BebekÇoçuk

Sidefer Damla Nedir? Fiyati ve Kullananlarin Yorumlari

Sidefer damla nedir, ne işe yarar, içeriği nedir, nasıl hazırlanır, kullananlar ve yorumlari nasıl kullanılır gibi merak ettiğiniz tüm sorularınızı bulabilirsiniz

Sidefer Damla Nedir?; Anneler ve babalar olarak demir takviye markaları araştırmaya başlarız. Çünkü çocuklarımız için her şeyin en iyisi olsun isteriz. Bebekler için demir takviyesi(1) olarak kullanılan; Sidefer damlanın içerisinde paraben içermemesi ve demir eksikliğini tam anlamda karşılaması anneleri rahatlatıyor.

Bu makalemizde Sidefer damla nedir, ne işe yarar, içeriği nedir, nasıl hazırlanır, kullananlar ve yorumlari nasıl kullanılır gibi merak ettiğiniz tüm sorularınızı bulabilirsiniz.

Sidefer Damla Nedir?

Bebeklerde önemli olan demir minerali kan yapımının sağlanmasında tesirli olmaktadır. Anne sütünde yeterli miktarda demir minerali bulunmadığında, bebekte demir eksikliğine tabi kansızlık oluşma riski artar.

Sidefer Damla yorum
Sidefer Damla yorum

Bu durum bebeğin gelişimi başta olmak suretiyle bağışıklık sisteminde etkiler. Bu sebeple yeni doğan bebeklerin çoğunluğuna yakınına demir minerali takviyesi uygulanmaktadır. Halsizlik, solmuş bir ten rengi ve ara sıra de soluk darlığı ile kendini gösteren demir eksikliği bebeklerde önemli problemlere yol açar.

Yapılan kan testlerin sonucunda alyuvar sayısı belirlenir ve demir eksikliği sorunu varsa Uzman Doktorlar tarafından bebekler için demir damlası takviye tavsiye edilir. Kutu içerisinde 30 ml’lik şişe 1 adet toz bulunmaktadır. Takviye edici gıdadır.

Sidefer Damla İçeriği

İçeriğinde ; Su, ksantan gam, maltodekstrin gibi kıvam verici maddeler, aroma verici olarak süt aroması, asitlik düzenleyici olarak. Sitrik asit, emülgatör olarak yağ asitlerinin sukroz asteri koruyucu olarak ise potasyum sorbat içeriği bulunmaktadır.

Sidefer Damla Nasıl Hazırlanır?

Kutu içerisinde bir cam şişe ve toz halinde stiki bulunmaktadır. Cam şişenin içerisine toz halindeki stikiyi boşaltın, damlalıklı kapağı kapatın ve çalkalayın.

Sidefer Damla Nedir1
Sidefer Damla Nedir1
  • Kullanım sonunda buzdolabının alt kısmında saklayın. Kesinlikle derin dondurucu bölümüne koymayın.
  • Her kullanım öncesi şişeyi iyice çalkalayın.

Sidefer Damla Nedir? Sidefer Damla Ne İşe Yarar?

  1. Anne sütünden veya yiyeceklerden yeterli miktarda demir alamayan bebeklerde ve çocuklarda anemi riskine karşı koruyuculuk sağlamaktadır.
  2. Demir takviyesi alınmadığı zaman bağışıklık sistemi zarar göreceğinden bu damla kullanılmalıdır.
  3. Demir eksikliği problemi yaşayan bebekler için demir damlası ile takviye yapılması sağlanır.

Sidefer Damla Nasıl Kullanılır?

Öncelikle doktorunuz nasıl kullanmanız gerektiğini söylemiş ise o şekilde kullanın. Eğer nasıl kullanacağınızı belirtmemiş ise şu şekilde kullanabilirsiniz.

Kullanım talimatında yaş kısıtlaması mevcuttur bu yüzden bu damlayı kullanmaya karar verdiğiniz zaman hekiminize danışmanızda fayda var.

Sidefer Damla Bebeklerde Kullanımı

Bebeklerde demir takviye damlaması 6. aylarına geldikleri zaman verilir. Bebekler 6. ayına ulaştığı zaman doktorlar bebek için demir takviyesi yapılmasını tavsiye ediyor.

  • Bebeğinizin kilosuna göre kilo başı 1 damla olmak üzere verebilirsiniz.
  • Yaş grubu 4 ila 10 yaş arası için kullanıma uygundur.
  • 4 yaş üzeri çocuklarda sabah ve akşam 10 damla şeklinde yemeklerden 1 2 saat önce veya sonra kullanılmalıdır. Kesinlikle yemekle birlikte kullanmayınız.

Sidefer Damla Fiyati Nedir?

Bu damlamayı her yerden alacağınız gibi satılan her yerde farklı fiyatta olduğu için fiyatı sabit bir fiyat değildir. Uygun gördüğünüz ve güvendiğiniz alışveriş sitelerinden alabilirsiniz. Ortalama Sidefer Damla Fiyati : 77 TL olarak görülmektedir.

Sidefer Damla Kullananlarin Yorumlari

Hekimimizin tavsiyesi ile kullanıyoruz ve bebeğim de çok seviyor. Kabızlık yapmıyor dişler kararmıyor. Ancak içindeki damlalık sıhhatli olsun diyerek cam tercih edilmiş olduğu durumda bana çok sıhhatsiz geldi. 10 maaş bebeğimin önde altlı üstlü 6 kadın var ve damlalığı devamlı ısırmaya çalışıyor bir gün ağzının içerisinde tuzla buz olacak diyerek ödüm kopuyor. Ayrıca içerisinde çok artık bırakıyor zorla içine bu çekip onu dahi damlalıkla içiriyorum.

6 yaşında ki oğlum için aldım keyfini beğendi zaman içinde faydasını dahi görürüz umarım.

Bebeğim için 6 aydan beri kullanıyorum. Kırmızı değil. Dişlerde çürüme leke yapmıyor. Bebeğim keyfini çok seviyor

Daha evvela başka bir demir damlası kullanıyordum bebeğime çok çok gaz sorunuyla karşılaşınca bu damlayı deneyelim dedik. birkaç gündür kullanıyoruz bebeğim başka damlanın keyfini hiç sevmiyordu bunu daha çok sevdi.

1.5 yaşındaki kızım için aldım tadı hiç kan damlası gibi değil tavsiye ederim.

doktor tavsiyesi ile aldık çok güzel bir damla oğlumun dişlerini boyamadı ve eczaneye göre çok uygun fiyatı tavsiye ederim.

Doktor tavsiyesi üzerine aldım eczaneye göre fiyatı çok uygun. Oğlum ilaç içemiyor kusuyor ancak bunu içebildi tadı güzel.

Beğenerek kullanıyoruz çünkü tadı güzel bebeğim severek içiyor,

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu