Sağlık

Egzamaya İyi Gelen Kremler, Eczanede Satılan Kremler 2023

En İyi Egzama Kremi

Egzamaya İyi Gelen Kremler; Egzama, herkesin günlük hayatında yaşayabileceği sağlık sorunlarından biridir. Uzmanlar, bazen kaşıntılı bazen de kabarcık şeklinde gelen egzama için binlerce krem ​​satışa sunuldu. Bugün eczanedeki en etkili ve en iyi egzama kremleri yazımızın devamında yer almaktadır.

Egzama, çeşitli kaşıntılı cilt durumlarını kapsayan genel bir terimdir. En yaygın türleri atopik egzama, kontakt dermatit, seboreik egzama ve bebek bezi egzamasıdır. Egzamanın net bir nedeni yoktur. Genetik ve çevresel nedenlerin bir kombinasyonu olarak geliştiği bilinmektedir. Egzama hastalığı bulaşıcı değildir. Ancak anne babada atopik hastalık varsa çocuklarında egzama olma olasılığı çok yüksektir. Ayrıca çevresel faktörler de egzama semptomlarına neden olmaktadır. Genelde kaşıntı şeklinde vücudu etkileyen ve kremlerle tedavi edilen egzama, insanlar hızlı sonuç ve etkili bir tedavi yöntemi için en iyi egzama kremini araştırmaktadır.

Egzamaya İyi Gelen Kremler (En İyi Egzama Kremi)

En pahalı kremler mutlaka en iyisi değildir. İçeriğinde parfüm içermeyen ürünler tercih edilmelidir. Sabah ile akşam yağlama yeterli olmaktadır, ancak kaşıntılı, şiddetli kuru cilt mevcut olduğunda daha sık yağlama gerekir. El yıkarken ve duş alırken daha az sabun/şampuan kullanılması tavsiye edilir. Kuru ciltler için haftada 2-4 kez yağ banyosu iyi bir ilavedir.

En İyi Egzama Kremi ve Egzama Kremi Eczane Fiyatları Nedir?

  • Eumovate Krem  / 55.52 TL
  • Dermovate Krem / 55.52 TL
  • Sudocrem Bakım Kremi / 54,00 TL 
  • Advantan Krem / 32.75 TL

Eumovate Krem Nedir? Fiyat 2023

Eumovate Krem Nedir
Eumovate Krem Nedir

Egzama ve birçok cilt problemini ve hastalığını tedavi etmek için kullanılan. Eumovate krem, etken maddesi klobetazol, bütirat olan, kan damarları üzerinde kaşıntı ve büzücü etkisi olan, vücutta kızarıklık, şişme ve iltihaplanmaya neden olan kimyasalların etkilerini azaltan bir kremdir. Bu ve benzeri hastalıklara çare arıyorsanız Eumovate krem ​​nedir?  Fiyatı ne kadar Sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Eumovate Krem Fiyat

Eumovate krem, 25 veya 50 gramlık tüplerde satılmaktadır. Reçeteli almak isterseniz krem ​​SGK tarafından karşılanmaktadır. Eczanelerde satılan 50 gram fiyatı 55.52 TL

Dermovate Krem Nedir? Fiyat 2023

Dermovate Krem
Dermovate Krem

Dermovate krem, sedef hastalığı ve egzamayı tedavi etmek için en sık reçete edilen ilaçtır. Egzama gibi rahatsızlıklardan şikayeti olan kişilerde oldukça faydalı olan Dermavote, egzamanın neden olduğu kaşıntı ve kızarıklığı da kısa sürede giderir. Ancak yan etkileri olan ve çok etkili bir ilaçtır. Tıbbi gözetim altında kullanılması tavsiye edilen bu krem ​​kortizonlu kremler arasında yer almaktadır. %0,05 klobetazol 17-propionat içeren Dermavote krem, kortizon içerdiği için birçok yan etkiye sahiptir.

Eumovate Krem Fiyat

30 ve 50 gramlık çeşitleri satılan bu krem Reçeteli almak isterseniz bu krem ​​SGK tarafından karşılanmaktadır. Eczanelerde satılan Dermovate kremin 2023 yılı fiyatı 55.52 TL

Sudocrem Bakım Kremi Nedir? Fiyat 2023

Sudocrem Bakim
Sudocrem Bakim

Sudocrem, pişik, kuruluk veya egzama gibi sorunları gidermek için uzmanlar tarafından yıllardır bebeklere tavsiye edilen bir kremdir. İrlanda’da üretilen ve 80 yıldır bebeklerde pişik tedavisinde etkin bir şekilde kullanılan Sudocrem, koruyucu bir tabaka sağlayarak ve bebeklerde idrarın deri ile temasını engelleyerek pişiği önlemektedir.

Eumovate Krem Fiyat

2023 yılı Dermovate krem ​​fiyatı 54,00 TL 

Advantan Krem Nedir? Fiyat 2023

Etken maddesi metilprednisolon olan Advantan krem, vücutta kızarıklık, şişme ve iltihaplanmaya neden olan kimyasalların etkilerini azaltan, uzmanların tavsiyesi üzerine alınan bir ilaçtır. Anti-inflamatuar, vazokonstrüktif ve anti-alerjik özelliklere sahip Advantan krem, kafa derisinin iltihabı ve kaşıntılı cilt hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır.

Advantan Krem Fiyat

Sadece eczanelerde 30 gramlık tüplerde satılan Advantan kremin fiyatı 32.75 TL‘dir.

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu