Sağlık

En İyi 8 Bitkisel (Doğal) Öksürük Şuruplarının İsimleri?

En İyi 8 Bitkisel (Doğal) Öksürük Şurupları Havaların kötü gitmesi ile birlikte büyük küçük herkesin boğaz ağrısı ve öksürük şikayeti bulunuyor. Öksürük kimi zaman baş belası olabiliyor yan etkisi bulunan ilaçları kullanmak çoğu kişi için şüphe uyandırıcı bir durum küçük çocuğu olanlar ve yetişkin insanların ilaç kullanarak değilde bitkisel çözümlere yönlendiğini görüyoruz bizde sizlere tavsiye edilen ve kullanılan bitkisel öksürük şuruplarından 10 tanesini bulduk ve bu makalede sizlerin huzuruna sunduk. En İyi 8 Bitkisel (Doğal) Öksürük Şurupları Şunlardır.

Bisolnatur Öksürük Şurubu Hakkında

Bisolnatur Öksürük Şurubu Kullananlarin Yorumlari
Bisolnatur Öksürük Şurubu Kullananlarin Yorumlari

Bisolnatur Öksürük Şurubu Tamamen doğal içeriklerden oluşan Bisolnatur Öksürük Şurubu hem kuru hemde balgamlı öksürükle mücadele etmekte içerisinde bulunan Bal ve Mızrak Yapraklı Sinir otu ile öksürükle le mücadelede genelde başarılı olmaktadır bununla birlikte öksürüğün arkasında bıraktığı tahrişe de etki göstermektedir ayrıca balgamın solunum yollarından kolayca atılmasını sağlayan kayganlaştırıcı özelliği özelliği bulunmaktadır. Yetişkin ve 1 yaş üzeri için kullanımı uygundur. Kullanmadan önce kullanım kılavuzunu okuyunuz herhangi bir terslik durumunda doktorunuzla iletişime geçiniz. Reçetesiz alınmaktadır

Bisolnatur Ne Kadar? Fiyatı 2021

Eczanelerde ve internet sitelerinde Bisolnatur Öksürük Şurubu satışı yapılmaktadır 35 TL ve 50 TL arasında fiyatları değişiklik göstermektedir

Bisolnatur Öksürük Şurubu İçeriğinde Ne Var?

Mızrak Yapraklı Sinir Otu: Otsu hatta yabani ot olarak bilinen küçük bitkidir ismi Latinceden ‘Planta’dan gelmektedir. Planda ayak tabanı anlamına gelmektedir yürüyüşçülerin ayak yaralanmalarına sürdükleri ve ayak yaralarını iyileştirmek için kullandıkları bilinmekte ve ismini buradan almıştır mukozayı kaplayan bir film tabakası oluşturur nemlendirici ve yumuşatıcı özelliği bulunmaktadır bu sayede kuruluk ve tahrişten korur öksürüğü rahatlatır ve mukus kıvamını azaltarak solunum yolundan atılmasını sağlar.

Korax Bitkisel Öksürük Şurubu Neye Yarar?

Korax Bitkisel Öksürük Şurubu Neye Yarar
Korax Bitkisel Öksürük Şurubu Neye Yarar

Kış aylarında kuru öksürükle çok fazla karşılaşırız ve geçmesi için ilaç kullanmak istemeyiz bunun için bitkisel çözümler bulmaya çalışırız Korax Bitkisel Öksürük Şurubu bunların başında yer almaktadır içerisinde bulundurduğu Tıbbi nane , Kekik Yağı ( Timol ) , Meyan kökü , Okaliktüs Yağı, Fesleğen gibi oldukça etkili ürünleri bulundurmaktadır. Ekspektoran adı verilen özelliği sayesinde balgamın yumuşamasında ve solunum yollarından atılmasını sağlamaktadır.

1 yaş üstü ve yetişkin bireylerin kullanımına uygundur ancak çocuklarda kullanım dozuna ve kullanım kılavuzuna dikkat edilmesi önemli bir durum arz ediyor ilaç değildir ve bir hastalığı tedavi etmek için kullanılmaz takviye edici gıda olarak geçmektedir hamile bireylerin ve çocukların kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerektiğini belirtmek gerekiyor.

Korax Bitkisel Öksürük Şurubu Ne Kadar? Fiyatı 2021

Fiyatı 25 TL ve 50 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Prospan Bitkisel Öksürük Şurubu

Prospan Şurup Ne İşe Yarar?
Prospan Şurup Ne İşe Yarar?

Prospan Bitkisel Öksürük Şurubu Soğuk algınlığı ve öksürük aile içerisinde oldukça hızlı yayılmaktadır bu oldukça can sıkıcı bir durumdur sıradaki ilacımız tamamen doğal olmakla birlikte klinik olarak kendini kanıtlamış oldukça solunum yolu hastalıklarında oldukça etkilidir ve uzman doktorların tercihleri arasında bulunuyor içerisinde bulunan potasyum, sorbat(koruyucu), susuz sitrik asit, ksantan sakızı, aroma maddesi, sorbital çözeltisi, arıtılmış su bulunuyor ancak ana maddesi bilimsel adı (Hedera helix folium) olan Kurutulmuş Duvar sarmaşığı yaprağı ekstresi kullanılıyor.

Prospan Bitkisel Öksürük Şurubu Ne Kadar? Fiyatı 2021

Fiyatı değişiklik göstermektedir 40 TL ve 50 TL arasında değişmektedir. Kullanımı her yaştan bireyin kullanılması uygundur ancak hamile ve çocukların kullanımı gerektiği durumlarda doktorunuza danışmanızı öneririz aksi taktirde rahatsızlıklar oluşabilir ayrıca kullanım kılavuzunu okumadan kullanmayınız.

Levopront Öksürük Şurubu

Levopront Öksürük Şurubu
Levopront Öksürük Şurubu

Sıradaki şurubumuz Levopront öksürük şurubu bu şurup beklide en seveceğiniz ve tatlandırma anlamında en alternatifli şuruplardan birisi sakaroz, kakao aroması, kahve aroması, etanol, anason, Hindistan cevizi aroması, vanilya, çemen otu ekstresi, askorbik asit içerir gibi tatlandırıcıları bulundurur etkin maddesi levodropropizin içeriği ile kuru öksürükde oldukça etkilidir balgamsız öksürükde oldukça fazla kullanılmaktadır

Levopront Öksürük Şurubu Ne Kadar ? Fiyatı

Levopront Öksürük Şurubu fiyatı 6 TL ile 15 TL arasında değişiklik göstermektedir çocuklarda Levopront 2 yaş ve üzeri için kullanımı uygundur ancak kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı sonrasında ise kullanım kılavuzunu incelemeden kullanmanızı tavsiye etmiyoruz hamile iken plasenta bariyerini geçeceği için çocuğunuza zarar verebilir emziren bir hasta olarak kullanmayı düşünüyorsanız levopront sütünüze karışacaktır çocuğunuza zarar verebilir.

Bricanyl Öksürük Şurubu Hakkında Bilgi

Bricanyl Öksürük Şurubu Hakkında Bilgi
Bricanyl Öksürük Şurubu Hakkında Bilgi

Sıradaki şurubumuz Bricanyl Öksürük Şurubu Astım ve bronşit hastaları için vazgeçilmez olarak bilinmektedir ancak öksürük giderilmesinde de kullanılmaktadır. Astım krizlerindeki solunum yetmezliği ve nefes daralmalarını kontrol altına almak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Ayrıca başka nedenle ve septomlardan kaynaklı nefes daralmalarında etkilidir. Solunum yolunda oluşan mukus tabakalı balgamı eriterek öksürük ü azaltmaktadır ve solunum yollarını genişleterek daha kolay nefes almayı sağlamaktadır.

Bricanyl Öksürük Şurubu Ne Kadar? Fiyati

Fiyatları çok fazla değişiklik göstermektedir 13.12 TL fiyatı bulunmaktadır çocuklarda 6 yaş ve üzerinde kullanılması uygundur hamilelerde kullanımı kullanımını uygundur değildir kullanmadan önce kullanım kılavuzunu okumanızı önemle belirtmek isteriz.

Perebron Öksürük Şurubu

Perebron Öksürük Şurubu
Perebron Öksürük Şurubu

Sıradaki şurubumuz soğuk algınlığı, grip, bronşit ve Farenjit gibi üst solunum hastalıklardan kaynaklanan şiddetli öksürüğü tedavi etmek amacıyla kullanılan reçeteli öksürük şurubudur. Etkin maddesi Oksolamin fosfat öksürüklü tedavi etme özelliğine sahiptir. Çok etkili bir o dark zararsız olan Perebron Öksürük Şurubunu karaciğer yetmezliği ve böbrek yetmezliği gibi rahatsızlıkları olan bireylerde kullabilirler çocuklarda 2 yaş üstü için kullanabilmektedir. Ancak hamile bireylerin kullanımı doktor tavsiyesi üzerine olmalıdır kullanım kılavuzunu okumadan kullanmanızı tavsiye etmiyoruz fiyatları çok az miktarda değişmektedir

Perebron Öksürük Şurubu Fiyatı Ne Kadar?

Perebron Öksürük Şurubu Fiyatı 11 TL ile 14 TL arasında fiyatlar değişmektedir.

Hyper Tusiben Öksürük Şurup Ne İçin Kullanılır?

Hyper Tusiben Öksürük Şurup Ne İçin Kullanılır
Hyper Tusiben Öksürük Şurup Ne İçin Kullanılır

Sırada oldukça sevilen ve çok sık kullanılan Hyper Tusiben Öksürük Şurubu içerişinde bulundurduğu c vitamini ve kekik ve hatmi maddelerini bulunduruyor bu maddelerden c vitamini yorgunluk ve bitkinlikte , bağışıklık sisteminin güçlenmesinde, dişlerin ve cildin normal kolejen oluşumuna desteklemektedir yanında bulunan kekik ve hatmi solunum yolu hastalıklarında etkilidir öksürük azalmasında ve balgam sökerek rahatlamasında oldukça etkilidir. Çocuklarda kullanımı doktor onayı olmadan kullanılmamalıdır hamilelerde kullanımı sakıncalı olabilir ancak doktorunuza danışmadan kullanmayınız kullanım kılavuzunu okumadan kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Hyper Tusiben Öksürük Şurubu Ne Kadar? Fiyatı

Hyper Tusiben Öksürük Şurubu Fiyatı oldukça hareketli 35 TL ila 50 TL arasında fiyatı değişmektedir.

Milkway Remetus Öksürük Şurubu Hakkında Bilgi

Milkway Remetus Öksürük Şurubu Hakkında Bilgi
Milkway Remetus Öksürük Şurubu Hakkında Bilgi

Çok sevilen şuruplar arasına giren Milkway Remetus Öksürük Şurubu çok sık grip oluyorsanız ve sürekli öksürüyorsanız artık öksürmekten sıkıldıysanız bu şurup en etkililerden içerisinde bulundurduğu bal ve karabiber ile intihap oluşumu ve balgam sökücü olarak oldukça etkilidir rahatlatıcı özelliği bulunmaktadır ama asıl maddesi Yasemin çiçeğinin gücü olarak biliniyor Yasemin çiçeği öksürük sökme özelliği yanında bağışıklılığı da güçlendirmektedir.  Yasemin otu içerisinde bulunan antitoksinler ile grip ve soğuk algınlığında oluşan ve vücudumuza saldıran enfeksiyonları engellemektedir ve hastalıkların gerilemesini sağlamaktadır zararlı bakterileri engellemesinin yanında vücudumuz için yararlı olan bakterilerin gelişimine yardım eder bu durum genel bağırsak ve sindirim sağlığımızda önemli rol oynar içerisinde bulunan bir başka madde ise mayıs çiçeği mayıs çiçeğinde bağışıklık sisteminde oldukça önemli rol oynuyor öğleki bir Slovak atasözü ” mayıs papatyasının tedavi gücüne herkes boyun eğmeli ” demişlerdir buradan ne kadar önemli bir bitki olduğunu anlayabiliriz. 1 yaş üstü çocuklarda ve hamilelerde kullanımı için doktorunuzdan onay almanız ve doktor kontörlünde kullanmanız gerekmektedir.

Milkway Remetus Öksürük Şurubu Fiyatı Ne Kadar?

Milkway Remetus Öksürük Şurubu Fiyatı değişikliler göstermektedir şuanda 29 TL gibi bir fiyatı bulunmaktadır.

Stea

29 Yaşindayım Kayseri'de ikamet ediyorum okumayi ve makale yazmayı seviyorum. Yani yaptıgım işi severek yapıyorum..

3 Yorum

  1. Korananin sebep olduğu bir türlü geçmeyen öksürük için şurup ararken burayı buldum güzel yazı olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu