Fito Krem İşe Yarıyormu? Faydaları Nelerdir? Kullanıcı Yorumları

Fito Krem İşe Yarıyormu? Faydaları Nelerdir? Kullanıcı YorumlarıFito Krem İşe Yarıyormu? Faydaları Nelerdir? Kullanıcı Yorumları

Fito Krem İşe Yarıyormu? Fito Krem Faydaları Nelerdir? Fito Krem Hakkında Kullanıcı Yorumları,Fito krem hakkında Güncel Bilgi 

 1. FİTO Krem Nedir Ve Ne İçin Kullanılır ?

 

FİTO Krem Nedir

FİTO Krem, 40 gr tüpte sunulan beyaz ve yumuşak bir kremdir. Ham madde olarak ‘6 g Triticum Vulgare sulu ekstresi ve 0.4 g etilenglikol monofenil eter Bulunduruyor içerisinde.’

FİTO Krem Nerelerde Kullanılır

FİTO Krem, cilt hücrelerinin yenilenmesini saglayan ve cildin deri dokusu rahatsızlıklarının ve cild  kızarıklıgı sivilce tedavisindede kullanılır ayrıca cildin bölgesel tedavisinde kullanılmaktadır.
Fito Krem Ciltte görünüm bozukluğu yaratan bölgesel değişimlerde ve yaralarda; (varikoz ülserleri, radyodermatit, fistüller, uzun süre yatakta yatmaya bağlı oluşan cilt yaralarında, çatlaklarında, sünnet, epizyotomi gibi ameliyat sonrası dönemde yara iyileşmesinde) Kullanılan Faydalı bir kremdir.

Fito Krem Ekzama ve Sedef ve benzeri cilt Hastalıgı belirtilerindede ; (Eritrodermik olgular, dermatoz, alerjik kaşıntılar) Kullanılmaktadır.

Fito Krem İnsan Vucudunda oluşan Her derecedeki yanık; Vucudda kapanmayan yaralar; mesleki nedenlerin yol açtığı cilt rahatsızlıkları, soğuk nedeniyle  Cildimizde veya  vucudumuzda oluşan çatlaklar İçinde Kullanılabilir.

Fito Krem yaşlılık, çeşitli kozmetiklerin oluşturduğu lezyonlar, karın çatlakları ve meme başı çatlakları) kullanılır.

Fito Kremi  Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fito Krem İçerisinde  Bulunan  Etkin Madde( 6 g Triticum Vulgare sulu ekstresi ve 0.4 g etilenglikol monofenil eter)veya yardimci Maddelerden ( Setil alkol, lavanta ve koriander esansları)Eğer etkin maddeye yada yardımcı maddelerden herhangi birine aşırı duyarlılığınız varsa. Fito Kremi Kullanmayınız.

Fito Krem Topikal kullanım için öngörülen tüm ürünlerin kullanımı, özellikle uzun süreli uygulamalarda, bazı hassasiyeti arttırıcı yan etkileri etkilerinde bulunabilir.

Yukarıdaki fito kerem ile alakalı uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için geçerliyse lütfen doktorunuza danışınız.

Hamilelik Döneminde Fito Krem Kullanımı

Hamilelik Döneminde İlacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız o şekilde ilaci temin ediniz. Hamile iseniz bu ilacı kullanmanızda herhangi bir problem oluşturmaz. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışıp bilgi vermeniz gerekmektedir.

Emzirme Döneminde Fito Krem Kullanımı

Eğer emziriyorsanız bu ilacı kullanabilirsiniz.Fito kremi  kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışıp satın almanız tavsiye edilir.Diğer ilaçlar ile birlikte kullanımı 

Eğer reçeteli ya da reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandıysanız Doktorunuza veya Satın aldıgınız Eczaneye Danısarak kullandıgınız kremler veya ilaçlar hakkında bilgi veriniz.

Genelde Herhangi bir ilaçla kullanımında sakınca görülmemektedir.

FİTO Krem Nasıl Kullanılmalıdır

FİTO nasıl kullanılır Detaylı anlatım

 1. Günde en az 2 kez problemli yerlerin önem derecesine,yayılımlarına ve durumlarına göre, hafifçe cilde masaj yaparak uygulanır.
 2. FİTO Krem bir spatül(Düz yüzeye sahip bir alet) ve başka uygun bir alet kullanılarak yara Hafifce bölgesine sürülür.
 3. Yaraların Gazlı bez ile kapatıldıktan sonra bu bezin krem ile sıvanması önerilir. Bu sayede uygulamanın yumuşaklığı korunmuş ve daha etkili olacaktır .
 4. Daha sonra yeniden Fito krem uygulanırken, yaralı bölgenin, aksi özellikle belirtilmediği durumlarda, bir önlem olarak temiz su ile yıkanması gereklidir. Krem tamamen suda çözünme özelliğine sahiptir.
 5. Doktorunuz önerdiği takdirde, Fito Krem antiseptik ve antibiyotik içeren diğer ürünlerle birlikte kullanılabilir.

FİTO Krem Nasil Uygulanır

Fito Kremi Cilt üzerine Hafifce  sürülerek uygulaya bilirsiniz.

Fito Krem Çocuklarda kullanımı

Fito Kremin Çocuklarda kullanımına Herhangi bir kısıtlaması yoktur.

Fito Kremin Olası yan Etkiler Nelerdir

 • Ellerde Şişme
 •  Ayaklar Şişme
 • Bilekler Şişme
 • Yüz, Dudakların Şişmesi
 • Ağız veya Boğazın yutmayı veya nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmelerinde

FİTO Kremin Nasil Saklamalıyım

25 C’nin altında, oda sıcaklığında saklamanız gerekmektedir.

FİTO Krem Fiyati

Fito Krem Fiyati  17.26 tl den Baslamaktadir.

Fito Kremi Hangi Marka Üretiyor

Fito Krem Abdi İbrahim İlaç San. ve Tic. A.Ş Tarafindan Üretilmektedir.

Fito Krem Hakkında Kullanıcı Yorumları

 • Hamile bayanlar, ekzemaya da iyi geliyor bu krem. Daha önce kullandığım kremler kortizonlu olduğu için kullanma demişti doktorum. Fitoyu çatlak için de veriyorlar zaten. Elime bir sürdüm ertesi gün ekzema geçmeye başlamıştı.
 • El ayak ağız hastalığı sebebi  yüzümde çıkan iltihaplı sivilceleri iz bırakmadan yok eden mucizevi krem.
 • Hiç beklenmedik yaralara bir kaç kremle karıştırılıp sürüldüğünde mucizevi bir sonuç veren başarılı bir krem. mesleğim gereği hastaların dikişlerine kullanırdık izi çok kalmasın diye. gayet başarılı fakat doktor kontrolünde kullanılması gerekir sonuçta bir ilaç

Fito Krem Muadili

Fito Krem Muadili olan kremleri Görmek İçin Eczanelerde Satılan En İyi Leke Giderici Kremler yazımıza tıklayınız.8 Beğen

Yapılan Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir