Sağlık

Bestiron Damla Nedir? Özellikleri ve Bestiron Fiyati 2021

Bestiron Damla, Bestiron damla fiyat, Bestiron damla prospektüs, Bestiron damla bebeklerde kullanımı, Bestiron kan damlası fiyat , Bestiron damla kaç damla kullanılır

Bestiron damla bilhassa çocuklar için demir ve vitamin desteği gerçekleştiren bir gıda takviyesidir. Demir hücre işlevleri için önemli bir mineraldir ve günümüzde demir eksikliği dünya genelinde en fazla gıda eksikliğinden bir tanesidir. Bestiron cana can katar sloganı ile yola çıkmış; olup demir eksikliği tedavisinde destekleyici rol almaktadır. Dünya sağlık örgütüne göre;  yetersiz düzeyde demir alımı ilerlemiş ülkelerde %20, gelişmekte olan ülkelerde şayet 60% oranında insanlığı etkileyen bir global problemdir. Peki Bestiron kan damlası, damla bebeklerde kullanımı, damla bebek,

Bestiron Damla Nedir?

Bestiron damla, Mikroenkapsüle Demir ( çocukların kullanımına uygun) ve C Vitamini İçeren Takviye Edici Gıdadır.

Bu Damla plastik 30 ml şişede satışi olan ve damla formlu bir besin takviyesidir. İçeriğinde demir ve C vitamini bulundurmaktadır. Özellikle çocukların tam kan sayımlarında çıkan demir eksikliği ve vitamininin yerine getirilmesi amaçlanmıştır. Ayrica yetişkinlerde de kullanılabilmektedir.

Bestiron Damla İçerik

  • Mikroenkapsüle Demir;
  • C Vitamini (L- Askorbik Asit);
  • Natürel Sızma Zeytinyağı;
  • Portakal Aroması;

Not: Şubat 2020 den itibaren ortam gliserin yerine natürel sızma zeytinyağı ile değiştirilmiştir. İçerik zenginleştirilmiştir. Renk koyuluğu ve kıvamı bu yüzden evvelki ürünlerden değişiklik göstermiştir..

Bestiron Damla Ne İşe Yarar?

Kan damlası olarak kullanılan Bestiron damla doktorların bebekler de dahil üzere önerdiği kan ve demir desteği damlalarından bir tanesidir.

Özellikle çocukların tam kan sayımlarında çıkan demir eksikliği ve vitamininin yerine getirilmesi için kullanılmaktadır. Ayrica yetişkinlerde de kullanılabilmektedir.

Bestiron kan Damlasi Ne Ise Yarar
Bestironkan Damlasi Ne Ise Yarar

Bestiron Damla Hakkında Önemli Bilgiler

Bestiron kan damlasını özellikle 4 yaş altı çocuklarda kullanılmamalı ve 10 yaşına kadar olan çocuklarda 1 damladan fazla kullanılmamalıdır. Vücudunuzun herhangi bir yerinde bir farklılık, şişkinlik, döküntü gibi bir durumla karşılaşırsanız hemen bu damlayı kullanmayı bırakmalısınız.

Bestiron Damla Muadili Eşdeğeri Nedir?

Bestiron damlanın muadilleri araştırılan markalardan oluşacaktır. Yani Etkin maddesinin demir oluşturduğu her takviye Bestiron damla 30 ml yerine kullanmak mümkündür.

Bestiron Damla Fiyat Nedir?

Bestiron kan damlanın fiyatı satışını platformlara göre farklılık göstereceğinden ötürü değişmektedir ancak ortalama fiyatı 87 Türk Lirası 77 kuruştur.

Yan Etkileri

Bu damlanın bilindik çok bir bir yan tesiri yoktur. Ama doz aşımı olduğu hallerde idrar rengi normalden biraz daha koyulaşabilir; bunun yanı sıra yüz ve gözlerde şişlikler gelişebilir.

Bestiron Damla Nasıl Kullanılır?

Bu Damlanın Kullanılması önerilen günlük dozu aşmamaya dikkat edilmelidir. Beklenmeyen bir tesir görüldüğünde hekiminize yahut eczacınıza müracaat edilmesi gerekmektedir. Takviye edici besinler normal beslenmenin yerine geçemez. İLAÇ DEĞİLDİR. Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi hedefiyle kullanılmaz.

  • Günde 20 damla (1 ml) kullanılması önerilmektedir.

Bestiron Damla Kilo Aldırır Mı?

Kan değerlerine destek veren bir damla olduğu için sağlıklı bir şeklide kg alımını desteklemektedir.

Bestiron Damla Aç Halde Mi Yoksa Tok Halde Mi Kullanılır?

Bu damlanın etkilerinde tam yarar sağlamanız için aç karna almanız belirtilmiştir.

Bestiron Damla Kullananların Yorumları

4aylık bebeğim için aldım. 3gün oldu kullanalı, şimdilik kabızlık ve büyük abdest rengi farklılığı yok, kullandıkça yazacağım

Doktorumuzun tavsiyesi ile kullandığımız en verimli kan damlası. C vitaminli olması emilimini arttırmaktadır.

8 aylık oğlum inatlaşmadan içmektedir. portakal aromatik zararlı bileşenlerden ırak. ayrica Kullanımı basit damlalık aslında çok hoş.

Çocuk doktor meslektaşımın tavsiyesi ile bebeğime kullanmaya başladım, aslında piyasadaki en iyi damlalardan birisi, tadı hoş, hiç bir kabızlık problemi yaşamadık, bende herkese tavsiye ediyorum.

Bestiron Damla Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Damla ile ilgili sık sorulan sorular ve cevapları

Bestiron Damla Kilo Aldırıyor Mu?

Kan değerlerine destek veren bir damla olduğu için sağlıklı bir şeklide kg alımını desteklemektedir.

Bestiron Damla Aç Mi Yoksa Tok Mu Faydalı?

Bu damlanın etkilerinde tam yarar sağlamanız için aç karna almanız belirtilmiştir.

Bestiron Damlayı Kullananlar Ne Diyor? Kullanıcı Yorumlari

Ürünü oğlum severek kullanıyor tek sorun damlatmada sıkıntı yaşıyorum hızlı akmıyor günlük limiti de aşmak istemiyorum fısfısı olsaydı keşke

Doktorumuzun tavsiyesi ile kullandığımız en verimli kan damlası. C vitaminli olması emilimini arttırıyor.

Bestiron Kan Damlası Bebeklerde Kullanılır Mi?

Kan damlasını özellikle 4 yaş altı çocuklarda kullanılmamalı ve 10 yaşına kadar olan çocuklarda 1 damladan fazla kullanılmamalıdır.

Bestiron Kan Damlası Fiyat 2021

Bu damlanın en güncel fiyatı 87.77 TL’dir. Ayni zamanda bu fiyat eczane ve Alişveriş sitelerinde satılan yerlere göre farklılık göstermektedir. Yani bu damlayı araştırarak ve indirim günlerini denk getirdiğiniz zaman bu damlayı en ucuz fiyata satın alabilirsiniz.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu