Teknoloji

Ok Google Cihazımı Kur -2023- Mibox4, Xiaomi, Mi Stick Cihazını Bul

Ok Google Cihazımı Kur Mi TV Stick

Ok Google Cihazımı Kur ; Cihazımı Bul, Cihazımı kur Mi TV Stick, Etraftaki cihazları ayarlama hakkında bilgiler ve detaylar yazımızın devamında yer alacaktır.

Ok Google Cihazımı Kur ; Google Asistanın bu işlevinin nasıl etkinleştirileceğini açıklıyoruz. Siri’yi daha önce duymuş olabilirsiniz. IOS işletim sistemini çalıştıran cihazlar için gerekli olan SIRI ve Android cihazlar için ise Google Asistan. Android işletim sistemine sahip akıllı cihazınız Telefon veya Tablet fark etmez, cihazınızın sesinizi tanımasını sağlamak için bu sihirbazı yükleyebilirsiniz. Cihazınızı “Ok Google” veya “Hey Google” diyerek seslenerek Google sanal asistanı ile iletişime geçebilirsiniz. Tüm sorularınızın cevapları Google tarafından size getirilecektir.

Ok Google Google Asistan Nedir?

Seslenerek Android işletim sistemini kullanılan cihazınızı kontrol etmek istermisiniz. Bunun için cep telefonunuza veya elektronik cihazınıza Google Asistan yükleyerek o cihazın sesinizi tanımasını ve sis komutu ile cihazınızı yönetmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için bu uygulamayı Google Play’den Ok Google Google Asistan indirerek yüklemelisiniz.

Ok Google Cihazimi Kur
Ok Google Cihazimi Kur

Kullanmak istediğiniz akıllı cihazın sesinizi tanıması için öncelikle cihazınızın talimatlarına göre “Ok Google” veya “Hey Google” şeklinde cihazınıza seslenerek ve sesinizi kaydetmelisiniz.

Cihazınızda yaptığınız aramalar ile sesinizi doğrudan sanal asistanın veri tabanına kaydedersiniz. Bir sonraki aramalarınızda sesinizin eşleştiğini onaylayarak başka birinin sanal asistan ile iletişim kurmasını engelleyebilirsiniz. Sanal asistan üzerinden cep telefonunuzu veya akıllı cihazınızı kontrol edebilir, dilerseniz sanal asistanı arama motoru olarak kullanabilir ve sorularınızın yanıtını öğrenebilirsiniz.

Ok Google Asistan Kur 2023

Ok Google sistemini çeşitli amaçlarla kullanabilirsiniz. Dijital asistan olarak bilinir. Kullanıcılara sesli komutlar doğrultusunda bilgi sağlar. Apple’ın kullandığı Siri’den sonra Android cihazlar için dijital asistan geldi. İnsanların hayatını kolaylaştırmayı hedefleyen bu dijital asistan andorid işletim sistemine geldi. Ok Google, Android işletim sistemi kullanan tüm akıllı cihazlarda kullanılmaktadır. Sorularınıza cevap verir ve istenilen işlemi anında gerçekleştirir. Cihazınıza Ok Google‘ı yüklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

Ok Google Google Asistan
Ok Google Google Asistan
 • Ok Google telefonunuza kurmak istiyorsanız öncelikle Google asistan uygulaması yüklü olmalıdır.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı açın ve ardından profil bölümüne gidin.
 • Profil bölümüne geldiğinizde, ilk seçenek olan Ok Google ve Voice Match‘e tıklayın.
 • Gelen ekranda seçeneği işaretleyiniz ve işlemi tamamlayınız.

Yukarıdaki Ok Google Asistan kurma; işlemini tamamladıktan sonra akıllı cihazınıza tekrar “Ok Google” veya “Hey Google” deyin. Bu aramadan sonra hala bir değişiklik olmazsa ve Google Asistanı göremiyorsanız, telefonunuzun Android sürümü Ok Google’ı desteklemiyor olabilir veya henüz Ok Google cihazını kurmamış olabilirsiniz. Bunu belirlemek için aşağıda size verdiğimiz öğelerin her birini incelemeniz ve cihazınızın Google Asistan’ı kullanmaya uygun olup olmadığını belirlemeniz gerekir.

Tamam Google
Tamam Google
 • Akıllı cihazınızda en az 1 GB boş alan olmalı ve cihaz sürümünüz Android 5.0 veya üzeri olmalıdır. (Bunu kontrol etmek için Ayarlar > Sistem > Gelişmiş > Geliştirici Seçenekleri > Depolama/ Bellek bölümüne gidebilirsiniz.
 • Android işletim sistemli cihazınızda en az 1,5 GB boş alan olmalı ve cihaz sürümünüz Android 6.0 veya üzeri olmalıdır. (Google uygulama güncellemesini kontrol etmek için telefonunuzun ayarlar menüsünden uygulamaya tıklayıp Diğer > Ayarlar > Hakkında bölümündeki adımları takip edebilirsiniz.
 • Akıllı cihazınızda yüklü olan Google uygulaması, 13.0 veya üzeri sürüm olmalıdır.
 • 720p veya daha yüksek ekran çözünürlüğü olmalıdır.

Cihazımı Kur Xiaomi

Xiaomi marka bir cihazınız varsa ve cihazınızın kurulumunu yapmak istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar oldukça basit. Xiaomi cihazınızı yüklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

 • Kurulumu yapılmamış akıllı cihazın açılması gerekir.
 • Akıllı cihazı eşleştirme moduna alın.
 • Ardından telefonunuzun ekranını açın ve ekranda cihazı kurmak için teklif bildirimini göreceksiniz.
 • Bildirime dokunarak gösterilen adımları tamamlayın. Xiaomi telefonunuzda cihazınızı bu şekilde kurabilirsiniz.

Ok Google Cihazımı Kur Cosmos

Android işletim sistemli akıllı cihazınıza Ok Google diye seslenildiği zaman, talimatları yerine getirmek için dijital asistanı etkinleşecektir.

Cihazınıza Ok Google yüklemek istiyorsanız, cihazınızda Google uygulaması ve hesaplarının olması gerekir. Cihazınızda bu hesaplar varsa, cihazınıza Google Asistan’ı yükleyin. O zaman tek yapmanız gereken, cihazımı telefonunuza kurmak için Ok Google veya hey Google cihazımı kur demeniz yeterli. Dijital asistan bu işlemi gerçekleştirecektir.

Ok Google Cihazımı Kur Mi TV Stick

Telefonunuzda veya cihazınızda Ok Google‘ı seslendiğinizde cevap gelmiyorsa maalesef ok Google cihazınızda yüklü değildir. Ok Google‘ı Mi TV Stick cihazınıza yüklemek için izlemeniz gereken adımlar oldukça basittir. Google Asistan’ı Mi TV Stick’inize yüklemek istiyorsanız, cihazınızda Google uygulamasına ve hesaplarına sahip olmanız gerekir. Herhangi bir uygulama yoksa cihazınıza ok Google yükleyemezsiniz.

 • Öncelikle cihazınız ve Mi TV Stick aynı kablosuz ağa bağlı olmalıdır.
 • Google Asistan uygulamasını indirmeniz gerekiyor.
 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra tek yapmanız gereken cihazınızdaki Google Asistan uygulamasına gidip “Asistan cihazımı kur” demek.

Ok Google Cihazımı Kur Mibox4

Android TV kutusu denilince akla ilk gelen Mibox4 oluyor. Ok Google Mibox4 için işlemlerinizi çok kolay ve rahat bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlar. Ok Google’ı Mibox4 cihazınıza kurmak istiyorsanız, bunu çok basit bir şekilde aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

 • Öncelikle cihazınıza Google Asistan’ı yüklemeniz gerekir.
 • Google Asistan’ı yükledikten sonra Pegi 3 uygulamasını cihazınıza kurun.
 • Uygulamadaki ayarlara gidin.
 • Ayarlar alanında, telefon seçeneğine tıklayın.
 • Ardından, etkinleştirmek için “Ok Google“ı tıklamanız yeterlidir.
5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu