Sağlık

Klomen Kullananlar Yorumları ve Kullanıcı Önerileri

Klomen kullananlar Yorumları ve Kullanıcı Önerileri hakkında bilgiler aktaracağız. Tabletleri 10 ile 30 arasında değişen. Klomen yumurtlama problemi olanların yumurta hacimlerini büyütmek ve döllenmeye hazır hale getirmek için kullanılan bir ilaçtır. Jinekolog doktorunuz bu ilacı verdiğinde 5 gün boyunca kullanırsınız ve ardından da ultrasona girersiniz.

Bu noktada yumurta çapları ölçülür ve çatlamaya hazır olup olmadıkları anlaşılmaktadır. Bir değişim yoksa doktor size farklı doz yazabilir ya da ilacı değiştirebilir. Çocuk sahibi olmak isteyenlerin başvurduğu bu tedavi yöntemi günümüzde iyi sonuçlar vermektedir. Erkeklerde de testis yetersizliği olanlarda Klomen kullanılabilmektedir. İlacın reçetesinde de yazdığı gibi risk olarak rahim dışı bebek büyümesi. Yumurtalık kanser riski göz önüne alınmalıdır.

Klomen ve diğer tüm ilaçlar karaciğere de uğradığı için karaciğer yetersizliği öyküsü olanların bu durumu doktora söylemesi gerekmektedir. Yumurtalıklarda kist varlığı söz konusu ise kistin büyüme riski de vardır. Erken menopoza giren kadınların bu ilacı kullanması doktora bağlıdır. Miyon sorunu olanlar, yumurtalığı şişmiş olanlar aşırı kan yağı olanlar Klomen kullanmamalıdır.

Klomen Nedir? Ne İçin Kullanılır?

İster hamile kalmaya çalışıyor olun ister halihazırda hamile olun, Klomen kısır olan kadınlarda yumurtlamayı uyarmak için kullanılan bir yumurtalık büyütme ilacıdır. İlaç genellikle diğer ilaçlarla birlikte kullanılmaktadır.

Yumurtlamayı başlatmak için genellikle üç ila altı döngüden oluşan bir döngüsel terapi kullanılmaktadır. Bu süreden sonra yumurtlayamazsanız, başka bir doğurganlık ilacı kullanmanız gerekir. KLOMEN, yumurtalık kistleri, kontrolsüz tiroid fonksiyon bozukluğu veya organik kafa içi lezyonları olan hastalarda kontrendikedir. Hipofiz gonadotropin duyarlılığı olan hastalarda da dikkatli kullanılmalıdır. Hamile kadınlarda KLOMEN kullanımından da kaçınılmalıdır.

Klomen Nedir Ne Icin Kullanilir
Klomen Nedir Ne Icin Kullanilir

Hamile kalmak isteyen kadın Klomen alırken. Yumurtalıkları büyüyebilir ve bu da yumurtalık hiperstimülasyon sendromuna (OHSS) yol açabilir. OHSS, sıvıyla dolu tehlikeli derecede genişlemiş yumurtalıklardır. Karın ağrısına, nefes almada zorluğa ve idrar kaybına neden olur.

Klomen ayrıca yüksek oranda spontan ölü doğum problemine yol açabilir. Bunun için reçetesini iyi okuyun ve doktorunuzdan bilgi alın. Bunun nedeni, ilacın çoğul gebelik riskini artırmasıdır. Ayrıca dış gebelik riskini artırabilir. Ek olarak, klomifen sitrat tabletleri USP, invaziv yumurtalık tümörleri riskini artırabilir. Klomen alıyorsanız, yumurtladığınızdan emin olmak için düzenli olarak kontrol edilmeniz gerekecektir. Ayrıca yumurtlamanızı 1-3 gün geciktirebilirsiniz. Karın ağrısı, şişkinlik veya göğüs hassasiyeti gibi, karşılaşabileceğiniz herhangi bir semptomu da doktorunuza söylemelisiniz.

Klomen Kullananlar Yorumları

“kızlar benim 3 yıllık evliliğe rağmen henüz hamile kalamıyorum. Ortalıkta Klomen kullanan bazı kadınların yumurtalık çapında büyüme gözlemlenmiş bu ilacı kullanarak hamile kalan var mı? “

“Valla ne diyeyim tıp ve ilaç araştırmaları çok derinleştirildi. Artık çaresiz bir hastalık kalmadı gibi ama elbette yan etkileri de göz önüne almak gerek”

“çocuksuz olmak büyük dert ben de heves ettim. 4 yıldır hamile kalmaya çalışıyorum ya hadi hayırlısı “

“Klomen almaya başladım ve bugün 4. Gün yarın da alıp ultrasona gideceğim çok heyecanlıyız”

Klomen kullanmama rağmen bir etkisin görmeyince doktor bana başka bir. İlaç yani iğne önerdi onu da kullandım ama hamile kalamadım”

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu