Sağlık

Hernovir Krem Fiyatı 2023 (Su Çiçeği, Uçuk ve Zona Kremi)

Hernovir Krem Uçuk tedavisinde kullanılan  Varicella zoster adlı virüslere karşı etkili olan antiviral bir ilaçtır. Peki ; Hernovir Krem Ne İşe Yarar, nasıl kullanılır, fiyatı ne kadar , uçuk tedavisi kremi nedir?, uçuk tedavisi, özellikleri nelerdir, cilt üzerindeki etkileri nelerdir gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Hernovir Krem Uçuk tedavisinde kullanılan Varicella zoster adlı virüslere karşı etkili olan antiviral bir ilaçtır. Peki ; Hernovir Krem Ne İşe Yarar, nasıl kullanılır, fiyatı ne kadar , uçuk tedavisi kremi nedir?, uçuk tedavisi, özellikleri nelerdir, cilt üzerindeki etkileri nelerdir gibi soruların yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bu krem, uçuk virüsünün gelişimini ve çoğalmasına engel olan antiviral bir kremdir. HERNOVIR, herpes simpleks (uçuk) virüsünün neden olduğu yüz bölgesinde çoğunlukla dudakların dış kısımlarında ve burun kenarında meydana gelen uçuklar ile genital bölgedeki (üreme organlarındaki) uçukların tedavisinde ve tekrarının önlenmesinde kullanılmaktadır. Bu krem, herpes labialis adı verilen uçukların ve yaralarının tedavisi için tüketilmektedir. Bunun dışında, bu krem, doktorunuzun tespit ettiği diğer rahatsızlıklar için de kullanmak mümkündür.

Hernovir Krem Nedir?

İlk olan ve tekrarlayan genital herpes (uçuk) ve herpes labialis de girmek üzere Herpes simplex (uçuk hastalığı) cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanmak mümkündür.

Etken madde olarak ; asiklovir  bulunmakta, ve 5 g ve 10 gTık Al tüp ambalajlar halinde bulunmaktadır.

Hernovir Krem Ne Ise Yariyor Hernovir Krem Fiyat
Hernovir Krem Ne Ise Yariyor Hernovir Krem Fiyat

Hernovir Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu belirtilen krem bir antiviral ilaç kategorisinde bulunmaktadır. Bu krem, Viral çoğalmayı önlemek için çalışır. Ancak bu krem virüsü tamamen yok etmez. Yani kökten bir tedavi yöntemi değildir ve uçuk yaralarının kesinlikle başka kişilere bulaşmasını engellemez. Aynı vakitte bu krem varisella-zoster, su çiçeği, genital herpes, uçuk, cilt problemleri, enfeksiyon, empeinler ve zona gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisi için kullanılmaktadır.

Hernovir Krem Faydaları Nelerdir?

Bu krem herpes simpleks (uçuk) virüsünün sebep olduğu yüz bölgesinde genellikle dudakların dış kısımlarında ve burun kenarında meydana gelen uçuklar ile genital bölgedeki (üreme organlarındaki) uçuk sorunların tedavisinde ve uçuk sorunun tekrarının önlenmesinde kullanılmaktadır.

Hernovir Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Bilgiler

 • Bu kremi kullanmadan evvela, alerjiniz varsa veya bu kremin etken maddesine yada yardımcı maddelerine karşı alerjiniz veya başka bir alerjiniz varsa, hekiminize yada ilacı satın alırken eczacınıza söylemeyi unutmayın. Bu ilaç, alerjik tepkilere veya sorunlara neden olan aktif olmayan etken ve yardımcı maddeler içerebilir. Daha çok detay için eczacınızdan bilgi aliniz.
 • Hernovir Krem, uçuk tedavisinde kullanılan bir kremdir.
 • Uçuk virüsüne bağlı; yaygın kabartılar varsa, eğer virüs bulaştırmama konusu ile ilgili gerekli olan tedbirleri almanız gereklidir.
 • Uçuk virüsünün niçin olduğu enfeksiyonlu bölgeler temiz ve kuru olmalıdır. Bu bölgelerin tahriş olmaması için hafif ve bol kıyafetler kullanımına dikkat edilmelidir.
 • Bu kremi Kullanmaya başladıktan hemen sonra iyileşme bulguları görülebilir. Doktorunuzun reçetede belirttiği kullanım zamanını dikkate alınız. Enfeksiyon tamamıyla temizlenmeden de iyileşmeler görülmektedir.
 • Uçuk enfeksiyonu bulaşıcı olmasından dolayı enfeksiyonlu bölgeleri başka kişilere temasından kaçınınız.
 • Bu kremin kullanımı genital uçukların bulaşmasını engellememektedir. Virüsü partnerinize bulaştırmamak için cinsel ilişkiden kaçınınız veya kondom kullanınız.

Hernovir Krem Nasıl Kullanılır?

Hekiminiz veya Eczaneci bu kremi nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gereklidir. Tedavi süresi boyunca kesinlikle doktorunuzun önerilerine uymanız gerekmektedir. Yanlış kullanım ve Talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini negatif etkiler, sağlığınıza ciddi zarar verir.

 • Bu Kremi uçuk yaralarının üzerine yarayı tamamıyla örtecek şekilde sürünüz ve hafifçe yediriniz.
 • Günde 5 defa yaklaşık olarak 4  saat ara ile uygulayabilirsiniz.
 • Dudak kenarlarında ve burun etrafındaki uçuklarda normal tedavi zamanı en az 4 gündür.
 • Genital uçuklarda bu kremin kullanımı en az 5 gündür. Eğer iyileşme olmazsa tedaviye toplam 10 gün devam edilebilir.

Hernovir Krem Fiyatı 2023

Etken maddesi Asiklovir olan Hernovir Krem Uçuk tedavisinde kullanılan bir kremdir ve normal reçeteli olarak satılan bu kremin  2023 yılı fiyatı 50.36 TL kuruştur.

Hernovir Krem Fiyat 2023:50.36 TL
Barkod:8699522015269
Reçete Durumu:Kontrole Tabi bir ilaçdır.
Etkin Madde:Pseudoephedrine Hcl
Hernovir Ne İçin Kullanılır:Suçiçeği, Uçuk ve Zona hastalıklarının tedavisinde kullanılır.
Hernovir Krem Fiyatı 2023
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu