Cilt Bakımı

Asiviral Uçuk Kremi Nedir? Ne İşe Yarar?, Fiyat 2023

Asiviral krem ​​2023 fiyat ne kadar?

Asiviral Uçuk Kremi Nedir? ; Uçuk probleminden kurtulmak için kullanılan etkili bir cilt ürünüdür. Asiviral krem nedir, ne işe yarar, ne kadar, 2023 yılı fiyatı nedir, yan etkileri nedir, kullanıcı yorumları nasıldır merak edilen sorularının tüm cevapları yazımızın devamında yer almaktadır. Özellikle ağız içi ve çevresinde uçuk tedavisinde etkili olan Asiviral krem ​​2023’nin fiyat ne kadar?

İnsanlarda çeşitli faktörlere bağlı olarak ağız içinde ve çevresinde uçuk türleri ortaya çıkar. Bazı durumlarda, bu uçuklar sabit ve can sıkıcı hale gelir. olarak kullanılmaktadır. Asiviral uçuk türleri için özel olarak yapılmış bir krem ​​türüdür. Bugün birçok uzman tarafından tavsiye edilmektedir.

Asiviral Uçuk Kremi Nedir?

Bu ilacın aktif maddesi Asiklovir’dir ve beyaz bir renge sahiptir. Asiviral Krem Herpes virüsünün gelişmesini ve yayılmasını engelleyen antiviral kremdir. Genellikle yetişkinler ve 12 yaş üstü için kullanılmaktadır. Herpes virüsünün neden olduğu, genellikle yüz bölgesinde, dudak içlerinde ve burnun kenarlarında oluşan uçukları iyileştirmek ve tedavi etmek için kullanılan etkili bir kremdir. Ayrıca ganital bölgede ve üreme organında oluşan uçukları tedavi etmek için de kullanılmaktadır.

Asiviral Ucuk Kremi Nedir Ne Icin Kullanilir Kullananlar
Asiviral Ucuk Kremi Nedir Ne Icin Kullanilir Kullananlar
 •  Etken maddesi; asiklovir dir.
 • Yardımcı Maddeler ise; Tween 80, Setostearil Alkol, Sodyum Lauril Sülfat,  Vazelin Beyaz, Vazelin Likit, Propilen Glikol

Asiviral Krem Ne İşe Yarar?

Asiviral Krem Ne İşe Yarar?; Genel anlamda uçuk tedavisinde kullanılan ve hemen etkisini gösteren etkili antiviral bir kremdir. Kabarma, kaşıntı, yanma ve karıncalanma hissi gibi herpes simpleks (uçuk) virüsüne bağlı enfeksiyon belirtileri görüldüğünde Asiviral kullanımına doktorunuza danışarak erken başlanmalıdır.. Bu kremin kullanımı Yetişkinler ve 12 yaş üstü için uygundur.

Asiviral Ucuk Kremi Nedir
Asiviral Ucuk Kremi Nedir

Herpes virüsünün neden olduğu, genellikle yüz bölgesinde, dudak içlerinde ve burnun kenarlarında oluşan uçukları iyileştirmek ve tedavi etmek için kullanılan etkili bir kremdir. Ayrıca ganital bölgede üreme organında oluşan seviyeleri tedavi etmek için de kullanılmaktadır

Asiviral Krem Neye İyi Gelir?

Yetişkinler ve 12 yaş üstü için uygundur. Yüz bölgesinde dudak içlerinde ve burun kenarlarında oluşan ve herpes virüsünün neden olduğu uçukları iyileşmesi ve tedavi etmek için kullanılan etkili bir kremdir. Ayrıca genital bölgede cinsel organlarda oluşan uçukları tedavi etmek için kullanılmaktadır.

Asiviral Krem Fiyat 2023

Asiviral kremin fiyatı 71.60 TL eczanelerde satılmaktadır. Bu fiyat 10 gram krem içindir ve fiyatlar zaman zaman artmaktadır. Normal reçete ile satılmaktadır. Doktor reçete etse bile devlet parasını ödemez. Ayrıca reçetesiz satışıda da mevcuttur. Bu ilacı aile doktorunuz tarafından da reçete ettirebilirsiniz. Satın alırken son kullanma tarihini kontrol edin ve ürün ambalajının hasar görmediğinden emin olun.

Asiviral Kremi Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Kesinlikle doktor tavsiyesi alınarak bu ilaç kullanılmalidir. Kesinlikle doktorunuzun direktifleri doğrultusunda kullanılmanız tavsiye edilmektedir. Yanlış ve Talimat dışı kullanımı hastalığın seyrini olumsuz yönde etkileye bilir.

 1. Bu kremi uçuk olan yaraların üstüne yarayı uçuğu tamamen kapatacak şekilde güzelce sürünüz ve yediriniz.
 2. Bu kremi Günde Beş defa yaklaşık olarak dört saat ara ile uygulana bilir.
 3. Dudak kenarı ve burun etrafında uçukların tedavi süresi en az 4 gündür.
 4. Ganital bölgede oluşan uçaklarda tedavi süresi  5 gündür.
 5. Eğer iyileşme olmazsa doktorunuzun kontrolü altında  5 gün + 5 gün daha eklenerek kullanılmaktadır.

Asiviral Krem Yan Etkileri Nelerdir?

 • Karın ağrısı
 • Nefes Almada Güçlük
 • Kurdeşen
 • Yüzde, Dudaklarda , Dilde ve Boğazda Şişlik oluşması
 • Yaygın olarak kullanılan bir yan etkisi belirtilmemiştir.

Asiviral Uçuk Kremi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular?

Bu Krem Hakkında Sıkça Sorulan Soruları sizler için derledik.

Asiviral Krem Sivilce Tedavisinde Kullanılır Mı?

Bu kremin sivilce tedavisinde kullanılmadığı ve sivilce tedavisinde hiçbir faydasının olmadığı belirtiliyor.

Asiviral Uçuk Krem Nereye Sürülür?

Dudak ve burun çevresindeki sorunlu bölgelerde, uçuk, yüz bölgesi, kollar, bacaklar, omuz bölgesi ve boyun bölgesinde kullanılmaktadır.

Asiviral Krem Aft Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır. Bu krem aft tedavisinde kesinlikle kullanılmamaktadır.

Asiviral Krem Uçuğa İyi Gelir Mi?

Genellikle uçuk tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca sözlükte ve forumlarda yapılan yorumlara göre hemen uygulandığında etki gösterdiği tespit edilmiştir.

Asiviral Krem Vajinada Kullanılır Mi?

Bu ilacın vajinada da kullanılabileceği belirtilmiş ancak kullanıcılar tarafından daha dikkatli ve doktora danışılarak kullanılması gerektiği ifade edilmiştir.

Asiviral Krem Ağız İçine Sürülür Mü?

Bu krem ​​kesinlikle ağızda kullanılmaz, sadece dudak çevresindeki uçuklar için kullanılmaktadır.

Asiviral krem ​​2023 fiyat ne kadar?

Terra İlaç ve Kimya Sanayi Ticaret A.Ş. tarafından üretilen Asiviral kremin 2022 ortalama fiyatı 71.60 TL TL’dir.

Asiviral Krem Kullananlar Ne Demiş?

Asiviral bende oluşan uçuğun dağılmasını önledi. Bugün kullanımımda 5. günüm sadece kızarıklık kaldı..

Asiviral’i her fırsatta sürmenizi tavsiye ederim, herhangi bir yan etkisi yoktur. Dudak kenarı ve burun etrafında oluşan Ancak kırmızılığı görür görmez kullanmaya başlayın ki, daha kısa sürede iyileşsin.

Genelde Sınavların yoğun olduğu bir dönemde stresten dolayı yayılan bir uçuk ile uğraşmak zorunda kaldım. Asiviral Krem krem gerçekten çok hızlı bir şekilde tedavi etti

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu