Sağlık

Soğuk Lipoliz ile Kilo Veren Var mı? – Yaptıranların Yorumları 2024

Soğuk Lipoliz Yaptıranların Yorumları 2024; Soğuk lipoliz, yağ hücrelerinin parçalandığı ameliyatsız bir işlemdir. Bir seans bir saat kadar sürmektedir. İşlem sırasında hasta, yağ hücrelerinin parçalanmasına yardımcı olmak için bölgeye masaj yapılmalıdır. Yağ hücrelerinin soğuk havalarda daha kolay eridiği bulgusuna dayanmaktadır.

Soğuk yağ hücrelerine zarar verir ve onları öldüren inflamatuar bir yanıtı tetikler. Yaralı bölge daha sonra ölü yağ hücrelerini yok etmek için vücuttaki bir tür beyaz kan hücresi olan makrofajları faaliyete geçirir.

Soğuk Lipolizin Zararları Nelerdir?

Soğuk lipoliz bir vakum cihazının yağ kesecikleri üzerine yerleştirildiği ve daha sonra aşırı soğuk sıcaklıklara maruz bırakıldığı bir prosedürdür. Tedavinin seçici olarak yağ hücrelerini yok etmesi gerekiyor. Ancak bu işlem ciltte çekme veya şişmeye ve ayrıca az miktarda sinir ağrısına neden olabilir. Neyse ki, riskler kısa ömürlüdür ve birçok insan bunu ameliyatsız yağları azaltmanın etkili yolu olarak tercih ediyorlar.

Soguk Lipoliz ile Kilo Veren Var mi
Soguk Lipoliz ile Kilo Veren Var mi

Soğuk lipoliz, diyabet veya hepatit gibi bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler için uygun değildir. Bazı insanlar, yağ hücrelerinin donma sıcaklıklarına tepki verdiği ve genişlediği bir durum olan paradoksal adipoz hiperplazisi (PAH) geliştirebilir. Bu durum vücudun diğer bölgelerinde yeniden yağ birikmesine neden olur.

Soğuk Lipoliz Sonrası Sarkma Olur Mu?

Soğuk lipoliz işlemi sırasında enjekte edilen sıvı, yağ hücrelerinin parçalanmasına ve ölmesine neden olur. Vücut daha sonra doğal olarak ölü hücreleri uzaklaştırır. Prosedür, yağ seviyelerinin yaklaşık yüzde 20 ila 25 oranında azalmasına neden olur. Hızlı bir işlemdir ve anestezi gerektirmez. Birkaç dakika sonra bölge uyuşacaktır. Hastalar işlem sırasında rahat davranabilirler.

İşlem sırasında doktor, kriyolipoliz makinesi adı verilen özel bir cihaz kullanacaktır. Soğuk tedavi, bölgedeki yağ hücrelerinin yüzde 25’ine kadar yok edecektir. Nihai sonuçlar birkaç hafta içinde değişiklikleri görmeye başlar. Bunun nedeni, bağışıklık sisteminin ölü hücreleri temizlemeye başlamasıdır.

Soğuk lipoliz ile kaç cm incelir?

Soğuk lipoliz yağları parçalamak için soğuk-sıcak şok kullanan yeni bir prosedürdür. İşlem, vücuttaki yağları eriten küçük, cerrahi olarak kullanılmayan bir cihazı içerir. Her seans yaklaşık dört mm kalınlığında bir yağ tabakasını inceltir. Cihaz, yağ hücrelerini parçalamak için vücudun lenfatik sistemini tetikler. Bu süreç hemen başlar ve etkisi giderek artacaktır.

Soğuk lipoliz kaç seans sürer?

Seans sayısı, alınacak yağ miktarına göre değişmektedir. Tipik olarak, hastaların optimal sonuçları elde etmek için iki veya üç seansa ihtiyacı olmaktadır. Bu seanslar birkaç haftaya yayılmıştır. Her seans vücuttaki yağın yaklaşık yüzde yirmi ila yirmi beşini kaldıracaktır. Tedaviler ameliyat içermez. Her seanstan sonra hasta kişiye özel bir tedavi planı ile eve gönderilmektedir. Tipik olarak, ilk seans yaklaşık üç kilo yağ alacaktır. Birçok hasta ilk seanstan sonraki üç hafta içinde erken sonuçları görse de, tam sonuçlar dört aya kadar sürecektir. Bireye bağlı olarak, kriyolipoliz, hedef bölgedeki yağın %25 ila %30’unu ortadan kaldırdığı gözlenmiştir.

Soğuk Lipoliz Bir Ayda Ne Kadar Kilo Verilir?

Öncelikle bilinmesi gereken şey, bu işlemin ameliyatsız bir yöntem olduğudur. Hedeflenen bir bölgedeki yağ hücrelerinin yok edilmesi temel amaçtır. Ölü yağ hücreleri, vücuttan lenfatik sistem yoluyla atılmaktadır. İşlem yaklaşık bir saat sürer. Seans sırasında biraz ağrı, karıncalanma veya kramp hissedebilirsiniz. İstenilen sonuçları görmek için tedaviyi iki aya kadar tekrarlamanız gereklidir.

Her seansta belirli bir bölgedeki yağ hücrelerinin yaklaşık yüzde yirmi ila yüzde sekseni alınır. Bununla birlikte, çıkarılan yağ hücrelerinin tam miktarı, belirli bir bölgede ne kadar deri altı yağın bulunduğuna bağlıdır.

Soğuk Lipoliz Yaptıranların Yorumları 2024

1 aydır devam eden eylem. Üst karın, alt karın, bacak içleri ve bel çevresi olmak üzere bir ayda toplam 6 seans uygulandı. Bir beslenme uzmanına gittim ve onu ketojenik diyet konusunda destekledim. Ben de gün aşırı spor salonuna gidiyorum ve aç hissetmeden 4 kilo verdim. 67 yaşındaydım şimdi 63 oldum. Kesinlikle tavsiye ederim. Ama ben lenfatik drenaj için gittim, ondan yardım beklemeyin, bildiğiniz bir masaj.

Hiçbir fark yaratmayan, yağları dondurup vücuttan atarak seyrelttiğini iddia ettiğim pişman olduğum bir uygulama. Uzun süre araştırdım sorunlu kalça bölgeme yaptırmak istedim. Dört tam başlık için para ödedim, gereken her şey halledildi. Ayrıca kullandıktan sonra bol su içip besledim ama olmadı. Belki de kalça bölgesindeki yağın kalın bir tabaka olduğu ve karın, kol gibi bölgelerde daha iyi çalıştığı içindir. Kalçalar için tavsiye etmem.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu