Sağlık

Notuss Öksürük Şurubu Kullananlar? Notuss Şurup Fiyat

Notuss Öksürük Şurubu Kullananlar? Fiyati 2023 Kullanıcı Yorumları, nedir ve ne için kullanılır, Reçetesiz Satılır mı?, Notuss Şurup Fiyat

Notuss Öksürük Şurubu; Daha önceki yazılarımızda Sağlık kategorisinde bir çok ilaç hakkında bilgileri sitemize sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Notuss Öksürük Şurubu Kullananlar? Fiyati 2023 Kullanıcı Yorumları, nedir ve ne için kullanılır, Reçetesiz Satılır mı?, Notuss Şurup Fiyat gibi merak edilen soruların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

İlaçlar, hastalıkların tedavisinde en büyük etkisi olan ürünlerdir. Her geçen gün daha iyi ilaçların hastalıkların tedavisinde kullanıldığını görüyoruz. Özellikle sık sık karşılaşılan bazı sağlık sorunlarının tedavilerinde kat edilen yol oldukça umut vericidir.

İnsanların en fazla maruz kaldığı sağlık sorunlarının başında belki de öksürük gelmektedir. Çocuk, genç ve yaşlı her yaş grubunun maruz kaldığı öksürük, bazı ilaçlar sayesinde ortadan kaldırılabilmektedir. Bu ilaçlardan bir tanesi de Notuss Şurup olarak karşımıza çıkmaktadır.

Notuss Şurup, öksürük şurubu grubunda yer almaktadır. Biz de sizler için Notuss Şurup nedir, neye iyi gelir, Notuss Şurup kaç yaş için ve Notuss Şurup bebeklerde kullanımı yapılabilir mi gibi soruların cevaplarını derledik.

Notuss Öksürük Şurubu Nedir?

Notuss Şurup; 100 ml değerindeki renkli bir şişe içerisine yerleştirilmiş olan; 5 ml değerindeki ölçek ile birlikte üretilen şuruptur. Bahsi geçen şurubun etken maddesi butamirat sitrat şeklindedir.

Notuss Surup
Notuss Surup

Beklenmedik bir zaman diliminde aniden ortaya çıkan öksürük, cerrahi müdahaleler ya da bronkoskopi için ameliyat öncesinde veya sonrasında öksürüğü yok etmesi maksadıyla kullanılmaktadır.

Notuss Şurup Ne İşe Yarar?

Beklenmedik anda ya da aniden kendisini gösteren öksürük gibi sağlık sorunlarının ortadan kaldırılması amacıyla kullanılan Notuss Şurup, ayrıca ameliyat öncesi ile ameliyat sonrası meydana gelen öksürük sorununun yok edilmesinde de kullanılmaktadır.

Notuss Şurup Kaç Yaş İçin?

Her yaş grubunda ortaya çıkması muhtemel sağlık sorunlarından biri olan öksürük, bazı ilaçlar ile kontrol altına alınabilmektedir. Notuss Şurup, öksürük tedavisinde oldukça etkili ilaçlardan biridir. Bu sebeple de Notuss Şurup kaç yaş için sorusu da son derece merak edilmektedir. Söz konusu şurubun kullanımı 6 yaş ve üzeri bireyler için uygundur.

Notuss Şurup Neye İyi Gelir?

Öksürük şurubu olarak bilinen bir ilaçtır. Notuss Şurup, her insanın maruz kaldığı en belirgin sağlık sorunlarından biri olan ve aniden ortaya çıkan öksürük nöbetlerini, ayrıca da ameliyat öncesi ile ameliyat sonrasında etkisini gösteren öksürük sorununun kontrol altında tutulmasını sağlar.

Notuss Şurup Fiyat 2023

İlaçların her birinin etken maddesi ve üretim koşulları göz önüne alınarak belirlenen bir fiyatı vardır. Bu durumlar göz önüne alındığında Notuss Şurup fiyatı 110.61 TL olarak belirlenmiştir. Ayrıca Notuss Şurup SGK karşılıyor mu sorusu da son derece merak edilen bir sorudur. Bu sorunun cevabı ise evet karşılıyor olmaktadır.

Notuss Şurup Bebeklerde Kullanımı

Notuss Şurup, daha önceden de dile getirdiğimiz gibi, 6 yaş ve üzeri bireylerde kullanılması tavsiye edilen bir öksürük şurubu olarak bilinmektedir. Bu sebeple de Notuss Şurup bebeklerde kullanımı tavsiye edilmez.

Notuss Öksürük Şurubu ve Notuss Fort Arasındaki Fark Nedir?

Notuss öksürük şurubunun;  İki faklı seçeneği vardır. Bu iki öksürük şurubundaki fark ise etken madde yoğunluğudur. Notuss’da 5 ml içinde 7,5 mg etken madde var iken Notuss Fort da 5 ml içinde 22,5 mg etken madde yer alır.

Notuss Öksürük Şurubu Kullananlar?

Bu öksürük şurubu, uzman doktor ve tavsiyesi ile kullanılması gereken bir ilaçtır. Bu sebeple de doktor tavsiyesi olmadan kullanımı olumsuz sonuçlara ortam hazırlar. Notuss Öksürük Şurubu kullananlar ve yorumları göz önüne alındığında ilacın pek çok olumlu yorum aldığını görmek mümkündür.

öksürük için notuss şurup iç, günde üç kere. ben de aşırı derecede öksürüyordum geçen hasta olduğumda, iki günde kesti. boğaz tahrişine antibiyotik ne ilgi onu dahi anlamadım.

Bu yazımızda Notuss Öksürük Şurubu Nedir?, Kullananlar? ,Kullanıcı Yorumları ,Fiyat, Notuss Şurup Bebeklerde Kullanımı, kaç yaş için kullanımı uygundur gibi soruların cevapları sitemizde yer almaktadır.  Yalnız burada belirtilen tüm soruların cevapları Doktor, Hekim tavsiyesi yerine geçmez. Doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanılmamalıdır.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu