Sağlık

Dex Forte 50 mg Ne İşe Yarar?,Dex Forte Fiyat 2023

Dex Forte Ne İşe Yarar?, Dex Forte Fiyat 2023; Genelde ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Dex Forte Diş ağrılarına, sancılı regl kadın hastalığı periyotlarında, kas-iskelet sistemi ağrılarında kullanılmaktadır. Ayrıca Ameliyat sonrası oluşan ağrılarda , İncinme, burkulma, zorlanmadan kaynaklı olarak şişme ve ağrı durumlarında iltihabin önlenmesi ve ağrıların giderilmesinde ağrı kesici olarak kullanılmaktadır.  Ayni Zamanda Bu İlaç Ateş Düşürücü olarakta kullanılmaktadır. Peki Dex Forte Reçetesiz Alınır Mi?

Yukarıda bahsedildiği gibi hafif ve orta şiddetli ağrıların giderilmesinde kullanılmaktadır.  Bu İlacın başka bir etkisi  ise Ateş Düşürücü olarak kullanılmaktadır.

Dex Forte 50 mg Ne İşe Yarar?

Bu İlacın etken maddesi Deksketoprofen dir.  Vücutta oluşan ağrıya , iltihaba, sebep olan  etkili bir ağrı kesici maddedir. Dex Forte 50 mg  Baş Ağrısı , Diş ağrısı , diş eti iltihabinin sebep olduğu diş eti ağrıları, bayanlarda regl sancısı, romatizma ağrıları, kas- iskelet sistemi ağrılarının dindirilmesinde kullanılmaktadır. Ayraca İncinme, Burkulma ve zorlanmadan kaynaklı ağrı ve şişme durumunda da kullanılmaktadır. Ayni Zamanda ateş düşürücü olarakta kullanılmaktadır.

İlaç Etken Maddesi :  Deksketoprofen trometamol

Dex Forte 50 mg Nedir, Ne İşe Yarar
Dex Forte 50 mg Nedir, Ne İşe Yarar

Dex Forte Nasıl Kullanılır? Kullanım Şekli

Öncelikle bu ilacı kullanmadan önce doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanmanız gerekmektedir.

 1.  Her Bir Dozunu bir su bardağı dolusu su ile beraber kullanılması gerekmektedir. Kullanılması gereken toplam doz miktarı  75 mg dan fazla olmamalıdır.
 2. Ağrının şiddeti ve türüne göre günde 8 saatlik ara ile veya yârim tablet veya Günde bir bir defa olmak üzere bir tablet kullanılması tavsiye edilmektedir.
 3. Ağrınız çok şiddetli ve agrinizin hızlı geçmesini istiyorsanız eğer Dex Forte 50 mg emilimini kolaylaştırmak için yemek yemeden önce yaklaşık olarak yârim saat önce ilacı kullanmanız gerekmektedir.

Dex Forte 50 mg Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Bu ilacı kullandıktan sonra eğer aşağıdaki etkilerden birini gözlemeniz durumunda  hiç vakit kayıp etmeden doktorunuza haber verilmeli veya acil olarak sağlık kuruluşuna gidilmelidir.

 • Karin Agirisi
 • Nefes Almada Güçlük
 • Kurdeşen
 • Yüzde, Dudakta ve Boğazda Şişlik
 • Mide Bulantısı
 • Kusma
 • Karin Ağrısı
 • Hazımsızlık
 • İshal

Dex Forte Fiyat 2023

Dex Forte 50 mg Ağrı kesici ilacın 2023 yılı itibari ile Eczanelerden satış Fiyati 65.74 TL dir.

Dex-Forte Muadili ve Eşdeğeri İlaçlar

ARVELES, ARVELES 25 mg 20 film tablet, DARKIN 25 mg 20 ağızda dağılan tablet, DEX-FORTE 50 mg 30 film tablet { Neutec Inhaler }, ELEKTRA 50 mg/2 ml enj. çözelti içeren 6 ampül

Dex-Forte Nedir ve Dex-Forte Ne İçin Kullanılır?

Erişkinlerde Kas – İskelet sistemi Ağrılarında sancılı kadın hastalığı ağrılarında diş ağrılarının semptomatik tedavilerinde kullanılmaktadır.

Dex-Forte Nedir ve Dex-Forte Ne İçin Kullanılır
Dex-Forte Nedir ve Dex-Forte Ne İçin Kullanılır

Dex Forte Adet Ağrısına İyi Gelirmi?

Diş ağrılarına, sancılı regl ( Adet Ağrısına) kadın hastalığı periyotlarında, kas-iskelet sistemi ağrılarında kullanılmaktadır.

Dex Forte Emziren Anneler Kullanabilir mi?

Hamilelik ve emzirme döneminde bu ilacın kullanılması anne karnındaki ve emzirilen bebekler için zararlı etkilileri mevcuttur.

Dex Forte 50 mg Yaşlılarda Kullanımı?

Yaşlıysanız eğer bu tableti günlük toplam 1 tableti (50 mg) geçmeyen geçmeyen dozda doktor kontrolöründe kullanılması gerekmektedir.

Dex Forte Ergenlerde ve Çocuklarda Kullanılır mi?

Çocuk ve ergenlerde bu ilacın kullanılması önerilmemektedir.

Dex-Forte Fiyat

Dex Forte 50 mg reçetesiz  satış Fiyati  2023 : 65.74 TL dir.

Dex Forte Diş Ağrısına İyi Gelirmi?

Baş Ağrısı , Diş ağrısı , diş eti iltihabinin sebep olduğu diş eti ağrılarında kullanılmaktadır.

Dex Forte Gebelik Kategorisi Nedir?

Bu İlacın Gebelik kategorisi  C dir.

Dex-Forte Fiyat 2023 Reçetesiz Fiyati

Ağrı kesici ilacın 2023 yılı itibari ile Eczanelerden reçetesiz satış Fiyati 65.74 TL dir.

3/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu