Cilt BakımıSağlık

Altın İğne Ne İşe Yarar? Tedavisi, Yaptıranların Yorumları

Altın İğne Ne İşe Yarar? Yaptıranların Yorumları Son zamanlarda kırışıklık ve izler insanlar için baş belası durumuna gelmiş ve insanlar ameliyatsız bıçaksız ve kesiksiz bir yol arayışına girdiler böyle bir tedavi için çok fazla bir işlem bulunmasada en etkili işlemlerden biri olan Altın İğne çok fazla kişinin yaptırmak istediği ancak sadece uzman estetiysen ler tarafından yapılan bir işlem olarak biliniyor etkili olduğunu duyan ve yaptırmak isteyen insanların akıllarında bazı sorular oluşmakta Altın İğne nedir , Altın iğne nasıl uygulanır , Altın İğnenin bir zararı var mı , Altın İğne yaptıran insanların yorumları neler gibi bir çok soru araştırılmakta Google arama motorunda bizde sizlere cevap verebilmek için bu makalede bunlardan bahsettik.

Altın İğne Nedir ?

Altın İğne tedavisi cerrahi bir işlem olamayan tedavi yöntemidir. Derinin alt kısımlarına yüksek frekanslı enerji yollanır cilt altında kontrollü hasar oluşturularak kesintiye uğramadan vücudun doğal kolajenin ve iyileşme sürecini tetikler ve harekete geçmesini sağlar . Altın iğnen tıbbi adı Franksiyonel radyofrekans tedavisidir cilt yüzeyinde bulunan bir çok sorunu çözebilme özelliğine sahip bir tedavidir. RadyoFrekans enerjisi hali hazırda cerrahi işlemde kanama olan bölgede kanamayı durdurmak ve kanatmadan işlem yapmak amacı ile kullanılmaktadır. Yapılan işleme altın uçların eklenmesinin sebebi enerjinin dağılmadan ve cilt yüzeyine zarar vermeden sadece cilt altını etkileyerek ve deri yüzeyinde enerji kaybını önleyerek iletilmesini sağlar.

Altın İğne Nasıl Yapılır ?

İşleme başlamadan önce ilgili alan temizlenir ve ahestesi etkisi bulunan krem sürülerek iyice yedirilir. Ucuna altın iğne takılan Radyofrekans cihazı cilde temas ettirilir. Uç kısmında çok sayıda mikro altın iğnecikler olan cihaz cildinizi tarar ve altın iğneler belirtilen derinlikte deri altına hızlı giriş çıkışlar yapar bu sayede deri yüzeyinde herhangi bir zarar verilmeden cilt altında kolajen ve elastik üretimi tetiklenir altın iğneler sayesinde cilt altına yüksek enerji dağılmadan gönderilir işlem sonrasında cilt de hafif bir pembelik ve kızarıklık oluşacaktır ancak 1 veya 2 saat içerisinde kaybolacak işlem uygulanan kişi aynı gün hayatına devam edebilir ertesi gün işine devam edebilir. İlk sean sonunda gözle görünür bir sonuç elde edilmekte ve uzun süreli etkiye sahiptir yaz veya kış aylarında uygulanabilir tüm cilt tiplerine uygunluğu bulunmaktadır.

Altın İğne Hangi Durumlarda Yapılıyor ?

Altın iğne yaptırmak isteyen insanların akıllarındaki ilk soru Altın iğne tedavisi hangi durumlarda yapılıyor.
Altın iğne kırışıklıklarda , göz çevresi morluklarında , kiloya bağlı oluşan tüm bedendeki sarkmalarda ve form kaybında , cilt gençleştirme , sivilce , akne , yanık , yara izlerinde , hamilelik durumlarında ani kilo alıp verme sonucu oluşan çatlaklarda , cilt gözeneklerini sıkıştırma , boyun , gıdı ve dekolte bölgesindeki form kayıplarında altın iğne tedavisi oldukça etkili sonuçlar vermektedir.

Altın İğne Zararları ?

Çoğu kullanıcı bu tedavinin yan etkisi var mı varsa neler olarak düşünmekte ve düşünmekte oldukça haklı estetik tedavilerinde oluşabilen oldukça fazla yan etki var ve bu yan etkiler çoğu kişinin hayatını mahvetmekte peki Altın iğnenin yan etkileri var mı.
Altın iğne tedavisinin herhangi bir yan etkisi bulunmamakta ancak işlem sonrasında yüzeyde oluşan hafif kızarıklık , pembelik ve ödem oluşabiliyor ancak kendiliğinden 1 veya 2 saat içerisinde kaybolmaktadır. Ancak bölge bölge yapılan Altın iğne tedavisinde damara denk gelmesi durumunda ufak morluklar meydana gelmektedir ancak geçici olduğunu bilinmektedir.

Altın İğne Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Altın iğne tedavisi deri atına uygulanması ve yüksek enerji gönderilmesi sebebiyle ne ağrı ne de sızı gibi durumları bulunmamakta bunun yanında işlem sonrasında kullanıcı hayatına kaldığı yerden devam edebilir sadece ufak kızarıklar ve ödem oluşma riski bulunmakta olup 1 veya 2 saate kaybolduğu bilinmekte bu sebeble ekstra bir işlem uygulanmasına ve dikkat edilmesine gerek duyulmamakta.

Altın İğne Etkisini Ne Zaman Gösterir ?

Altın iğne tedavisi deri altına yüksek enerji yollar anarak cildimizin kolajen ve elastin üretimi tetiklenir bu sebeple cildimizde iyileşme işlemi başlatılmış ve hızlandırılmasına olanak sağlıyor bu sebeple ilk senans sonunda gözle görünür bir düzelme olduğu ancak 1 ay gibi bir sürelerde daha da belirgin sonuçlar verildiği bilinmektedir.

Altın İğne Tedavisi Kaç Seans Sürüyor ?

Altın iğne tedavisi cildinizin durumuna bağlı olarak seansları değişmekte ancak 3 veya 4 seanslarda yapıldığı görülmekte ancak bu işlemin işinin uzmanı doktorlar tarafından yapılması gerekmekte ve sizlerinde tedaviyi yaptırmadan önce doktorunuzu tanımanız ve araştırmanızı tavsiye ediyoruz aksi takdirde cildinizde istenmeyen sonuçlar vuku bulabilir.

Altın İğne Güncel Fiyatları Ne Kadar?

Altın İğne İşlemi kişiden kişiye değişen farklı uygulamalar olduğu için Tek bir fiyat verilmesi mümkün değildir. Bir fiyattan bahsedilmesi için bir hekime danışmanız ve muayene olarak fiyat almanız gerekmektedir.

Altın İğne Kullanıcı Yorumları ?

Arkadaşlar dermatoloji doktorlarının her dediğine inanmayın! altın iğne ben de yaptırdım umduğum gibi olmadı sonuç.Ancak şunu farkettim şeker tüketimini kestiğimizde daha iyi sonuç alıyoruz.Şeker ve unlu gıdalar kollejenleri olumsuz etkiler.Bana göre bu ikisinin tüketimi kesildikten 1 ay sonra yaptırılmalı bu işlem. Ben yaptırdıktan 1 ay sonra şekersiz ve unsuz hayata başladım ve yüzümde biraz gelişme farkettim Bilseydim işlemden çok önce başlardım.Bir de altın iğne yapacak olan doktor çok bilinçli ve titiz olmalı.iğne çıkar çıkmaz yardımcısı gerekli solüstonu anında sürebilmeli!.Benim yaptırdığım hastanede yardımcı bayanın eli ağırdı biraz doktor da çok uyarı yapmazdı.

Yüzümde trafik kazasından kalma cam kesikleri mevcut yıllardır(10 yıl) bunun için doktor doktor geziyorum daha önce yan etkisi olmamasından ötürü dermapen yaptırmıştım 4 seans azda olsa etki etmişti. Açıkçası bu tedavileri yapan birsürü dr hastane güzellik merkezleri var ama en önemlisi doğru doktoru bulmak ben onu buldum Komplike bir tedavi uyguluyoruz bana önce kimyasal peeling altın iğne mezoterapi yada hylaronic asid tedavisi üstüne casmara maske ek olarakta zeka peelinge başladık doktorum hasta odaklı ve maksimum fayda amaçlı yöneliyor hastasına size tavsiyem önce böyle birini bulmanız. Bugun 4. Seansımdaydım bariz izlerimin fenginde açılma, ufalma ve yüzümdeki o kabarık skarlarda düzleşme var ben bu tedaviyi tavsiye ederim

Puan Ver

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu