Sağlık

En İyi Uçuk Kremleri Fiyat ve Kullanıcı Yorumları

Uçuk Kremi Ne Kadar?

En İyi Uçuk Kremleri Fiyat ve Kullanıcı Yorumları; Uçuk kadın, erkek fark etmeksizin herkeste görülen bir sorun olmaya devam ediyor. Uçuk, birçok insanı rahatsız eden ve zaman zaman tekrarlayan bir cilt problemidir. Uçukların ana nedeni herpes simpleks virüsüdür.  Ancak uçuk sorunu oldukça kolay bir şekilde çözülür. Bu hastalıktan kurtulmanın en hızlı yolu uçuk kremi kullanmaktır.  Önerdiğimiz kremler ve gerekli dış destek sayesinde herpes virüsü 3-4 saat içinde yok etmektedir.

Uçuk çoğu insanda belli bir süre içerisinde geçer ancak görünüşte hızlı bir düzelme istiyorsanız ve bu virüsün yayılmasını istemiyorsanız mutlaka aşağıdaki kremleri kullanmalısınız.

Uçuk Nedir? Neden Çıkar?

Uçuk; stres, korku veya soğuk şartlar altında harekete geçen, herpes simpleks virüsü adı verilen bir virüs neden olur.  Uçuk, dudaklarda ve çevresinde yaygın bir şekilde görülen viral cilt enfeksiyonudur. Aslında, vücudunuzun bağışıklık sistemin zayıfladığında ortaya çıkmak için beklemektedir.

Cilt bakımına dikkat edilmelidir. Dudaktan çıkanların yanı sıra genital bölgeden de çıkmaktadır.  Peki En İyi Uçuk Kremleri Fiyat ve Kullanıcı Yorumları nelerdir. Aşağıdan sizler için hepsini araştırıp sıraladık:

En İyi Uçuk Kremleri Fiyat ve Kullanıcı Yorumları 2022

  1. Aklovir Uçuk Kremi,
  2. Vectavir Uçuk Kremi,
  3. Zovirax ,
  4. You Derm HL Uçuk Kremi,
  5. Hernovir Uçuk Kremi,
  6. Acyl Uçuk Kremi,
  7. Terramycin ( terramisin ) Uçuk Kremi,
  8. Asiviral Uçuk Kremi,
  9. Bepanthen Uçuk Kremi,
  10. Virosil Uçuk Kremi

Aklovir Uçuk Kremi

Cilt için, herpes virüsünün neden olduğu cilt semptomlarını tedavi etmek için kullanılan bir antiviral ilaçtır. Aklovir uçuk kremi dudak ve yüzdeki uçuk tedavisinde kullanılır. Genital bölgede oluşan uçuk içinde kullanılabilir. Etken maddesi asiklovir içermektedir. Uçuk virüsünün yayılmasını engelleyerek görünümü hızla düzelten bir yapıya sahiptir. Genital herpes, herpes labialis ve herpes simplex gibi cilt enfeksiyonlarında kullanılan başarılı bir cilt ilacıdır.

Aklovir Ucuk Kremi
Aklovir Ucuk Kremi

Kullanım Şekli: Öncelikle bu kremi doktorunuz reçete etti ise ona uyarak kullanınız. 4 saat ara ile gece dozu uygulamadan sorunlu bölgeye günde 5 defa uygulayınız.  Mümkünse nohut büyüklüğünde eldiven giyerek ve hafif parmak hareketleriyle kremi yedirerek sorunlu bölgeye uygulanmalı. Minimum 5 gün maksimum 10 gün kullanın. 10 gün içinde uçuk sorunu geçmezse bu kremi kullanmayı bırakın ve doktorunuza danışın.

Aklovir Uçuk Kremi Fiyat: 23.45 TL’dir. Fiyatlara zam gelebilmektedir bu yüzden fiyat değişikliği olabilir.

Vectavir Uçuk Kremi

Vectavir, uçuk tedavisinde kullanılan önde gelen kremlerden biridir. Uçukları kısa sürede kuruttuğu bilinmektedir. İçerdiği pensiklovir etken maddesi sayesinde uçuk için tam etkili bir ilaçtır.  Bu krem ​​aktif bileşenin %1’ini içerir. Eczanelerde 2 gramlık tüpler şeklinde satılmaktadır.

Vectavir Krem fiyat
Vectavir Krem fiyat

Kullanım Şekli:  Öncelikle hekiminiz bu kremi reçete ettiyse ona uyarak uygulayınız. Günde 8 defa 2 saat ara ile sorunlu bölgeye nazikçe masaj yaparak uygulayınız. 4 gün kullanın.  Her kullanımdan önce ve sonra ellerinizi iyice yıkayın. Daha hızlı bitmesi için tedaviye mümkün olduğunca erken başlarsanız uçuk enfeksiyonundan hızlıca kurtulursunuz.  Bu kremi uygularken kabarcıklar oluşabilir onları söndürmeyiniz.

Vectavir Uçuk Kremi Fiyat: 37. 28 TL’dir.  Fiyatlara zam gelebilmektedir bu yüzden fiyat değişikliği olmaktadır.

Zovirax Uçuk Kremi

Uçuk sorunları için haricen uygulanan bir ilaçtır. Antiviral ilaç grubundan bir kremdir. Dudaklarda ve yüzde uçuk tedavisi için kullanılmaktadır.  Ayrıca genital uçuk için de kullanılmaktadır. Bu ilacın etken maddesi asiklovir adı verilen bir yapıdır. 2 gramlık pompa tüpü yapısına sahiptir.  

Zovirax Ucuk Kremi
Zovirax Ucuk Kremi

Kullanım Şekli:  Öncelikle hekiminiz bu kremi reçete ettiyse ona uyarak uygulayınız.  Sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde nazikçe masaj yaparak kremi uygulayın. Günde 5 defa 4 saat ara ile gece dozunu atlayarak kullanınız. Bu kremi 10 gün boyunca kullanmalısınız. Bu süre içinde sonuç alamazsanız, kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın.

Zovirax Uçuk Kremi Fiyat: 19.33 TL’dir. Fiyatlara zam gelebilmektedir bu yüzden fiyat değişikliği olmaktadır.

You Derm HL Uçuk Kremi

Uçuk virüsü sorununda kullanılan etkili bir kremdir. Çok başarılı bir kremdir. Aloe vera özü içerir. Online sitelerden ve eczanelerden satın alınabilir.

You Derm HL Ucuk Kremi
You Derm HL Ucuk Kremi

Kullanım Şekli: Öncelikle hekiminiz bu kremi reçete ettiyse ona uyarak uygulayınız.  Sorunlu bölgeye günde 4 kez uygulayın. 4 gün içinde düzenli olarak kullanın. Uçuk bölgesine ve çevresine parmak hareketleriyle ince bir tabaka halinde uygulayınız.

Fiyat: 12 TL’dir. Fiyatlara zam gelebilmektedir bu yüzden fiyat değişikliği olabilir.

Hernovir Uçuk Kremi

Eczanelerde 5 gram ve 10 gramlık ambalajlarda satılmaktadır. Bu ilacın etken maddesi asiklovir adı verilen bir yapıdır.  Uçuk virüslerinin tedavisinde kullanılan başarılı bir cilt ürünüdür. Bu ilacın aktif madde içeriği yaklaşık %5’tir. Yan etki riski çok düşük olan bir ilaçtır.

Hernovir Krem
Hernovir Krem

 Kullanım Şekli: Öncelikle hekiminiz bu kremi reçete ettiyse ona uyarak uygulayınız. Günde 5 defa gece dozu atlanarak günde 4 saat aralıklarla kullanılmalıdır. Mümkün olduğu kadar, uçuk başlar başlamaz kullanmaya başlayın. Genital bölgede de kullanılabilir. 5 günlük kullanımdan sonra herhangi bir gelişme olmazsa 10 gün boyunca kullanılabilir. 10 sonunda bir iyileşme olmaz ise doktorunuza başvurunuz.

Hernovir Uçuk Kremi Fiyat: 10.65 TL’dir.  Fiyatlara zam gelebilmektedir bu yüzden fiyat değişikliği olmaktadır.

Acyl Uçuk Kremi

Harici bir ilaçtır. Bu kremin ruhsat sahibi Metin Sağlık Ecza Deposu İlaç Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’dir. Etken maddesi asiklovir adı verilen bir yapıdır. Ağız boşluğu, göz ve vajina bölgesinde kullanılmamalıdır. Bu ilaç ağrınızın süresini kısaltabilir ve yara iyileşmesini hızlandırabilir. Bazı virüslerin büyümesini engeller. Antiviral bir kremdir.

Acyl Ucuk Kremi
Acyl Ucuk Kremi

Kullanım Şekli: Öncelikle hekiminiz bu kremi reçete ettiyse ona uyarak uygulayınız.  Sorunlu bölgeye ince bir tabaka halinde nazikçe masaj yaparak uygulayın. Günde 5 defa 4 saat ara ile gece dozunu atlayarak kullanınız. Bu kremi 10 gün boyunca kullanmalısınız. Bu süre içinde sonuç alamazsanız, kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın.

Fiyat: 21.08 TL’dir. Fiyatlara zam gelebilmektedir bu yüzden fiyat değişikliği olabilir.

Terramycin ( terramisin ) Uçuk Kremi

Deriye uygulanan bir ilaçtır. Yumuşak sarı homojen bir yapısı vardır. Topikal olarak uygulanan bir antibiyotik kremdir. Cilt sorunlarını hızla gidermektedir. Eczanelerde 14.2 gramlık tüplerde satılmaktadır. Terramycin, çeşitli bakteriyel enfeksiyonların semptomlarını tedavi etmek için kullanılan reçeteli bir ilaçtır. Antibakteriyel adı verilen bir ilaç sınıfına aittir. Bu kremin (merhem) etken maddesi oksitetrasiklin adı verilen bir yapıdır.

Terramycin terramisin Ucuk Kremi
Terramycin terramisin Ucuk Kremi

Kullanım Şekli: Öncelikle hekiminiz bu kremi reçete ettiyse ona uyarak uygulayınız.  Sorunlu bölgeye günde 2 veya 3 kez 8 veya 12 saat aralıklarla uygulayın. Ortalama 1 hafta kullanın. Çok etkili bir içeriğe sahiptir, bu nedenle uçuk hızla geçer. 

Terramycin ( terramisin ) Uçuk Kremi Fiyat: 23.17 TL’dir. Fiyatlara zam gelebilmektedir bu yüzden fiyat değişikliği olmaktadır.

Asiviral Uçuk Kremi

Bu ilaç özellikle uçuk tedavisinde kullanılmaktadır. Aktif bileşen asiklovir içerir. Bu ilacın içeriğinde %5 oranında etken madde bulunmaktadır. Virüslerin yayılmasını engeller ve hızlı sonuç verir. Ayrıca genital bölgedeki uçuk sorunları için de kullanabilirsiniz.

Kullanım Şekli: Öncelikle hekiminiz bu kremi reçete ettiyse ona uyarak uygulayınız.  Bu ilacı kuru cilt yüzeyine, sorunlu bölgeyi tamamen kaplayacak şekilde ince bir tabaka halinde uygulamalısınız. Mümkünse, enfeksiyonun yayılmasını önlemek için bu kremi eldivenlerle uygulayın. Bu krem ​​4 gün boyunca günde 5 defa kullanılmalıdır. Her kullanımdan önce ve sonra ellerinizi yıkadığınızdan emin olun.

Asiviral Uçuk Kremi Fiyat: 26.88 TL’dir. Fiyatlara zam gelebilmektedir bu yüzden fiyat değişikliği olmaktadır.

Bepanthen Uçuk Kremi

Bu ilacın etken maddesi dekspantenol ve klorheksidin hidroklorür adı verilen iki yapıdır. Uzun yıllardır piyasada satılmaktadır. Çok güçlü bir formülü vardır. Her zaman ecza dolabınızda olmalı. Sadece uçuk için değil birçok cilt probleminde de güvenle kullanılmaktadır. 30 gramlık alüminyum tüplerde satılmaktadır. Eczanelerde reçeteli veya reçetesiz satılmaktadır. Devlet tarafından ücreti ödenmemektedir.

Kullanım Şekli: Öncelikle hekiminiz bu kremi reçete ettiyse ona uyarak uygulayınız.  Sorunlu bölgeye nazikçe masaj yaparak ince bir tabaka halinde uygulanmalıdır. Günde 2 defa kullanılması yeterlidir. 5 gün boyunca düzenli olarak kullanın. İyileşme olmaz ise doktorunuza başvurun.

Bepanthen Uçuk Kremi Fiyat: 32.52 TL’dir. Fiyatlara zam gelebilmektedir bu yüzden fiyat değişikliği olabilir.

Virosil Uçuk Kremi

Burun kenarları, dudaklar, yüz ve genital bölge için kullanılan uçuk kremidir. Etken maddesi asiklovir ve %5 oranında bulunur. Uçuk virüslerine karşı etkili bir antiviral ilaçtır. Ayrıca uçuğun yayılmasını önleme özelliğine sahiptir. Eczanelerde 10 gram olarak satılmaktadır. Bu kremi reçeteli veya reçetesiz alabilirsiniz.

Kullanım Şekli: Öncelikle hekiminiz bu kremi reçete ettiyse ona uyarak uygulayınız. Günde 5 defa gece dozu atlanarak günde 4 saat aralıklarla kullanılmalıdır. Mümkün olduğu kadar, uçuk başlar başlamaz kullanmaya başlayın. Genital bölgede de kullanılabilir. 5 günlük kullanımdan sonra herhangi bir gelişme olmazsa 10 gün boyunca kullanılabilir. İyileşme olmaz ise doktorunuza başvurunuz.

Virosil Uçuk Kremi Fiyatı: 13.33 TL’dir. Fiyatlara zam gelebilmektedir bu yüzden fiyat değişikliği olabilir.

En İyi Uçuk Kremleri Yorumları

Uçuk, belirli tetikleyicilere yanıt olarak alevlenebilen, tekrarlayan, sıvı dolu kabarcıklardır ve herpes kremleri semptomları hafifletebilir bazı durumlarda iyileşme süresini biraz hızlandırabilir. Şiddetli, tekrarlayan uçuğu olan kişiler kesinlikle bir doktora görünmelidir.

Umarım en iyi uçuk kremi hakkındaki makalemizi faydalı bulmuşsunuzdur. Bu rahatsızlığı tedavi etme deneyimlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmanızı çok isteriz.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu