Sağlık

Diprospan İğne Kullanıcı Yorumları – Kullananlar

Diprospan İğne Kilo Yapar mı?

Kas ve eklem enjeksiyonu yolu ile uygulanan bu ilaç Diprospan iğne kullanıcı yorumları Romatoid artrit ve osteoartrit rahatsızlıklarını gidermek için kullanılıyor. bursit, tendinit adı verilen iltihaplı iskelet ve kas sistemleri hastalıklarını tedavi etmek için de kullanılan DİPROSPAN iğne; nefes darlığı ve astım, alerjik burun iltihabı problemlerinde de rahatlatıcı tesir göstermektedir.

İlaveten bazı hormonal rahatsızlıklarında da Diprospan iğne kullanılmaktadır. Diprospan iğne kullanıcı yorumları ışığında bu ilacın artılarına ve eksilerine bu içerikte değiniyoruz. Yumuşak doku ya da kas içine enjekte edilebilen bu ilaç cilt hastalıklarında, eklem iltihaplarında kullanılmaktadır. Karaciğer hastalarının kullanmaması gereken bir ilaçtır.

Diprospan Igne
Diprospan Igne

Ciddi enfeksiyonları olanlar ve psikotik problemleri olanların da bu ilacı kullanmaması gerekiyor. Erkeklerde sperm hareketlerini etkilediği de reçetesinde yazmaktadır. Böbrek hastalığı olanlar da Diprospan iğne kullanmadan önce veya reçete edilmeden önce doktora hastalıklarını bildirmesi gerekiyor.

Diprospan İğne Kullanıcı Yorumları

 • “Bu iğne cilt hastalıklarımı iyileştirdi.”
 • “Bağışıklık sistemim zayıf olduğu için Diprospan iğneyi reçete ile aldım ve şimdi kendimi daha güçlü hissediyorum”
 • “Kaslarımda ağrı vardı ve bu iğne ile kas ağrılarım azaldı”
 • “Benim de bazı hormonal hastalıklarım vardı şu anda bu iğne ile tedavi olmaya çalışıyorum. “
 • “Yaşım gereği romatizma sorunlarım azdı ve bu ilacı doktor onayı ile aldım. Şimdi ağrılarımda azalma var.”
 • “Kortikosteroid olan bu iğne; 21 gün kullanılan ve son derece etkili olan bir ilaçtır. Böyle bir ilacın içeriğinden dolayı yan etkileri çoktur. Ancak bu iğne alerjik rinit ve alerjik astım hastalarının yaşam kalitesini artırıyor.”
 • “Ben bu iğneyi el parmaklarımda egzama için kullandım ve beni iyileştirdiğini söyleyebilirim.”
 • “iğne vurulduktan 60 dakika sonra etkisini gördüm beni gençleştirdi adeta.”
 • “Kortizon ilaçları bilindiği gibi antialerjik özellik gösterir ve  bağışıklığı baskılayan ve iltihap kurutucu tesiri olan ilaçtır. İltihabı giderdiği bilinen bu ilacı ben de kullandım.”
 • “İğneler genelde can yakar ama Diprospan iğne bende öyle bir sıkıntı yaratmadı. Gün içinde kendimi iyi hissettim.”
 • “Farenjitten kurtulma umuduyla bismillah deyip kaslarımın içine zerk edilmesi akabinde hakikaten de yüzde 50 oranında iyileşme gördüm. “

Diprospan İğne Kilo Yapar mı?

Öncelikle Diprospan iğnesi doktorunuzun önerdiği dozda kullanıldığında kilo aldırmaz. Ancak çok uzun süreli kullanımlarda kilo alımına yol açabileceği gözlemlenmiştir. Bu detaylar Diprospan İğne Kullanıcı Yorumları ve Diprospan iğne hakkında bilgi veren eczanelerden kişilerden de alınabilir.

Diprospan İğne Kaç Günde Bir Kullanılır?

Diprospan iğnesi genelde haftada bir kez kullanılmaktadır. Toplamda ne kadar süre kullanacağınızı doktorunuz size söyleyecektir.

Diprospan İğne Etkisi Ne Kadar Sürer?

Romatoid artrit ve Osteoartrit görülen ağrı, hassasiyet ve eklem sertliği. Diprospan iğne eklem içine enjeksiyonundan 2 ile 4 saat sonra genellikle azalmaktadır. Etki her iki hastalık için de farklıdır ve çoğu durumda 4 hafta veya daha fazla sürer.

5/5 - (1 vote)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu