ÇoçukSağlık

Atarax Uyku Şurubu Nedir? Atarax Şurup Fiyat Ne Kadar?

Atarax Uyku Şurubu Nedir?  Uykusuzluk , stres ve endişe edici durumlarda insanlar için kullanılan oldukça etkili bir şuruptur öğleki yetişkin insanların ameliyat öncesinde vücuttaki anksiyete durumlarında yatıştırıcı olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra kronik kurdeşen belirtilerinin tedavi edilmesinde kullanılmaktadır.

Atarax Şurup Nedir ?

Atarax Uyku Şurubu Nedir?   etkin maddesi Hidroksizin Diihidroklorür olarak bilinmektedir. Bu etken maddeler akut yada kronik kurdeşen belirtilerinde ve oluşumunda tedavi edilmesinde kullanılmaktadır. Asıl kullanım amaçlarından biriside sakinleştirici özelliğidir bu özellikle ile uykusuzluk , endişe , kaygı ve stres azaltıcı özelliği bulunmaktadır Yetişkin insanlarda ruhsal çöküntü durumlarında cerrahi müdahaleler yapılmadan önce hastalarda kullanıldığı ve yatıştırıcı özelliği olduğu bilinmektedir.

Atarax Şurup Nasıl Kullanılır ?

Doktor tavsiyesi ve reçete etmesi durumunda kullanıyorsanız doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanın bilinçsiz kullanımlarda olumsuz sorunlar çıkabilir.

  1. İlacı kullanmadan önce 5 dk çalkalayınız ardından içerisinden çıkan ölçekli kaşığını kullanın çay kaşığı yada tatlı kaşığı kullanmayın dozu tutturamaya bilirsiniz.
  2. 1 yaş ila 6 yaş arasındaki çocuklarda kullanım dozu kg başına 1-2,5mg olarak belirtilmiştir.
  3. 6 yaş üstü çocuklar için ise kullanılması gereken doz miktarı kg başına 1-2 mg olarak belirtilmiştir.

Atarax Şurup Ne İçin Kullanılır ?

Ruhsal sıkıntıları ,huzursuzluk alini ve kaygıyı gideren ve kaşıntı tedavilerinde sıkça kullanılan bir ilaçtır. Yetişkinlerde sıklıkla kullanılan ATARAX Şurup anksiyete kaygı belirtilerinin tedavisinde ve cerrahi girişimleri için ameliyattan önce ön tedavi için kullanılmaktadır.

Atarax Şurup Fiyat 2021

Bu Şurubun Fiyatı değişiklik göstermektedir ancak güncel fiyatı 08,96 TL olarak belirtilmiştir.

Atarax Şurup Ne Kadar Sürede Etki Eder ?

Atarax Uyku Şurubu Nedir? kullandıktan sonra 1 saat sonrasında etkisini göstermeye başlamaktadır 2 saat sonunda maksimum plazmaya ulaşır. ATARAX Şurup içtikten sonra uyutup uyanırım diyerek uykuya dalmayın çünkü ilacın etkisi yaklaşık 18 saat sürmektedir.

Atarax Şurup Reçetesiz Alınabilir mi ?

Atarax Uyku Şurubu  sadece doktorlar tarafından reçete edilerek satılmaktadır bu sebebten dolayı sadece reçete edilerek satın alabilirsiniz

Atarax Şurup Antidepresan Mı ?

Atarax Uyku Şurubu antidepresan mi diye oldukça merak ediliyor hayır antideprasan değil Antihistaminik etkiye sahip bir ilaçtır.

Atarax  Şurup Yasaklandı mı ?

Atarax Şurup yasaklandığına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Atarax Şurup Bağımlılık Yapar Mı ?

Atarax ürünlerinin kullanımı ve özellikleri bakımından tüm kullanıcıları bağımlılık yapıp yapmacığını düşünülüyor Atarax bağımlılık yapmadığı belirtilmektedir.

Atarax Şurup Uyku Yapar mı ?

Özellikleri arasında uyku bozuklukları ve stres ve endişeye bağlı olarak uykusuzluk çekmekte olan insanlar için kullanılmaktadır ve bu sorunların tedavi edilmesinde sıkça kullanılmaktadır bu sebeple yoğun uyku hali söz konusu olabilir.

Atarax Şurup Kilo Yapar mı ?

Atarax ürünlerinin uyku sorunlarını düzeltildiği bilinmektedir bu sebeple uyumadan önce yediğiniz şeyler hareketsiz olacağınız ve her zamankinden fazla uykuda zaman geçireceğiniz için yediklerinize dikkat etmenizi öneririz. Stres ve endişe durumunun giderilmesi de iştahınızı açacaktır.

Atarax Şurup Muadili (Eş Değeri) ?

  • ATARAX 30 film tablet
  • Validol 10 Ml Damla
  • VALIDOL 20 ml damla

Atarax Şurup Prospektüs Hakkında Bilgi

İlaç Prospektüs hakkında bilgi 

Atarax Şurup Prospektüs
Atarax Şurup Prospektüs

Atarax Şurup Bebeklerde, Çocuklarda Kullanımı?

1 yaş ila 6 yaş arasındaki çocuklarda kullanım dozu kg başına 1-2,5mg olarak belirtilmiştir. 6 yaş üstü çocuklar için ise kullanılması gereken doz miktarı kg başına 1-2 mg olarak belirtilmiştir.

Atarax Şurup Bebeklerde Uyku Yapar mı?

Bu Şurubun Asıl kullanım amaçlarından biriside sakinleştirici özelliğidir bu özellikle ile uykusuzluk , endişe , kaygı ve stres azaltıcı özelliği bulunmaktadır. Doktorunuz tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

Atarax Şurup Kaç Dakikada Etki Eder?

Atarax Şurup kullandıktan sonra 1 saat sonrasında etkisini göstermeye başlamaktadır 2 saat sonunda maksimum plazmaya ulaşır. ATARAX Şurup içtikten sonra uyutup uyanırım diyerek uykuya dalmayın çünkü ilacın etkisi yaklaşık 18 saat sürmektedir.

Atarax Şurup Hangi Durumlarda Kullanılır?

Bu Şurup Uykusuzluk , stres ve endişe edici durumlarda insanlar için kullanılan oldukça etkili bir şuruptur öğleki yetişkin insanların ameliyat öncesinde vücuttaki anksiyete durumlarında yatıştırıcı olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Atarax Şurup Emziren Anneler

Bu Şurubu kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Danışmadan kullanıp yapmayınız.

Atarax Anne sütüne geçtiği için  Emziren Annelerin kullanması tavsiye edilmemektedir. Bu şurubu Kullanmak isteyen Annelerin Emzirmeyi bırakmaları veya Emzirmek için Bu İlacı bırakmaları tavsiye edilmiştir.

Atarax Şurup Egzama

Bu İlaç kaşıntı tedavilerinde sıkça kullanılan bir ilaçtır.

Atarax Şurup Fazla İçilirse?

Eğer Atarax şurubu gerekenden fazla kullanmış iseniz Özellikle çocuklarda ise  Hemen Doktorunuza başvurunuz .

Fazla kullanım sonrasında kusma, ateş, uyuklama hali, değişmiş gözbebeği ,titreme, zihin karışıklığı, halüsinasyon, solunum zorluğu, kan basıncının düşmesi, bilinç kaybı, düşük nabız ve kalp ritim düzensizliği görülebilir. Belirtilen bu etkiler derin bir komaya ve kalp solunum (kardiyorespiratuar) çöküşüne neden olabilmektedir.

Atarax Şurup Fiyatı Ne Kadar?

Bu Şurubun Fiyatı değişiklik göstermektedir ancak güncel fiyatı 08,96 TL olarak belirtilmiştir.

Atarax Şurup Günde Kaç Tane Alınmalı?

Öncelikle Doktor tavsiyesi ve reçete etmesi durumunda kullanıyorsanız doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanılması gerekmektedir. Aksi durumda ciddi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir

Atarax Şurup Gebelik Kategorisi?

Bu Şurubun Gebelik kategorisi “C’dir.

Atarax Şurup Kaç Yaş İçin Kullanılır

1 yaş ila 6 yaş arasındaki çocuklarda kullanıldığı belirtilmiştir. 6 yaş üstü çocuklar için ise kullanılması kullanım dozları farklılık göstermektedir.

Atarax Şurup Kaç Aylık Bebeklere Verilir?

Doktor tavsiyesi ve reçete etmesi durumunda 12 aylık bebeklerde kullanıldığı belirtilmiştir.

Atarax Şurup Kullananların Yorumları ?

Genel olarak panik atak tedavisinde kullanılan bir ilaç. aşırı derecede uyutuyor. yalnız uyusanız da kötü o uyku hali geçmek bilmiyor . mala bağlatıyor dersem kesinlikle yalan olmaz. bana ilk verdiklerinde 15 saat uyumuşum.

En sevdiğim ilaç diyebilirim. Geçmeyen kaşıntı ve döküntülerim vardı ve onun için vermişti doktor. anında geçirdi tavsiye ederim.

banada uyku sorunum için vermişlerdi bende biraz araştırdım bebeklere bile veriliyor korkulacak bişey değil yani. bunu alıp uyuduğumda en sevdiğim şey rüya görmüyorum kesinlikle çok mutlu edici. tam anlamıyla derin bir uyku modunda uyuyorsunuz ve vücut inanılmaz dinleniyor.

Benim strese bağlı olarak uyku sorunum vardı doktorum verdi aldım ilk gün 10 saatten fazla uyumuş söylenenin aksine ertesi gün aptallaşma gibi durumum olmadı benim. sürekli kullanmıyorum çok ihtiyaç duyduğumda atıyorum bir tane. alışkanlık filan yapmadı yani.

Üniversite yıllarımda gecede 3-4 kez uykumdan uyanmaya başlayınca uyku bozukluğu sorunum için şurubunu içtim ve cidden 14 saat uykuyu garanti ediyor. Yalnız şurubu hafif mide bulantısı yapmıştı.

Yaklaşık bir hafta tek damla uyku uyuyamadım ve doktor şurubunu vermişti. Gerçekten i̇nsanı bebekler gibi uyutuyor garanti ederim.

Bazen durup dururken kasintilarim oluyor ve bacaklarimi boydan boya çizip kanatmaya başlıyorum bu durum sürekli vardır öyle diyeyim. Şu atarax derdime çare oldu kasintilarim olan bölgerime alerji kremi sürüyorum baktım geçmiyor hemen bir tane atarax atıyorum. Bir seyim kalmıyor.

1/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu