Sağlık

Prospan Öksürük Şurubu Nedir? Prospan Fiyati 2024

Prospan öksürük şurubu Fiyatı 2024, Prospan şurup bebeğine kullananlar, Prospan öksürük şurubu Fiyatı 2021, Prospan hırıltıya iyi Gelirmi, Prospan şurup balgam söker mi, Prospan şurup burun akıntısına iyi gelir mı, Prospan Şurup Fiyat 2021 eczane

Prospan Şurup Nedir?, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır, Fiyati? Prospan bitkisel öksürük şurubu olarak bilinmektedir. Genelde çocuklar için kullanılmaktadır. Son zamanlarda çok popüler olan bu bitkisel özlü öksürük şurubu. Genelde uzman doktorlarında hastalarına tavsiye etmektedir. Bu Şurubun İşe yarayıp yaramadığı kişiye göre değişkenlik gösteriyor.

Çocuklar İçin genelde öksürük şurubu yerine  Bitkisel Öksürük şurubu Prospan tercih edilmektedir. Peki Prospan Şurup Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyati nedir? yan etkileri nelerdir? muadili nedir bu soruların cevaplarını takip ediyorsanız yazımızın devamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Prospan Öksürük Şurubu Nedir?

Bu şurup bitkisel öksürük şurubudur. Genelde çocuklar için uzman doktorların sıklıkla hastalarına tercih ettiği  bitkisel öksürük şurubudur. öksürük şurubu, solunum yollarının katarak hastalıkları için kullanılan bitkisel bir ilaçtır.

Öksürük şurubu, öksürüğün eşlik ettiği akut solunum yolu inflamasyon ve kronik inflamatuar bronşiyal hastalıkların semptomatik tedavisine yardımcı olarak kullanılmaktadır.

Prospan; sarmaşık özünden üretilen tamamen doğal ve bitkisel bir ilaç olup oldukça güçlü bir tesire sahiptir. Prospan Şurup içerik olarak Kurutulmuş hedera helix folium(Duvar sarmaşığı yaprağı) ekstresidir.

"<yoastmark

Prospan Şurup Ne İşe Yarar?

Öksürükle birlikte seyreden kronik bronşit, akut bronşit ve benzeri solunum sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde yatıştırıcı ve destekleyici olarak kullanılmaktadır. Prospan şurup genel olarak soğuk algınlığı ve öksürük için kullanılan oldukça güçlü ve etkili bir ilaçtır.

Prospan Şurup çok etkili bir bitkisel  öksürük şurubudur. Doğal ve bitkisel ürünlerle yapılan bu şurup tamamen şekersizdir. Doğal olduğu için ve her yaştan kişi tarafından kullanılabilirliği olduğu için çok tercih edilen bir ilaçtır.

Prospan Şurup Faydaları Nelerdir?

 • Bütün öksürük çeşitlerinin giderilmesinde etkilidir.
 • Balgamlı öksürüğe de faydalıdır. Zira, akciğerleri yumuşatmak ve balgamın daha rahat atılmasına yardımcı olmaktadır. Balgamlı öksürüğün yol açtığı şikâyetleri hafifletir.
 • Kuru öksürüğe iyi gelir
 • Arka arkaya gerçekleşen öksürük aralıklarını en az düzeye indirir.
 • Genelde Çocuklar  için tercih ediliyor Ama yetişkinlerde kullanabilmektedir.

Prospan Şurup Kullanımı

Doktorunuzun belirttiği şekilde kullanmanız tavsiye edilmektedir. Tam emin olmadığınızda doktorunuza ya da eczacınıza danışınız. Doktor tarafından aksi belirtilmediği normal kullanım

 • Her kullanımdan önce şişeyi mutlaka çalkalamanız gereklidir.
 • Kutunun içinde bulunan işaretli ölçü kabıyla tüketilmesi gerekmektedir.
 • Sabah, öğle ve akşam günde üç kez alınmaktadır.
 • Kullanımı 1 hafta sürdürülmelidir. (Bir haftadan fazla kullanım için doktorunuza danışınız gerekmektedir.)
 • Şişeyi ilk açtıktan sonra 6 ay kadar kullanabilirsiniz.

Prospan Öksürük Şurubu Çocuklarda Kullanımı

Bu öksürük şurubu bir yaşın altındaki çocuklarda sadece doktora danışılarak kullanılmalıdır. Bu yaş grubundaki kullanım sadece yakın gözlem altında yapılır. Çünkü bir yaşın altında çocuklarda yan etkisi görülmekte (bulantı, kusma, ishal).

Prospan Şurup Hamilelikte Kullanımı

Öksürük Şurubu Hamilelikte Kullanımı Yeterli incelemeler yapılmadığı için bu ilaç gebelikte ve emzirme döneminde kullanılması sakıncalı olmaktadir. Doktorunuza danışmadan kullanılmamalıdır.

Prospan Şurup Olası Yan Etkileri

Her İlacın olası yan etkileri olduğu gibi Bu Şurubunun da olası yan etkileri vardır. bunlar

 • Nefes darlığı,
 • Elde Yüzde Şişme,
 • Vücutta kızarıklık, Kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlar meydana gelmektedir. Yaygınlığı bilinmemektedir.
 • Hassas kişilerde mide bulantısı, kusma, İshal gibi mide bağırsak şikayetleri ve sorbitol içeriğinin müshil
  etkisi görülmektedir.

Eğer yan etkiler fark ederseniz lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışmanız gerekmektedir.

Prospan Şurup Muadili

Muadili olarak fazlaca ilaç bulunmaktadır. İlaçlar Bisolnatur, Prostagood mono kapsül, Domingo tablet, Flaton, Oraldin ürünün muadili dir.

Prospan Fiyati 2024

Bu Şurubu Tüm Eczanelerden rahatça satın alabilirsiniz. Prospan Öksürük Şurubu kullanmaya karar verdiğinizde kesinlikle doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Eczanelerde Prospan Şurup 2024 yılı Satış Fiyatı ( KDV Dahil ) 169,90 TL olduğu belirtilmiştir.

Prospan Şurup Kullananlar & Kullanıcı Yorumları

Prospan Şurup Kullananlar Kullanıcı Yorumları sizler için ölçüt olmamalıdır. İlaç kullanımı ve neticeleri kişiden kişiye farklılıklar izah etmektedir. Kullananlar ne diyorsa desin ne olursa olsun Doktorunuza Danışmadan Kullanım yapmayınız. Doktorunuzun tavsiyelerine uyulması gerekmektedir.

Prospan Şurup Kullananlar

Prospan öksürük şurubu kullananların yorumlarını  internet ve sosyal paylaşım platformlarından yaptığımız  araştırmaya göre olumsuz bir yorumla karşılaşılmamıştır.

içinde alkol ve şeker bulundurmayan bitkisel öksürük şurubu

2-3 yaş altı 2.5 ml verilir. Distrübütörü abdi ibrahimdir. Ürün çok kaliteli bir formülasyondur. İthaldir

5 gündür süren kuru öksürüğü 1 günde azaltan, 2 günde geçiren ilaç. sigorta kapsamına dahil değildir. sebebi bitkisel olmasıymış, eczacı öyle dedi.

Prospan Şurup Açıldıktan Sonra Kaç Gün Kullanılır?

Bu Şurup kullanılmaya başladıktan sonra 3 ay kullanılmaktadır.

Prospan Şurup Aç Mı Tok Mu Tüketilmeli?

Bu şurup aç ya da tok olarak tüketilebilir. (Doktorunuza veya eczacınız dan bilgi alınız)

Prospan Şurup Bebeklerde Kullanımı Nasıldır?

Kullandıgınız öksürük şurubu bir yaşın altındaki çocuklarda sadece doktora danışılarak kullanılmalıdır. Bu yaş grubundaki kullanım sadece yakın gözlem altında yapılmalıdır, çünkü bir yaşın altında çocuklarda yan etkisi görülebilir. (bulantı,kusma,ishal). Bu durumda doktorunuza danışmalısınız.

Prospan Şurup Hamilelikte Kullanımı

 Öksürük Şurubu Hamilelikte Kullanımı Yeterli incelemeler yapılmadığı için bu ilaç gebelikte ve emzirme döneminde kullanılması sakıncalı olabilir. Doktorunuza danışmadan kullanılmamalıdır.

Nesibe Polat

Aslen İzmirliyim Konyada yaşıyorum. Editörlük işine yeni başladım GNCbilgi.com blog sitesine editörlük yapmaktayım. Gncbilgi.com'un ilk kurulduğu günden bu yana haber editörlüğünü yaparak, en doğru bilgileri aktarmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu