Sağlık

Cabral 400 Mg Ne İçin Kullanılır? Fiyat ve Kullanıcı Yorumlari

Cabral kilo aldırır mı?

Cabral 400 mg nedir Ne için kullanılır, fiyatı nedir, kilo aldırır mı, kullanıcı yorumlari nelerdir?. gibi sorulara bu yazımızda yanıt vermeye çalışacağız. Etken maddesi; Feniramidol hidroklorür. Yani bu madde kas gevşetici ağrı kesici bir madde olarak kullanilmaktadir.

Cabral 400 mg tablet kaslarda incinmeye zedelenmeye üşütmeye romatizmaya veya siyatiğe, strese bağlı olarak; ya da omur kemiklerinin arasındaki disk rahatsızlıklarında boynun ense alanı, bel-sırt bölgesi, bacaklar gibi bedenin çeşitli kısımlarında görülen yerleşik yada ansızın tutulmaların (spazmların) rahatlatılması için kullanilmaktadir.

Cabral 400 mg Ne İçin Kullanılır?

Kaslarda incinmeye zedelenmeye üşütmeye romatizmaya veya siyatiğe, strese bağlı olarak ya da omur kemiklerinin arasındaki disk rahatsızlıklarında boynun ense alanı, bel-sırt bölgesi, bacaklar gibi bedenin çeşitli kısımlarında görülen yerleşik yada ansızın tutulmaların (spazmların) rahatlatılması için Cabral kullanilmaktadir.

Cabral ilac hakkinda bilgiler
Cabral ilac hakkinda bilgiler

Etken Maddesi; Her bir film tablet 400 mg Feniramidol hidroklorür içerir. 

Yardımcı Madde;

 • PEG 4000,
 • Mısır Nişastası
 • Talk
 • Kollidon 30
 • Magnezyum Stearat
 • Hipromelloz
 • Kopolividon
 • Polietilen glikol
 • Kaprilik kaprik trigliserid
 • Polidekstroz
 • Titanyum dioksit
 • Kinolin sarı lake
 • FD&C mavi No.2 Alüminyum lake
 • FD&C sarı No.6 Alüminyum lake

Ne İçin Kullanılır?

 1. Cabral Tablet, ağrıkesici ve kas gevşetici olarak kullanilmaktadir.
 2. Fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavilerini desteklemek amacı ile genelde tercih edilen Hem kas gevşetici, hem de ağrı kesici ilaçlar arasında yer almaktadır.

Cabral 400 Mg Prospektüs

Prospektüs satın alınan ilaçların içinde yer alan ilaç ile ilgili ayrıntılı bilginin bulunduğu bilgilendirme kâğıdı olmaktadır. İlaçların içinde Prospektüs kesinlikle yer almalıdır.  Cabral 400 Mg Prospektüse oluşmak için tıklayın.

Cabral 400 mg Fiyat

 Kas gevşetici ve ağrı kesici olarak kullanılan Cabral karton kutuda, 24 tabletlik Blister ambalajda sadece eczanelerde satılmaktadır. Cabral Dr. F. Frik İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. markasının ürünü olup Normal Reçeteli olarak satılmaktadır.  2021 yılı itibari ile CABRAL 400 mg 24 Film tablet ilacın Fiyati 27 lira 77 kuruştur.

Cabral Nasıl Kullanılır?

Öncelikle uzman doktorunuz Cabral tableti nasıl reçete etmiş ise o şekilde kullanmanız gereklidir. Bu ilacın Tedavisi boyunca lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış ve ya kullanmanız gerekenden çok kullanıldığı takdirde hastalığın seyrinde bir iyileşme sağlanmaz, tersine sağlığınıza önemli zararlar verir.

Cabral 400 mg tablet
Cabral tablet
 1. Bu ilacın çocuklarda kullanılmaması tavsiye edilmemektedir.

Yetişkinler için günlük önerilen;

 1. Günde 3 defa 1 veya 2 tablettir. (Doktorunuzun reçetesi dahilinde kullanılmalıdır.)
 2. Bu ilaç yemeklerden sonra, 1 bardak suyla beraber bütün halde yutulmalıdır.
 3. Midede oluşabilecek rahatsızlığı önlemek açısından aç karnına alınmamalıdır.
 4. Tablet formdaki ilacınızı ezmeyiniz, çiğnemeyiniz, kırmayınız.

Not: Bu ilacı sadece size doktor uygun gördüğü için vermiştir, başkasıyla asla paylaşmayınız.

Bu ilacı kullanırken Alınması gerekenden çok daha çok dozda aldığınızı düşünüyorsanız bir acil servisi arayarak destek alınması gerekmektedir. Fazla doz alim Belirtileri ( Bulantı, kusma, uyuşukluk)dur.

Cabral 400 Mg Kullanıcı Yorumlari

Hem kas gevşetici, hem de ağrı kesici olarak en çok tercih edilen ilaçlar içerisinde yer almaktadır. Bunun en önemli sebebi ise ilacın etken maddelerinin güçlü etken maddeler olmasıdır. Cabral Fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavilerini desteklemek amacı ile genelde tercih edilen Hem kas gevşetici, hem de ağrı kesici ilaçlar arasında yer almaktadır. Cabral 400 Mg Kullanıcıların Yorumlari ise genellikle olumlu olarak yorumlarını belirtmişlerdir.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu