Sağlık

Glifor 1000 mg Kullananların Yorumları – Kullanıcı Önerileri

Glifor 1000 mg kullanıcı yorumları

İnsülin direncini düşürmek; diyet -sporla birlikte verilemeyen kiloları vermek için reçete edilen bir ilaçtır. Bu yazıda Glifor 1000 mg kullananların yorumları konusuna değiniyoruz. Ancak önce Glifor gibi insülin direncini düşüren ve böylece kilo vermeye yardımcı olan kan şekerini azaltan ilaçların nasıl çalıştığını anlamaya çalışalım.

İnsülin direnci, vücudun insüline karşı azalmış hassasiyetidir. Normalde, pankreas insülin hormonunu üretir ve bu hormon kan dolaşımına salınarak vücuttaki hücrelerin glikozu enerjiye dönüştürmesine yardımcı olur. Ancak insülin direnci durumunda, hücreler insüline yeterince cevap vermez ve kan şekeri seviyeleri yükselir.

Glifor Anti Diyabet İlacının Çalışma Prensibi

Glifor gibi insülin direncini düşüren ilaçlar, vücudun insüline karşı hassasiyetini artırarak kan şekeri seviyelerini düşürürler. Bu ilaçlar, genellikle ağızla alınan antidiyabetik ilaçlar veya enjeksiyon yoluyla verilen insülin hormonu ile birlikte kullanılır. Glifor içinde yer alan. Metformin, kan şekeri seviyelerini düşürerek ve karaciğerin glikoz üretimini azaltarak insülin direncini azaltır.

Glifor 1000 mg
Glifor 1000 mg

Bu ilaç, genellikle diyabetli insanlar için, hastalığın ilk aşamalarında ilk tedavi seçeneği olarak kullanılır. İlaç şöyle çalışır; vücudun insüline karşı hassasiyetini artırır ve kan şekeri seviyelerini düşürür. Pankreas organı tarafından kana salınan ve şekeri hücrelere götürmeye yarayan insülin; kanda az miktarda olunca kanda şeker birikir. Kanın akışkanlığı azalır. Kalp zorlanır damarlar tahrip olur. İnsanlar böylece aldıkları kiloları da veremezler.

Glifor 1000 mg Kullananların Yorumları

Glifor 1000 mg kullanıcı yorumları konusuna geldiğimizde bu ilacı alanların;

  • Mide bulantısı
  • Baş ağrısı
  • Baş dönmesi
  • Kusma
  • Böbrek ağrısı
  • Uzun süreli ishal
  • Bilinç kaybı
  • Bronş sisteminin zarar görmesi
  • Akut kalp yetmezliği

Şeklinde şikayetleri olabilmektedir. Glifor 1000 mg kullananların yorumları arasında kalp atışlarının hızlandığını belirten kullanıcılar olduğu gibi, kalp hızının arttığını belirtenler de var. Sık sık kas krampları geliştiğini ifade eden hastalar da durumu doktorları ile görüşmesi ve gerekirse ilacı değiştirmeliler. Glifor 1000 mg kullanan yorumları arasında bazı hastaların. Glifor ile beraber başka şeker ilaçlarını da kombine olarak kullandıkları ve sonuçta kan şekerinin anormal derece düştüğünü ifade ediyorlar. Yine bazı hastalar bu ilaçla beraber egzersiz yaptıklarında belli oranda kilo verdiklerini belirtiyorlar.

Glifor: 1000 mg 100 tablet 206.88 ₺ ( 780 mg metformin içerir)
Glifor 1000 mg Kullananların Yorumları

GNC Bilgi

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu