Sağlık

Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024 Eczane (Ella ve Ertes 72)

Ertesi Gün Hapı Fiyat 2024

Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024 Eczane (Ella ve Ertes 72). Bu ilaçlar yüksek hormonlu bir ilaçtır ve istenmeyen gebelik olasılığını azaltmak için kullanılır. Ertesi gün hapını kullanmak isteyenler bu ilacın etkilerini ve fiyatını araştırmaktadır.  

Ertesi Gün Hapı Kaç TL 2024? Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından 02/14 tarihinde yayınlanan; Türk Eczacıları Birliği’nin “Fiyat Değerlendirme Komisyonu Toplantısı” başlıklı duyurusunda. 2024 yılından itibaren ilaç fiyatlarında artış olacağı tespit edilmiştir. İlaç kullanımındaki yükselişin ardından özellikle ertesi gün hapındaki yükseliş sosyal medyadaki gündem oldu.

Ertesi Gün Hapı Fiyatları 2024 Nedir?

ERTESİ GÜN HAPI MARKASIGÜNCEL FİYATLARI
1. Ella 30 mg 1 tablet fiyatı624 TL
2. Ertes72 1,5 mg 1 tablet fiyatı522 TL
3. Norlevo 1,5 mg 1 tablet fiyatı522 TL
4. Postpill One 1,5 mg 1 tablet fiyatı522 TL
Ertesi Gün Hapı Fiyatları 2024

Ertesi Gün Hapı Nedir?

Ertesi gün hapı hakkında birçok soru soruluyor. Aynı zamanda gün sonu hapı, ertesi gün hapı, 72 saatlik hap veya cinsel ilişki sonrası hapı olarak da bilinir. Bu hap, gebelikten acil korunma yöntemi olarak bilinmekte ve sıkılıkla araştırılmaktadır.

Ertesi gün hapı, cinsel ilişkiden sonra alınan ve hamileliği bir dereceye kadar engelleyen bir ilaçtır. Ertesi gün hapı ne zaman alınır ve ne kadar etkili olduğu, konuyla ilgili en çok merak edilen sorulardan biridir. Bu ilaç bir doğum kontrol yöntemi olarak veya cinsel yolla bulaşan hastalıklar söz konusu olduğunda kabul edilemez. Ancak kadın tarafından korunmasız cinsel ilişki; sonrası ağızdan alınır ve cinsel ilişki sonrası gebelik oranını kullanım süresine bağlı olarak neredeyse yüzde yüz oranında azaltır.

Ertesi gün hapı, korunmasız cinsel ilişkiden sonra istenmeyen gebeliği önlemek için kadınların ağızdan aldıkları bir ilaçtır.

Ertesi Gün Hapı Nasıl Etki Eder?

İlacın içerdiği yüksek Progesteron hormonu içeriği, erkek üreme hücresinin spermi tarafından dişi yumurtanın döllenme olasılığını azaltır. Döllenmiş yumurta varsa rahme yapışmasını engeller. Böylece hamileliği engellemiş olmaktadır.

Ertesi Gun Hapi
Ertesi Gun Hapi

Doğum kontrol haplarının aksine, ertesi gün hapının düzenli olarak alınması gerekmez, hamilelikten ve istenmeyen cinsel ilişkiden sonra bir veya iki kez alınır. Bu nedenle doğum kontrol yöntemi olarak algılanmaması gereken ertesi gün hapı, korunmasız cinsel ilişki, kondom yırtılması gibi beklenmedik durumlarda kullanılmalıdır.

Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024

2024 yılında ertesi gün hapı fiyatları farklılık göstermektedir. Bu ilaçlar için en güncel fiyatları sizler için derledik. Ertesi gün hapı sadece tek kullanımlıktır.

Ella Ertesi Gün Hapı fiyatlıları512.70 TL
Ertes 72 Ertesi Gün Hapı fiyatı442.60 TL
Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2024
Ella Ertesi Gun Hapi Fiyat
Ella Ertesi Gun Hapi Fiyat

Aşağıda belirtilen markalar arasında bazı farklılıklar yer almaktadır; Bunlar İlacın etki süresi, içeriğindeki bileşenler ve fiyatı. Hangi markanın size uygun olduğuna eczacınıza danışarak karar verebilirsiniz.

Ella Ertesi Gün Hapı Fiyat Ne Kadar 2024

Ertesi gün hapı olan Ellanın fiyatı 2024 şubat ayında güncellendi. Son ilaç fiyatı artışından sonra Ella hapı ortalama 512.70 TL dir. Bu fiyat Türkiye genelinde farklılık gösterme ihtimali vardır. Belirtilen bu fiyata herhangi bir eczaneden reçetesiz satın alabilirsiniz. İlacı alırken, kullanım talimatlarının ayrıntılarını eczacınıza sormayı unutmayın. Eczacının talimatlarına göre kullanmaya özen göstermeniz önerilir.

Ella Ertesi Gün Hapı En Düşük FiyatEn Düşük Fiyatı 252.36 TL
Ella Ertesi Gün Hapı En Yüksek Fiyat2024 Yılı İçindeki En Yüksek Fiyatı 512.70 TL
Ella Ertesi Gün Hapı Ortalama FiyatOrtalama Fiyatı 350.82 TL
Ella Ertesi Gün Hapı Fiyat Ne Kadar 2024

Ertes 72 Ertesi Gün Hapı Fiyat 2024

2024 zamlarından sonra ilk Ertes 72 Ertesi Gün Hapı fiyatı değişti. Şu anda bulunduğunuz şehirde yer alan eczanelere bağlı olarak 152.36 TL’ye satılmaktadır. Belirtilen bu fiyat ve eczanelerdeki fiyat ile farklı olma ihtimali vardır. Bu ertesi gün hapını belirli eczanelerden rahatlıkla satın alabilirsiniz.

2023 Ertes 72 Ertesi Gün Hapı Fiyat2023 yılı satış fiyatı 264.15 TL dir.
2024 Ertes 72 Ertesi Gün Hapı Fiyat2024 yılı satış fiyatı 442.60 TL dir.
Ertes 72 Ertesi Gün Hapı Fiyat 2024

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu