Sağlık

Amoklavin Şurup Ne İse Yarar? Amoklavin Şurup Fiyat 2021

Amoklavin 400 surup ne ise yarar, Amoklavin 400 kaç Yasinda kullanılır

Amoklavin Şurup vücuttaki bakterilerle savaşarak, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların kısa zamanlı tedavisinde sarf edilen bir antibiyotiktir.

Amoklavin Şurup Nedir? Hakkında Bilgi

Bu Şurup vücuttaki bakterilerle savaşarak, bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların kısa zamanlı tedavisinde sarf edilen bir antibiyotiktir. Amoklavin, yineleyen bademcik iltihabı, sinüzit, orta kulak iltihabı gibi üst solunum yolu enfeksiyonları; zatürre, akut ve müzmin bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonları ve akciğer enfeksiyonları; deri ve yumuşak doku enfeksiyonları selüloit, hayvan ısırması, kıl kökü iltihabı, apse, çıban, yılancık, yara  vb. gibi; sidik yolu ve genital mıntıka enfeksiyonları ve diş ve diş eti enfeksiyonlarının (diş apsesi gibi) tedavisinde kullanılmaktadır.

Amoklavin SurupNedir Hakkinda Bilgi
Amoklavin SurupNedir Hakkinda Bilgi

Amoklavin Şurup Ne İşe Yarıyor?

Amoklavin Film Tablet, vücuttaki bakterilerle savaşarak bakterilerin yol açtığı enfeksiyonların kısa zamanlı tedavisinde kullanılmakta olan bir antibiyotiktir.

Amoklavin Ne İse Yarar? Bu ilaç geniş bir spektrumdur (birçok bakteri ve mikrop çeşidine karşı etkilidir) anti bakteriyel bir ilaçtır. Amoklavin, ak film kaplamalı, kokusuz, hafif kavisli, bir yüzü diğerinde çentikli Yüzünde DEVA yazılı homojen görüntülü dikdörtgen tabletler şeklindedir.

Her karton kutu 10, 14 yahut 20 tablet içerir. Amoklavin, alttaki hallerde Amoklavin’eduyarlı bakterilerin yol açtığı bakteriyel enfeksiyonların kısa zamanlı tedavisi için endikedir.

Amoklavin Şurup Ne İçin Kullanılır?

  • Tekrarlayan bademcik iltihabı, sinüzit, orta kulak iltihabı gibi üst solunum yolu enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.
  • Kronik bronşitin akut alevlenmesi, akciğer iltihabı gibi alt solunum yolu enfeksiyonlarda kullanılır.
  • Zatürre, akut ve müzmin bronşit gibi alt solunum yolu enfeksiyonları ve akciğer enfeksiyonları;
  • Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları (selüloit, hayvan ısırmaları, kıl kökü iltihabı, apse, çıban, yılancık, yara gibi)

Amoklavin şurup prospektüs

Amoklavin Şurup Kaç Yasinda Kullanılır?

Bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılan Amoklavin Şurubun 2 ay – 12 yaş arası çocuklar için kullanılmaktadır.

Amoklavin Şurup Fiyatı 2021

Amoklavin ülkemizde çok tüketilen ilaçlardan olan Amoklavin de zamlardan 2021 yılında % 11.99 artış ile nasibini almıştır. Yazımızda güncel Zamlı Fiyati yer almaktadır. Amoklavin fiyat listesi nedir?

Normal Reçeteli olarak satılan bu ilacın etken maddesi ;  Amoksisilin + Klavulanik Asit dir. 2021 yılı itibari ile Amoklavin satış Fiyati  23.17 TL dir.

Amoklavin Şurup Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Uzman Doktorunuz bu ilacı reçete ettiği gibi tüketmelisiniz. Tedavi esnasında lütfen doktorunuzun talimatlarına uymanız gerekmektedir.

  • İlacınızın her dozunu bir bardak su ile alın.
  • Mide ve bağırsak rahatsızlıkları ihtimalini en üye indirmek için besinlerin başında alınmalıdır.
  • Yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki çocuklar için tavsiye edilen doz; Hafif ve orta kademeli enfeksiyonlarda:
  • Günde iki kere 625 mg tablet; Şiddetli enfeksiyonlarda: günde iki kere 1 g tablet
Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu