDF dosyasını açabilir ve herhangi bir tarayıcı veya cihazla uyumludur.

Linkteki programı indirerek dönüşümü yapabilirsiniz: https://uyap.gov.tr/UYAP-Editor

UDF dosya biçimi, bilgisayar verilerini farklı ortamlara kaydetmek için kullanılmaktadır. DVD’ler, CD’ler ve Blu-ray diskler gibi optik ortamlar UDF standardını kullanır. Ayrıca Philips röntgen makineleri, röntgen kırınım bilgilerini bu UDF dosyalarında depolar.

UDF PDF cevirme
UDF PDF cevirme

UDF biçimi, bir DVD, CD veya Blu-ray diske kaydedilen dosyaların yapısını açıklayan bir yapılandırma dosyasıdır. Bir diskteki çeşitli dosyaların içeriğini tanımlayan, tedarikçiden bağımsız bir biçimdir.

UDF dosya formatı genellikle bir ISO dosya formatında saklanır. UDF’yi JPG, TXT veya PDF gibi diğer biçimlere dönüştürmek için bir UDF dönüştürücü kullanabilirsiniz.

UDF Dosya Uzantısı Nasıl Açılır

Birkaç yazılım programı UDF dosyalarını açmaktadır. Ancak bu, hepsinin sizin için çalışacağı anlamına gelmez. Örneğin, bazı optik ortam yazma programları UDF dosya uzantısını kullanmamaktadır. Yüklemeden önce hangilerinin uyumlu olduğunu araştırmak gerekiyor.

UDF nedir?

UDF, optik ortamdaki işletim sistemleri arasında veri alışverişini kolaylaştırmak için tasarlanmış satıcıdan bağımsız bir dosya sistemi standardı olan Evrensel Disk Biçimi anlamına gelmektedir. ISO 13346 standardının bir alt kümesidir.

UDF, Blu Ray diskler, DVD filmler, CD-R’ler ve blok aygıtlar gibi birçok optik ortam türünde kullanılmaktadır.  Salt okunur veya bir kez yazılır ortamlarda da kullanılmaktadır.

UDF’nin birincil hedefleri, ISO 13346 standardının uygulanmasındaki karmaşıklığı en aza indirmek ve verilerin tekdüzeliğini sağlamaktır. Ayrıca platforma özgü dosya bilgilerini desteklemek için tasarlanmıştır.

Bazıları aynı olan çeşitli UDF revizyonları vardır. İlk revizyon olan UDF 1.02, salt okunur medya ile uyumludur. İkincisi, UDF 2.3.2, dosya kümeleri hakkında daha fazla ayrıntı içerir.

UDF’yi Hangi Program Açar?

İster sabit sürücünüzde ister bulutta olsunlar, UDF dosyalarını açmanın anahtarı doğru uygulamayı kullanmaktır. Genel olarak, onları açmanıza yardımcı olacak birkaç program olduğunu göreceksiniz. Üyap vatandaş portalına girdiğinizde bu sistemde bazı dosyalar UDF formatında olabiliyor. Yine aynı platform üzerinden UDF to PDF işlemini yapmanız için bilgisayarınıza veya cep telefonunuza indirebileceğiniz bazı şablonlar sunulmuştur.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu