Sağlık

Dolorin Cold Nedir Ne İçin Kullanılır? Dolorin Cold Fiyat

Dolorin Cold ağrı kesici mi? Soğuk algınlığı ilacı Dolorin Cold nasıl kullanılır, yan etkileri nelerdir? Dolorin Cold fiyat 2022 ne kadar?

Dolorin Cold Nedir Ne İşe Yarar? Dolorin Cold Fiyat; 10, 24 ve 30 tabletlik blister ambalajlarda satışa sunulan soğuk algınlığı ilacıdır. Özellikle soğuk havalarda üst solunum yollarından başlayan birçok hastalık başlar. Soğuk algınlığı vb. hastalıklardan hızla kurtulmak için ilk olarak ilaç kullanmaktayız.

Peki; Dolorin Cold Nedir Ne İşe Yarar? Dolorin Cold Fiyat? Dolorin Cold ağrı kesici mi? Soğuk algınlığı ilacı Dolorin Cold ne işe yarar, yan etkileri nelerdir? Dolorin Cold fiyat 2024 ne kadar? gibi merak edilen soruların cevapları bu yazımızda yer almaktadır.

Dolorin Cold Nedir Ne İşe Yarar?

İlacın aktif maddesi; ibuprofen, psödoefedrin hidroklorür’dür. Dolorin Cold Tablet, üst solunum yollarındaki tıkanıklığı gideren iltihap önleyici, analjezik ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan hormonları azaltarak iltihabı hafifletir.

Antiinflamatuar (çözücü) etkisinden sonra ağrıyı giderir ve ateşi düşürür. Aynı zamanda ateş veya ağrının eşlik ettiği burundaki kan damarlarının genişlemesinden kaynaklanan burun tıkanıklığı; Burun içindeki damarları daraltarak çıkarır.

Yardımcı Maddeler; Mikrokristal selüloz, silikondioksit, sodyum nişasta glikolat, kolloidal silikondioksit, selüloz, nişasta tır.

Dolorin Cold Ne İşe Yarar?

 • Soğuk algınlığı,
 • Gribal enfeksiyonlar,
 • Saman nezlesi,
 • Alerjik nezle,
 • Sinüzit (yüz sinüslerinin iltihabı),
 • Farenjit gibi üst solunum yolu enfeksiyonları,
 • Kulak, burun ve boğaz rahatsızlıklarının eşlik ettiği baş ağrıları,
 • Boğaz ağrısı,
 • Ateş,
 • Vücut kırgınlığı ve Burun tıkanıklığının tedavilerinde kullanılmaktadır.

Dolorin Cold Ağrı Kesici Mi?

Bu soğuk algınlığı ilacını kullananlar, Dolorin Cold’un ağrı kesici olup olmadığını merak ediyor. Dolorin Cold’un aktif bileşenlerinden biri ibuprofendir ve bu bileşen analjezik etkiye sahiptir. Özetle; Dolorin Cold, aynı zamanda ağrı kesici görevi gören bir ilaçtır.

Dolorin Cold Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak doktorunuzun size söylediği şekilde kullanmalısınız. Tedavi sırasında daima doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Tavsiye edilenden az veya fazla kullanılırsa hastalığınızı iyileştirmez, aksine sağlığınıza ciddi şekilde zarar verir.

Dolorin Cold Nedir Ne Ise Yarar
Dolorin Cold Nedir Ne Ise Yarar
 • Yemekten en az 1 saat önce veya yemekten en az 2 saat sonra alınabilir.
 • Bununla birlikte, midenizde neden olabileceği tahrişi azaltmak için yemekten sonra aldığınızdan emin olun.

Nasıl Kullanılır?

 1. Her tableti yeterli su ile yutunuz.
 2. Doktorunuz, semptomlarınızın şiddetine bağlı olarak, günde ne kadar ve ne zaman ve hangi aralıklarla kullanacağınızı belirleyecektir.
 3. Özellikle çocuklara doktor tavsiyesi olmadan verilmemelidir.

Dolorin Cold Fiyat 2024

 Sadece eczanelerde düzenli reçete ile satılan bir üst solunum yolu enfeksiyon ilacıdır. 30 tablet Dolorin Cold fiyatı 2024 138.13 TL dir. Belirtilen bu fiyat zamanla farklılık göstermektedir.

Dolorin Cold Kullananlar Yorumları

Dolorin Cold kullananlar genelde bu ilaçtan memnun. Dilerseniz Dolorin Coldu sözlükler ve forumlarda yapılan incelemelerini okuyabilir, Dolorin hapı kullanıcıları ve deneyimlerini okuyarak bu hap hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu