Sağlık

Dexofen Ağrı Kesici Ne İşe Yarar? Aç Mı Tok mu? Kullananlarin Yorumlari

Ağrı kesici yada romatizma ilacı olarak kullanılan, ve ağrınızı gidermeye yönelik tavsiye edilen bir ağrı kesici ilaçtır. Peki Dexofen Ağrı Kesici aç mı tok mu,  ilacı ne için kullanılır,  kullananlar Yorumları, Dexofen mi Arveles mi, Dexofen kan sulandırır mi, ilaç ne için kullanır gibi soruların cevaplarını bu yazımızda okuyabilirsiniz

Dexofen Ağrı kesici; yada romatizma ilacı olarak kullanılan, ve ağrınızı gidermeye yönelik tavsiye edilen bir ağrı kesici ilaçtır. Peki Dexofen Ağrı Kesici aç mı tok mu? Kullananlar Yorumları, Dexofen mi Arveles mi? Dexofen kan sulandırır mi? İlaç ne için kullanır? gibi soruların cevaplarını bu yazımızda yer almaktadır.

Dexofen bedende iltihap ve ağrı (sızı) belirtileri varsa eğer bu şikayetleri gidermek için kullanılmaktadır. Genel olarak iskelet, diş ve kas ağrılarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrica Dexofen ateş düşürücü etkisinde bulunmaktadır.

Dexofen İlacı Nedir ve Ne İçin Kullanılır?

Vücutta iltihap ve ağrıya neden olan belli biyolojik etkenleri azaltan, iltihap giderici ve ağrı kesici olarak kullanılan bir ilaçtır.

Dexofen Film Tablet, ; kireçlenme, romatoid artrit ve ankilozan spondilitin bulgu ve bulgularının tedavisi ile bel ağrısı, sırt ağrısı gibi kas-iskelet sistemi ağrıları, akut gut artriti ağrıları, baş ağrısı, diş ağrısı, Ameliyat sonrası ağrılar ve kadınlarda adet (regl) dönemi ağrılarının (dismenore) geçmesi için kullanılmaktadır.

 1. Osteoartrit(1) (Kireçlenme) Nedir?; Eklemlerde kıkırdak dokunun yapısında bozulma, kıkırdakta incelme, korozyon ve tahribatın meydana çıkardığı bir eklem hastalığıdır.
 2. Romatoid artrit Nedir? (iltihaplı romatizma); Halk arasında iltihaplı romatizma olarak bilinen temel olarak eklemlerde sızı(ağrı), şişkinlik, tutukluk ve işlev kaybına yol açan, ancak vücuttaki başka organları dahi etkileyebilen, yangılı, kronik bir iltihaplı eklem hastalığıdır.
 3. Ankilozan spondilit Nedir? Omurlarla kaburgalar arasındaki eklemler ile omurga, kuyruk sokumu kemiği ve leğen kemiğini birleştiren eklemlerin sertleşmesi, hareket yeteneğinin azalması veya kaybolmasıyla ayırt edici. Ağrıyan ilerleyici, iltihaplı romatizmal bir hastalıktır.
 4. Akut Gut Artriti Nedir? Ayak parmaklarında, ayaklarda, ayak bileklerinde, diz, dirsek, ellerde ve el bileklerde ansızın ağrı veya sızı nöbetleriyle kendini gösterir. En çok ayak baş parmağını etkileyen bir tür eklem iltihabı olan akut gut artriti, kanda bulunan ürik asit oranının yükselmesi sebebiyle meydana gelen bir hastalıktır.

Dexofen İlacı Ne İşe Yarar?

Bu Ağrı kesici ilacı ; Steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlar (NSAİİ) olarak isimlendirilen ilaçlar grubundan bir ağrı kesici olarak kullanılmaktadır.

 • Bel Ağrısı
 • Diş ağrısı
 • Sırt ağrısı
 • Kas-iskelet sistemi ağrıları
 • Adet (regl) dönemi ağrılarında

Yukarıdaki belirtilen ağrılarda kullanılmaktadır.

Dexofen Ağrı Kesici Nasıl Kullanılır?

Öncelikle Uzman hekiminiz bu ağrı kesici ilacı nasıl reçete etmiş ise o şekilde kullanmanız gereklidir. Tedavi boyunca lütfen doktorunuzun kullanım için tavsiyelerine uyunuz.

 • Bu İlacın her bir dozunu bir bardak su ile birlikte yemek sırasında aliniz
 • Günlük doz (75 mg’ı) yani 3 tableti geçmemelidir. Fakat Ağrının şiddetine göre 8 saatte bir Bir tablet alınmalıdır.
 • Ağrınızın şiddetine göre yani ağrının daha hızlı geçmesi gerekiyorsa tableti, emilimi daha basit olacağı için  aç karnına (yemekten en az 30 dakika evvela ) kullanılmalıdır.
 • 18 yaş altı çocuklarda ve ergenlerde kullanılmamalıdır.
Agri Kesici Nasil Kullanilir
Agri Kesici Nasil Kullanilir

Dexofen Ağrı Kesici Yan Etkileri Nelerdir?

 1. Karın ağrısı ,
 2. nefes almada güçlük,
 3. kurdeşen, yüzde ,
 4. dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik

Yukarıdaki belirtilen durumda doktorunuza bilgi vermeniz gerekmektedir. Ayrica Mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, hazımsızlık ve ishal en çok görülen yan etkilerdir.

Dexofen Fiyat 2024 Nedir?

Etken maddesi Deksketoprofen olan; Dexofen Ağrı kesici İlaç normal reçeteli olarak satılmaktadır. Bu ilacın 2024 yılı eczane satış Fiyati 73.84 TL’dir.  Ayrica Belirtilen bu fiyat zamanla farklılık göstermektedir.

Dexofen Muadili ve Eş Değeri İlaçlar Hangileridir?

Bu ilacın Muadili ve Eş Değeri İlaçlar arasında ilk önce ARVELES gelmektedir. Daha sonra ise ARVETİX, DARKIN, DEKSALGIN, DEX-FORTE diye sıralanmaktadır.

Dexofen mi Arveles mi?

Bu belirtilen iki ağrı kesici ilaç birbirinin muadili ilaçlardır. Ayrica Doktorunuzun reçetesi veya tavsiye durumuna göre kullanılması gerekmektedir.

Dexofen Ağrı Kesici İlaç Mı?

Vücutta iltihap ve ağrıya neden olan belli biyolojik etkenleri azaltan ilaçtır. İltihap giderici ve ağrı kesici olarak kullanılan ağrı kesici bir ilaçtır.

Dexofen Aç mı Tok mu Kullanılır?

Bu Ağrı kesici Duruma göre Tok karnına tüketilmelidir. Ancak Ağrınızın şiddetine göre yani ağrının daha hızlı geçmesi gerekiyorsa tableti, emilimi daha basit olacağı için aç karnına (yemekten en az 30 dakika evvela ) kullanılmaktadır.

Dexofen Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Kesinlikle bu ilacı kullanmadan önce Doktorunuza danışmanız gerekmektedir.  Eğer Emziren bir anneyseniz  Dexofen Ağrı Kesici ilacı kullanmamanız gerekmektedir.

Dexofen Kullananlar ve Dexofen Yorumlar

Sizde Bu İlacı Kullanmış iseniz Zararları Var mı? Dolorex Adeti Keser mi?  etkileri veya yan etkileri nelerdir gibi merak edilen soruları kullanmak isteyenlere öneri amaçlı sitemizin yorum kısmında Dexofen hakkındaki yorumlarınızı belirtebilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu