Faydalı Bilgiler

Noter Vekalet Verme Ücreti Ne Kadar 2021

Noter Vekalet Verme Ücreti; İnsanlar resmi kurum ve kuruluşlar aracılığı ile bazı işlemleri halletmek mecburiyetinde kalmaktadır. Bu tür işlemlerde kişisellik esasi bulunmaktadır.Ancak şahıslar işleri ile her zaman kendileri ilgilenememektedirler. Şahsi olarak adım atmanın muhtemel olmadığı hallerde noter vekaletine gereksinim duyulmaktadır. Vekaletini kimin ismine çıkarıldı ise vekalet çıkarılan kişiler işlemlerinin o kişinin aracılığı ile yapabilmektedir.

Noter Vekaletname Nedir? Noter Vekalet Ücreti 2021

Vekalet, herhangi bir konuda belli sınırların içinde olan başka kişiyi yetkilendirme işlemidir.Eğer Kişiler istediği herhangi birine bir hususta yetki vermektedir, kendisi ile ilgili birtakım işlemleri yapabilmesini sağlar.Fakat vekaletnameler genel yada sınırlanmış yetkilerle sınıflandırılabilir. Bu Vekaletnameler iki taraflı olarak hazırlanan bir sözleşme örneğidir.

Noter Vekaletname Nedir Noter Vekalet Ucreti 2021
Noter Vekaletname Nedir Noter Vekalet Ucreti 2021

Noter Vekalet Ücreti 2021

Noterden vekalet çıkarttırmak epey kolay bir işlemdir. Ancak vekaletin çıkarılabilmesi için şahısların rastgele bir notere kişisel olarak başvurmaları gereklidir. Çünkü işlemler esnasında kimlik beyanı kontrolünden imzaya kadar pek çok değişik adım atılmaktadır. Son olarak vekaletin çıkarılma nedenine göre değişmekle beraber bir ücret talep edilmektedir. Vekalete ihtiyaç duyulan haller ise;

 1. Avukatlık işlemler; 192 TL
 2. Muhasebe işlemleri,; 192 TL
 3. Arsa ,Ev , Araba Alim Satımı;

Noter Vekalet Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Vekalet ücreti, avukat ile müvekkil ve arasında sözleşme ile belli olan ücrete verilen isimdir. Bu belirtilen ücret müvekkil yönünden avukata ödenmektedir. Avukat, bedeli çalışma alanına, yetkinliğine, tecrübesine ve dava ile ilgili görüşüne göre belirlemektedir.

noter vekaletname
noter vekaletname

Davalık işi olan şahıslar yönünden vekalet ücretleri çok merak edilmekte ve araştırılmaktadır. Vekalet ücreti kolaylıkla öğrenilmekte. Vekalet ücreti hesaplamanın çok sayıda yolu var.

ücreti hesaplayabilmenin yolları yazımızın devamında belirtilmektedir.

 1. Vekalet ücreti hesaplayan(1) rastgele bir internet sitesinden öğrenilmekte.
 2. Vekalet ücreti için noterlerden öğrenme
 3. Her davanın farklı ücreti değişik olmasından dolayı davaların ücretlerine bakarak vekalet ücreti belirlenebilir.

Noter Vekalet Verme Ücreti Ne Kadar?

2021 senesinde genel noter vekalet ücreti 550 TL ile 1900 TL arasında olmuştur. Eğer basit bir vekalet çıkarmanız gerekiyorsa asgari düzeyde ödeme yaparsınız. Fakat kapsamlı bir vekalet için daha çok ücret ödenmekte. Her sene farklılığa uğrayan noter vekalet ücreti 2021 senesinde değişmiştir. Noter vekalet ücretleri son düzenlemelerine göre bu şekildedir:

Çıkaracağınız vekalet için size en yakın olan notere müracaat yaparsanız net bir fiyat bilgisi sahibi olursunuz.

 • Noterden Genel Vekalet Ücreti ;  550 TL – 1900 TL
 • Noter Avukata Vekaletname Verme  ;  192 TL
 • Noterden Muhasebe Vekalet ; 192 TL
 • Araç Satışı İçin Noterden Vekaletname Verme ; 192 TL
 • Noter İhtarname Ücretleri; 155 TL – 1000 TL

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + sixteen =

Başa dön tuşu