Cilt Bakımı

Eumovate Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Kullanıcı Yorumları

Eumovate Krem alerjik özellikte olan egzama (iltihaplı bir çeşit deri hastalığı), fotodermatit (yüz, ense eller şeklinde güneş ışınlarına maruz kalan bölgelerde görülen döküntüler), işitme kanadının dış bölümünün iltihabı için kullanılmaktadır. Primer irritan (birincil tepki oluşturan durum) ve alerjik dermatit (bebek bezi pişikleri dahil), prurigo nodülaris (şiddetle kaşınan ısrarlı döküntü ve kabartılarla belirgin kronik bir deri hastalığı), seboreik dermatit (çoğu zaman derinin yağlı bölümlerinde görülen iltihaplı ve kaşıntılı bir deri hastalığı), böcek ısırığı reaksiyonları dahil egzama ve dermatitlerin tüm tiplerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Etken bölgesel steroidlerle tedavide tedavi dönemleri içinde, idame (devam ettirme) tedavisi amacıyla kullanılabilmektedir.

Krem içeriği Nedir?

 • Etkin madde: 0.05 (a/a) klobetazon 17-bütirat ihtiva eder.
 • Yardımcı maddeler olarak ise: Gliseril monostearat, Balmumu, Setostearil alkol, Dimetikon, Gliserol, Klorokrezol, Sodyum sitrat, Sitrik asit monohidrat, Saf su, Arlacel 165
 • EUMOVATE Krem, bölgesel tesir gösteren irin giderici bir glukokortikoiddir.
 • EUMOVATE Krem, 25gramlık ve 50gramlık tüplerde bulunan benzeşik (benzer özellikte), beyaz, su ile yıkanabilmektedir.

Eumovate Krem Ne İşe Yarar?

Bu Krem genellikle alerjik özellikte olan egzama (iltihaplı bir çeşit deri hastalığı), fotodermatit (yüz, ense eller şeklinde güneş ışınlarına maruz kalan bölgelerde görülen döküntüler), işitme kanadının dış bölümünün iltihabı için kullanılabilmektedir. Primer irritan (birincil tepki oluşturan durum) ve alerjik dermatit (bebek bezi pişikleri dahil), prurigo nodülaris (şiddetle kaşınan ısrarlı döküntü ve kabartılarla belirgin kronik bir deri hastalığı), seboreik dermatit (çoğu zaman derinin yağlı bölümlerinde görülen iltihaplı ve kaşıntılı bir deri hastalığı), böcek ısırığı reaksiyonları dahil egzama ve dermatitlerin tüm tiplerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Etken bölgesel steroidlerle tedavide tedavi dönemleri içinde, idame (devam ettirme) tedavisi amacıyla kullanılabilmektedir.

Eumovate Krem Hangi Durumlarda Kullanılmaz?

 Kremi aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

• Klobetazon bütirat yada ilacın içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz var ise.
• Tedavi edilmemiş cilt enfeksiyonu
• Sivilce probleminiz (akne vulgaris)
• Rozasea (ciltte ve burun çevresinde şiddetli al basması)
• inflamasyonsuz kaşıntı
• Viral iltihaplanmalar (örn. uçuk, suçiçeği)

Eumovate Krem Nasıl Kullanılır?

 • Doktorunuz bu ilacı size nasıl  reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir.
 • Tedavi süresince lütfen doktorunuzun direktiflerine uyunuz.
 • Kremi tedavi edilecek bölgeye ince bir film tabakası halinde uygulayınız. Ve hafifçe hareketlerle sürünüz.
 • Kremi uyguladığınız cilt bölgesini kesinlikle bandajlamayınız, rahat ve bol giysiler giyiniz.
 • Eğer bir bebeğin çocuk bezi bölgesi tedavi ediliyorsa, sıkı ve dar bezler kullanmayınız.

Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

 • Karın ağrısı ,
 • Nefes almada güçlük,
 • Cildinizde, dudaklarınızda, dilinizde ve boğazınızda şişlik şeklinde bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
 • Ciltte kaşıntı ve ağrı yaygın görülen yan etkilerdir.

Yukarıdaki belirtilen yan etkilerden biri gerçeklesek olursa hemen bir sağlık kurulusundan destek almanız gerekebilmektedir.

Eumovate Kortizonlu mu?

Evet. kortizonlu bir krem olduğundan tabip kontrolünde kullanılmalıdır.

Kortizon Nedir?

Kortizon, enflamasyonu (irin) ve bağışıklık yanıtlarını azaltmaya destek olan bir moleküldür

Eumovate Krem Bebeklerde Kullanılır mı?

Bebek ve 12 yaşından ufak çocuklarda uzun soluklu kullanımdan kaçınılmalıdır ve tedavi düzgü sel olarak yedi günü geçmemelidir.

Eumovate Krem Fiyat 2023

Krem Fiyat olarak almak istediğiniz vakit doktorunuz reçete ettiği zaman SGK  karşılıyor. Eczane satış Fiyati ise 50 gr fiyatı 55.52 TL dir.

Eumovate krem Kullanıcı Yorumları

Kremi tabip reçetesi ile eczaneden satın alabilirsiniz. Eumovate krem genel anlamda iltihaplı yaraların yol açmış olduğu cilt hastalıklarında ve egzama tedavisinde kullanmak için tavsiye ederler. Bir dostum egzama tedavisi için kullanıyordu. Tesir bakımından pozitif yönde sonuçlar veriyor, egzama problemi olanlar tercih edebilir. Sadece bir uzmana danışıp kullanmakta fayda vardır bunu da ihmal etmeyin.

Eumovate Krem Kadınlar Kulübü

Yukarıdaki Kremlerin hepsini eczaneye karıştırtırım buz dolabınız da 15 gün saklayın 15 günün sonunda müthiş bi şekilde yüzdeki lekelerin gittiğini göreceksiniz. Benim yüzümde hem çil hemde sivilce lekeleri vardı simdi çillerim bile o denli soldu ki çoğu gitti hatta kullanmanızı tavsiye ederim.

[info type=”info-warning” ]Doktora danışmadan kullanacağınız her ilaç sağlığınızı riske sokacaktır.[/info]

Sitemiz üzerinden Fito Krem Nedir Faydaları Nelerdir ile ilgili yazılara da ulaşabilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu