Prospan Şurup Nedir? Kullanımı,Fiyati?

Prospan Şurup Nedir? Kullanımı,Fiyati?Prospan Şurup Nedir? Kullanımı,Fiyati?

Prospan Şurup Nedir?, Ne İşe Yarar,Nasil Kullanılır,Fiyati? Prospan bitkisel öksürük şurubu olarak bilinmektedir.Genelde çocuklar için kullanılmaktadır,Son zamanlarda çok popüler olan bu bitkisel özlü öksürük şurubu.Genelde uzman doktorlarında hastalarina tavsiye  tavsiye ettigi Prospan Şurup İşe yarayip yaramadigi kişiye göre değişkenlik gösteriyor.Çocuklar İçin genelde öksürük şurubu yerine  Bitkisel Öksürük şurubu Prospan tercih ediliyor.Peki Prospan Şurup Nedir?,Prospan Şurup Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır,Prospan Şurup Fiyati nedir? yan etkileri nelerdir,muadili nedir bu sorularin cevaplarini takip ediyorsanız yazmızın devamini okumanızı tavsiye ediyoruz.

Prospan Şurup Nedir?

Prospan şurup bitkisel öksürük şurubudur. Genelde çocuklar için uzman doktorlarin sıklıkla hastalarına tercih ettigi  bitkisel öksürük şurubudur.Prospan öksürük şurubu, solunum yollarının kataral hastalıkları için kullanılan bitkisel bir ilaçtır.Prospan öksürük şurubu, öksürüğün eşlik ettiği akut solunum yolu inflamasyonu ve kronik inflamatuar bronşiyal hastalıkların semptomatik tedavisine yardımcı olarak kullanılır.

Prospan; sarmaşık özünden üretilen tamamen doğal ve bitkisel bir ilaç olup oldukça güçlü bir tesire sahiptir.Prospan Şurup içerik olarak Kurutulmuş hedera helix folium(Duvar sarmaşığı yaprağı) ekstresidir

Prospan Şurup Ne İşe Yarar?
Prospan Şurup Ne İşe Yarar?

Prospan Şurup Ne İşe Yarar?

Prospan Şurup Ne İşe  Yaradığına gelince  Prospan şuruptan, öksürükle birlikte seyreden kronik bronşit, akut bronşit ve benzeri solunum sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde yatıştırıcı ve destekleyici olarak kullanılmaktadır. Prospan şurup genel olarak soğuk algınlığı ve öksürük için kullanılan oldukça güçlü ve etkili bir ilaçtır.Prospan Şurup çok etkili bir bitkisel  öksürük şurubudur. Doğal ve bitkisel ürünlerle yapılan bu şurup tamamen şekersizdir. Doğal olduğu için ve her yaştan kişi tarafından kullanılabilirliği oldugu için çok tercih edilen bir ilaçtır.

Prospan Şurup Faydalari Nelerdir?

Prospan Bitkisel öksürük Şurubu faydalari nelerdir

 • Bütün öksürük çeşitlerinin giderilmesinde etkilidir.
 • Balgamlı öksürüğe de faydalıdır. Zira, akciğerleri yumuşatmak ve balgamın daha rahat atılmasına yardımcı olmaktadır. Balgamlı öksürüğün yol açtığı şikâyetleri hafifletir.
 • Kuru öksürüğe iyi gelir
 • Arka arkaya gerçekleşen öksürük aralıklarını en az düzeye indirir.
 • Genelde Çocuklar  için tercih ediliyor Ama yetişkinlerde kullanabilmektedir.

Prospan Şurup Kullanımı

Prospan Şurup Kullanımı Doktorunuzun belirttiği şekilde kullanmanız tavsiye edilir. Tam emin olmadığınızda doktorunuza ya da eczacınıza danışınız. Doktor tarafından aksi belirtilmediği normal kullanım

 • Her kullanımdan önce şişeyi mutlaka çalkalamanız gereklidir
 • Kutunun içinde bulunan işaretli ölçü kabıyla tüketilmesi gerekir
 • Sabah, öğle ve akşam günde üç kez alınabilir.
 • Kullanımı 1 hafta sürdürülmelidir.( Bir haftadan fazla kullanım için doktorunuza danışınız gerekmektedir.)
 • Şişeyi ilk açtıktan sonra 6 ay kadar kullanabilirsiniz.

Prospan Öksürük Şurubu Çocuklarda Kullanımı

Prospan öksürük şurubu bir yaşın altındaki çocuklarda sadece doktora danışılarak kullanılmalıdır. Bu yaş grubundaki kullanım sadece yakın gözlem altında yapılmalıdır, çünkü bir yaşın altında çocuklarda yan etkisi görelebilir(bulantı,kusma,ishal). Bu durumda doktorunuza danışmalısınız.

Prospan Şurup Hamilelikte Kullanımı

Prospan Öksürük Şurubu Hamilelikte Kullanımı Yeterli incelemeler yapılmadığı için bu ilaç gebelikte ve emzirme döneminde kullanılması sakıncalı olabilir. Doktorunuza danışmadan kullanılmamalıdır.

Prospan Şurup Olasi Yan Etkileri

Her İlacin olasi yan etkileri oldugu gibi Prospan öksürük Şurubunun da olasi yan etkileri vardir.bunlar

 • Nefes darlığı,
 • Elde Yüzde Şişme,
 • Vücutta kızarıklık, Kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir. Yaygınlığı bilinmemektedir.
 • Hassas kişilerde mide bulantısı, kusma,İshal gibi mide bağırsak şikayetleri ve sorbitol içeriğinin müshil
  etkisi görülebilir. Yaygınlığı bilinmemektedir.

Eğer yan etkiler fark ederseniz lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışmaniz gerekmektedir.

Prospan Şurup Muadili

Prospan Şurup Muadili olarak fazlaca ilaç bulunmaktadir.O İlaçlar Prostagood mono kapsül, Domingo tablet,Flaton,Oraldin ürünün muadili dir.

Prospan Şurup Fiyatı 2020

Prospan Öksürük Şurubu Tüm Eczanelerden rahatça satin alabilirsiniz Prospan Öksürük Şurubu kullanmaya karar verdiğinizde kesinlikle doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Eczanelerde Prospan Şurup 2020 yılı Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 24.90 tl oldugu belirtilmiştir.

Prospan Şurup Kullananlar & Kullanıcı Yorumlari

Prospan Şurup Kullananlar Kullanıcı Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar izah edebilir. Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız Doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

Prospan Şurup Kullananlar

Prospan öksürük şurubu kullananlarin yorumlarini  internet ve sosyal paylaşım platformlarindan yaptıgımız  araştırmaya göre olumsuz bir yorumla kasılasılmamıstır.

içinde alkol ve şeker bulundurmayan bitkisel öksürük şurubu

2-3 yaş altı 2.5 ml verilir. distrübütörü abdi ibrahimdir. ürün çok kaliteli bir formülasyondur. ithaldir

5 gündür süren kuru öksürüğü 1 günde azaltan, 2 günde geçiren ilaç. sigorta kapsamına dahil değildir. sebebi bitkisel olmasıymış, eczacı öyle dedi.

Prospan Şurup Açıldıktan Sonra Kaç Gün Kullanılır?

Prospan Şurup kullanılmaya başladıktan sonra 3 ay kullanılabilir.

Prospan Şurup Aç Mı Tok Mu Tüketilmeli?

Bu şurup aç ya da tok olarak tüketilebilir.( Doktorunuza veya eczacınız dan bilgi alınız)

Prospan Şurup Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Prospan öksürük şurubu bir yaşın altındaki çocuklarda sadece doktora danışılarak kullanılmalıdır. Bu yaş grubundaki kullanım sadece yakın gözlem altında yapılmalıdır, çünkü bir yaşın altında çocuklarda yan etkisi görelebilir(bulantı,kusma,ishal). Bu durumda doktorunuza danışmalısınız.

Prospan Şurup Hamilelikte Kullanımı

Prospan Öksürük Şurubu Hamilelikte Kullanımı Yeterli incelemeler yapılmadığı için bu ilaç gebelikte ve emzirme döneminde kullanılması sakıncalı olabilir. Doktorunuza danışmadan kullanılmamalıdır.

 

5 Beğen

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir