Sağlık

Doğum Kontrol Hapı İsimleri ve Fiyati 2022

doğum kontrol hapları çeşitleri ve isimleri, sağlık ocaklarında verilen doğum kontrol hapları isimleri, 40 yaş üstü doğum kontrol hapları isimleri

Doğum Kontrol Hapı İsimleri; kullanım amaçları istenmeyen gebeliklerin önlenmesi olmasa dahi kadınlardaki hormonal bozukluklar için de kullanılmaktadır. Piyasada birbirinden değişik doğum kontrol haplarına ulaşmak mümkün olabilir.

Hangi ilacın kullanılacağı ile ilgili olarak en doğru kararın verilebilmesi için uzman hekiminizden bilgi almanız gerekmektedir. Peki ilk kez En zararsız doğum kontrol hapı, Yeni başlayanlar için doğum kontrol hapı, En etkili doğum kontrol hapı, doğum kontrol hapı kullanımı, doğum kontrol hapı yan etkileri, doğumum kontrol hapı en iyisi, adet olmadan doğum kontrol hapına başlanır mı? gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Doğum Kontrol Hapı

Doğum kontrol hapı, hamilelik oluşmasını engellemeye yönelik hormon içeren ilaçlardır. Doğal bayanlık hormonları olan östrojen ve progesteronun sentetik formlarını bulundururlar. Yumurtlamayı durdurarak ve döl yatağı ağzından döl yatağı içine meni geçişini engel olarak gebeliği önlemektedir.

İstenmeyen gebeliklerden korunmak için doğum kontrol hapları, aile planlamasının en önemlidir. İlk olarak 1960 senesinde tüketimine başlanan doğum kontrol hapı, günümüzde ve dünya genelinde aşağı yukarı 140 milyon bayanlar tarafınca kullanılmaktadır.

Bu bakımdan incelendiğinde doğum kontrol hapları, istenmeyen gebeliklerin engellenmesinde büyük öneme sahiptir. Peki En etkili doğum kontrol hapı , Doğum kontrol hapı Fiyati 2022 ne kadar? Yasmin doğum kontrol hapı kaç TL?

Doğum Kontrol Hapı İsimleri ve Doğum Kontrol Hapı Fiyati 2022

Doğum kontrol hapı fiyatları  markadan, markaya değişiklik arz etmektedir. Ancak piyasada en ucuz doğum kontrol hapının ortalama 15-20  TL, en pahalısının 60-65 TL fiyat aralığında olduğunu ifade etmek mümkündür. Tabii ki burada mühim olan hekimin hangi doğum kontrol hapını tavsiye ettiği ve hangisinin kullanılmasını tavsiye ettiğidir.

Doğum kontrol hapları ile ilgili olarak doğum kontrol hapları nasıl tüketilir?; Doğum kontrol hapları yan etkileri nelerdir? ve bu konu ile alakalı başka merak ettiğiniz soruların cevabını bu yazıda yer almaktadır.

En Zararsız Doğum Kontrol Hapı (En zararsız doğum kontrol hapı)

En zararsız doğum kontrol hapı Fiyatı 2021; İnsanlar korunmasız yapılan cinsel ilişkilerde beklenmeyen gebelikleri önlemek hedefiyle ertesi gün hapı gibi yöntemlere başvuruyorlar. En Zararsız Doğum Kontrol Hapı, Doğum kontrol hapı fiyatı 2021, ertesi gün hapı fiyatı 2021 konusu ile ilgili En iyi En İyi Doğum Kontrol Hapı İsimleri şunlardır.  Yasmin, Yazz, Qlairista, Ginera, Reginon, Microgynon, ,Leverette, Jerbera, Elleacnelle,  Belara, Cybelle gibi markaların ürünler en çok tercih edilen ilaçlar olmaktadir.

 • Yasmin,
 • Yazz,
 • Qlairista,
 • Ginera
 • Reginon
 • Microgynon
 • Leverette
 • Jerbera,
 • Elleacnelle
 • Belara
 • Cybelle

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Fiyatı 2022

Yasmin, 21 tabletlik ve 3×21 tabletlik ambalajlarda satılmaktadır. Hamileliği  önlemek amacıyla Yasmin Doğum Kontrol Hapı kullanılmaktadır. Su tutulması, sivilce ve ciltte yağlanmadan şikayetçi bayanlarda kullanmaktadırlar.

Bu ilacın Etken Maddesi ; Drospirenon + Ethinyl Estradiol 2022 yılı Yasmin Eczane Perakende Satış Fiyatı 60.00 TL dir.

Yasmin Dogum Kontrol Hapi Fiyati 2021
YasminDogum Kontrol Hapi Fiyati 2021

Yazz Doğum Kontrol Hapı Fiyatı 2022

Açık pembe renkli her bir tablet, 3 mg drospirenon ve 0,02 mg etinilestradiol etken maddelerini içermektedir. Ayrica Bu tabletler; yuvarlak, iki yüzü dış bükey (bikonveks), bir yüzünde düzenli altıgen içine “DS” baskılı açılmış pembe renkli şeklindedir.  YAZZ laktoz monohidrat (sığır) içermektedir.

 • Gebeliğin önlenmesi için kullanılmaktadır.
 • Adet öncesi yaşanan rahatsızlıkların tedavisi için kullanılmaktadır.
 • Doğum kontrol hapı kullanmak isteyen ve aknesi olan kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Reçeteli olarak satılan bu ilacın Etken Maddesi ; Drospirenon + Ethinyl Estradiol dir.  2022 yılı için Yazz Doğum Kontrol Hapının satış fiyat listesi 61.00 TL dir.

Qlairista Devlet Karşılıyor mu? Qlairista 2022 Fiyati?

Bu İlaç Uygun şekilde kullanılmaları durumunda en güvenilen, daimi negatif tesir bırakmayan, etkili olan Qlairista
doğum kontrol yöntemlerinden bir tanesidir.

Östrojen ve progesteronun hormonlarını kombinasyonu (birlikte kullanımı) çok türlü etkiler ve etkileşimler sonucunda gebeliği engel olur. Bunların en önemlileri, kadında yumurta hücresinin açığa çıkmasının engellenmesi ve döl yatağı ağzı salgısında meydana gelen değişikliklerdir. Sonuçta erkeğin meni (tohum) hücrelerinin kadındaki yumurta hücresini döllemesi engellenmiş olmaktadir.

Normal Reçeteli olarak satılan bu ilacın etken maddesi; Estradiol + dienogest dir. 2022 yılı için Qlairista kontrol hapı fiyat listesi 61.99 TL dir.

Qlairista Devlet Karsiliyor mu Qlairista 2021 Fiyati
QlairistaDevlet Karsiliyor mu Qlairista 2021 Fiyati

Ginera Doğum Kontrol Hapı Fiyat 2022

Ginera’yı kullanmadan evvela hekiminize danışın. Öncelikle Doktorunuz değişik bir hap tarzı yahut tümden değişik bir doğum kontrol tekniği (hormonal olmayan) kullanmanızı tavsiye edilmektedir.21 tabletlik ambalajlarda bulunmaktadır. ve tabletler beyaz renktedir.

Östrojen ve progesteron hormonlarını içeren ve ağız aracılığıyla alınan doğum kontrol
haplarına “Kombine Oral Kontraseptif (KOK)” adı verilir. GINERA’da bu grupta bulunan bir
ilaçtır.

Normal Reçete ile satılan bu ilacın etken maddesi; estradiol + gestoden dir. 2021 yılı için Ginera Doğum Kontrol Hapı fiyat listesi 59.97 TL dir.

Ginera Dogum Kontrol Hapi Fiyat 2021
Ginera Dogum Kontrol Hapi Fiyat 2021

Doğum Kontrol Hapı Yan Etkileri Nelerdir?

Doğum kontrol hapı yan etkileri olarak;

 • Kan pıhtılaşması yani tromboembolik bozukluklar,
 • Safrakesesi rahatsızlığı,
 • Kalp krizi,
 • Yüksek tansiyon,
 • Karaciğer kanseri,
 • İnme, inme gibi nörolojik sorunlar sayılabilir.

Doğum Kontrol Hapı Nereden Satın Alınır?

Doğum kontrol hapı bilindiği üzere yalnızca eczanelerde satılmaktadır. Yani bu isimle diğer bir yerden ilaç alabilmek muhtemel değildir.

3.3/5 - (9 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu