Sağlık

Spirulina Zayıflama Hapı Nasıl Kullanılır? Kullanıcı Yorumları

Spirulina Zayıflama Hapı Nasıl Kullanılır?,Spirulina Zayıflama Hapı Nedir?,Kullanan Kullanıcı Yorumları nedir,Spirulina kullananlar kadinlar kulubu yorumlari,Bu yazımızda Spirulina hakkında fazlaca sorulan sorulara yanıt vermeye çalışacağız.Denizden Gelen Mucize Spirulina.

Spirulina, çoğu zaman toz halinde yada ek olarak tüketilen mavi-yeşil algler dir, Kısaca, bilinenin aksine, bir bitki türü olmayan Spirulina su yosunu diye tanımlanabilir. pirulina, yalnız gıda takviyesi olarak değil sakız, şeker ve ambalajlı ürünlerde besin boyası olarak da yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Spirulina Zayıflama Hapı Nedir?

Spirulina Zayıflama Hapı Nedir
Spirulina Zayıflama Hapı Nedir

Üretimi ilk olarak Meksika, ABD Birleşik Devletleri, Japonya, Çin, Tayvan, Fransa, Meksika, İspanya şeklinde ülkelerde süregelen spirulina yosunu, “denizden gelen mucize” adıyla yeni dönemin gözdesi olarak Türkiye’de de üretilir.

Spirulina, vitamin A, C, E ve B vitaminleri ve kalsiyum, magnezyum, çinko ve selenyum şeklinde birçok mineral içeren vitaminler ile dolu olduğundan besleyici ve yoğun bir besin olarak bilinir.Spirulina protein, vitaminler, mineraller, antioksidanlar ve karotenoidler içeriğiyle dikkat çeken bir mavi-yeşil alg türüdür.Öncelikle en iyi protein deposu sebzelerden biridir. İçerdiği protein ise yüksek biyolojik değere sahiptir ve sindirimi oldukca kolaydır. Ortalama % 65-70 oranında protein içerir.

Spirulina Ne İşe Yarar? Faydalari Nelerdir?

Spirulina Ne İşe Yarar? Faydalari Nedir? 

 • Bolca oranda klorofil ihtiva ettiği için göze çarpan yeşil rengi görkemli bir arındırma potansiyelini gösterir.
 • Ek olarak B, C, D ve E vitaminleri bakımından zengindir.
 • Potasyum, selenyum, bakır, manganez, magnezyum, fosfor ve çinko minerallerini içerir. Bunlara ek olarak sindirim enzimleri de içerir.
 • Organik pigmentleri yardımıyla antioksidan olma özelliğiyle dikkat çeker. Bu pigmentler klorofil, karotenoidler ve fikosiyaninlerdir.
 • Son olarak da içinde ne olduğunun %7’si temel yağ asitlerinden oluşur.
 • Zayıflamaya destek verir, bu yüzden sıhhatli bir zayıflama rejimi için tavsiye edilir. Bunun sebebi, metabolizmamızı harekete geçirdiği ve böylece yağ yakımını da artırdığı için daha tok hissetmemizi sağlamasıdır.
 • Sıhhatli bakteriyel florayı destek sunar ve düzenler, bağırsakları temizler.
 • Bağışıklık sistemini sağlamlaştırır ve iyileşme sürecini hızlandırır.
  Antioksidan özelliği yardımıyla özgür radikaller ve stres şeklinde faktörlerin sebep olduğu yaşlanma ve hücresel hasar emarelerini önler.

Spirulina Nasıl Ve Ne Zaman Kullanılmalıdır?

Spirulinayı nasıl ve ne vakit kullanacağınız ulaşmak istediğiniz sonuca bağlı olarak değişmiş olur.

Spirulina Kilo Vermek İstiyorsanız

Kilo vermek istiyorsanız

 • Spirulinayı her yemekten otuz dakika ilkin bir bardak suyla birlikte alın.
 • Böylece bu yosunun naturel doyurucu tesiri açlık hissini bastırdığı için daha azca yemenizi sağlar.

Spirulina  Kilo almak istiyorsanız

Spirulina  Kilo almak istiyorsanız

Spirulinayı yemekten derhal sonrasında tatlıyla birlikte tüketin.Gün Geçtikçe kilo aldığınızı farkına varacaksınız.

Spirulina Besin takviyesi olarak

Spirulina Gıda takviyesi olarak

Meyveler ile yeşil yapraklı sebzelerle hazırladığınız smoothienin içine koyun.

Spirulina tozunu suyla yada yemeklerle karışmasını sağlayarak ya da kapsül yada tablet halinde alabilirsiniz. Başlangıçta alınması ihtiyaç duyulan doz günde 3 kere 500 mg ya da 1 g olmalıdır.

Spirulina Tavsiye Edilen Kullanımı

Spirulina tozunu suyla yada yemeklerle karışmasını sağlayarak ya da kapsül yada tablet halinde alabilirsiniz. Başlangıçta alınması ihtiyaç duyulan doz günde 3 kere 500 mg ya da 1 g olmalıdır.Bununla beraber, vücudunuzun verdiği tepkiyi gözlemleyerek dozu yavaş yavaş artırabilirsiniz. Hatta bir uzmanın denetiminde Kullanmanızı tavsiye ederiz.

Spirulina Zararları ve Yan Etkileri

Spirulina, aşırı tüketimde otoimmün reaksiyonları yaratabilir. Bu durumda tüketilen ürünün saflığının derecesi ve kalitesi kıymet kazanır.

Spirulina Yan Etkileri

Yanlış kullanımdan dolayı Spirulina ile beraber

 • Karaciğer hasarı,
 • Karın ağrısı,
 • Mide bulantısı,
 • Kusma,
 • Süratli kalp atımı
 • Hatta şokla gelen ölüm dahi söz konusu olabilir.

[info type=”info-warning” ]Ihtimaller içinde spirulina yan tesirleri yaşamamak için kesinlikle bir uzman yada hekim kontrolünde kullanımı gerekir.[/info]

Spirulina Kullananlar & Kullanıcı Yorumları

Spirulina Kullananlar Kullanıcı Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar izah edebilir. Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Spirulina Kullanıcı Yorumları

ben kullanmıştım bi ara asla bi işe yaramadı.. boşu boşuna para vermemek gerek… yalan bunlar.

zayıflamakta da kullanılan bir hap. hakikaten tok tutuyor nasıl oluyorsa. fakat iğrenç kokuyor.
istanbul’da eczanelere de sipariş edip getirtmek mümkün.
şişede 100 tane jelatin kapsül mevcut.

bencede canım sakın inanma o biçim ilaçlara zayıflamanın en iyi ve en sağlıklısı kesinlikle yalnız spor yaparak olur , öteki şeylerlede oldukca kısa sürede kilo verebilirsin fakat iç organlara inanılmaz zarar veriyor o ilaçlar , en güzeli spor ...

malum benim uzun süredir saçım dökülüyor ve çaresini hiçbir hekim bulamadı. B12 eksikliği çıktı bende, iğneler yedim, ilaçlar aldım, bana mısın demedi,hekim et, sakatat yiyeceksin dedi; fakat ben vejeteryanım,işimiz zor o vakit dedi.Aktarıma gittiğimde anlattım durumu, bana derhal bir broşür çıkardı oradan balen marka spirulinayı tavsiye etti.

sporcu ek besini olması için aldığım ve oldukca memnun kaldığım naturel gıda desteği. sağdan soldan faydalarını duymuştum fakat bir baytar arkadaşımın tavsiyesi üstüne kullanmaya başladım. günde 4 tablet kullanıyorum. hakikaten spor yaparken daha enerjik oluyorsunuz bunların haricinde heralde ihtiva ettiği yüksek b vitamini yardımıyla ağzımda af denilen yaralar çıkmaktaydı kullandığımdan beri kayboldular. bana analatılan tok tutma özelliği ise pek dikkatimi çekmedi şu demek oluyor ki bu besini alınca asla öyleki tokluk hissetmedim. bunların haricinde artık internette bir oldukca sitede bu gıda hakkında bilgiler. spor yaparken kesilme ve halsizlik yaşıyor ve bağışıklık sisteminiz güçlendirmek istiyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum. satın almak için kullandığım sitenin linkini verelim tam olsun.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu