Sağlık

Prednol İğne Kullananların Yorumları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Prednol İğne Kullananların Yorumları ve Yan Etkileri Nelerdir?; hakkında detaylı bilgi arıyorsanız yazımızın devamını okumaya devam edin. Yazımızın içeriğinde Prednol İğne nedir, fiyatı, yan etkileri ve kullananların yorumları hakkında bilgiler vereceğiz.

Enflamatuar hastalıkları tedavi etmek için en iyi ilaçlardan olan Prednol iğne sedef hastalığını tedavi etmektedir. İlacın içeriği vücutta iltihaplanma, kızarıklık ve şişmeye neden olan kimyasalların etkilerinden kısa süreli rahatlama sağlar ve cilt rahatsızlıklarının tedavisini sağlar.

Prednol İğne kullananlar sıklıkla bu ilacın bazı yan etkilerinden şikayetçidir. Prednol İğne kullananların yorumları arasında deri döküntüleri, baş ağrıları, tansiyon ve kilo alma gibi şikayetler vardır. Ayrıca alerjik hastalıkların tedavisinde etkili olduğu kullananlar yorumlarında belirtmişlerdir.

Prednol İğne Nedir?

Genelde Prednol iğne, doktorların hastalarına iltihaplı hastalıklar için en sık reçete ettikleri ilaçlardan biridir. Prednol iğne antihistaminikler adı verilen bir ilaç grubuna aittir. Alerjik durumların tedavisinde oldukça etkili bir ilaçtır. Ayrıca Prednol eczanelerde sadece iğneli ampul olarak satılmaktadır.

Prednol Igne Nedir
Prednol Igne Nedir

Etken Maddesi: Enjeksiyonluk her bir liyofilize ampul. 20 mg metilprednizolona eşdeğer 26.5 mg metilprednizolon sodyum süksinat içermektedir.

Prednol Ne İşe Yarar İgne?

Vücuttaki kortikosteroid dengesini koruyarak iltihaba neden olan maddelerin salınımını engellemeye yardımcı olur. Öncelikle iltihaplı hastalıkları tedavi etmek için kullanılsa da lösemi gibi bazı kanserlerde de etkili olduğu gösterilmiştir.

Prednol İğne Kullananların Yorumları

İğne ile tedavi edilen bu ilaç çeşitli cilt iltihaplarına, kızarıklıklara ve hastalıklara iyi gelmektedir. Ayrıca belirli aralıklarla uygulanan tedaviler de kişiler üzerinde olumlu ya da olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Alt kısımda size forum ve sözlük sitelerinden alıntıladığımız Prednol iğne kullananların yorumlarını paylaşacağız.

Serumla aldığım ilaç. İlaç alerjisinden sonra oluşan sürekli kaşıntı ve alerjik reaksiyonları gideren mucizevi bir ilaç.

Prednol İğne Kullananların Yorumları

Doktorum hastalığımdan sonra bu ilacı önermişti, arkadaşım da fayda etmiş umarım bende de eder.

Kullanıcı Yorumu

Doktor iki iğne reçetelendirdi. Başta çok önemsememiştim ama bu ne biçim bir iğnedir. Böyle bir yakma olabilir mi? Hastalık falan hikaye oldu yanmanın derdine düştüm. İkincisini ağlayarak yaptırdım.

Prednol İğne Kullananların Yorumları

İğne her yönden daha işlevsel ve çabuk etki eden bir ilaç uygulama yöntemi gibi geliyordu bana. Bu iğne öyle bir iğne değil. İnsanın canını bir iğne gerçekten bu kadar acıtabilir.

Prednol İğne Kullananların Yorumları

Prednol İğne Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlarda olduğu gibi PREDNOL İğnenin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Bu ilacın kullanımı sonucunda aşağıdaki yan etkiler ortaya çıkabilir.

Yaygın Yan Etkiler

  • Metilprednisolon dahil olmak üzere kortikosteroidler ciddi zihinsel sağlık sorunlarına neden olabilir. Bunlar yetişkinlerde ve çocuklarda yaygındır.
  • İntihar düşünceleri de dahil olmak üzere ruhsal çöküntü hissetmek (depresif).
  • Taşkın veya iniş çıkışlı bir ruh halinde olma.
  • Endişeli olma, uyku problemleri, düşünmede zorluk veya aklın karışması ve hafıza kaybı.
  • Olmayan şeyleri hissetme, görme veya duyma.
  • Tuhaf ve korkutucu düşüncelere sahip olma, farklı davranma veya yalnız kalma hissi.

Ayrıca Döküntü, yüzün şişmesi, hırıltı ve nefes almada zorluk gibi alerjik reaksiyonlar. Bu tür yan etkiler seyrek görülür ancak ciddi olabilir. Bu kullanma talimatında yer almayan herhangi bir yan etki fark ederseniz doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.

Yukarı kısımda yer alan bilgiler ilaç prospektüsleri kullanılarak oluşturulmuştur. Bu bilgilerin doğruluğunu sağlamak için her türlü özen gösterilmiş olsa da, bazen yazım ve dizilim hataları oluşabileceğinden, diğer kaynaklara başvurmanızı ve gerektiğinde bilgileri kontrol etmenizi öneririz. Lütfen kullanmadan önce prospektüsünü buraya tıklayarak kontrol edin.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu