Teknoloji

Hazır Web Sitesi Kullanmanın Avantajları

Web Sitesi Nedir?

İnternet hizmetinin her gün gelişmesi ve değişmesiyle birlikte, her türlü ihtiyaca uygun hizmetler de sunulmaya başlanmıştır. Hazır web sitesi sağlayıcıları da bu hizmetlerden birini sunar. Peki, neden hazır web sitesi kullanmalıyız? Bu sorunun cevabına bakmadan önce web siteleriyle ilgili birkaç bilgi öğrenelim.

hazir web sitesi
hazir web sitesi

Türkçe’de internet sitesi anlamına gelen web siteleri, internet ağında bulunan paylaşım biçimi olarak da düşünülebilir. Web siteleri yazılım diliyle şekillendirilir ve istenen şekilde tasarlanabilir. Günümüzde yaygın olarak kullanılır ve özellikle marka kimliği oluştururken kullanılan en önemli araçlardan biri haline gelmiştir. Web sitelerinin yaygınlaşmasıyla birlikte hazır web site tasarımı hizmetine olan talep artmıştır.

Web Sitesi Türleri

Web siteleri, yapılarına bağlı olarak çeşitli türlere ayrılır. Kısaca aşağıdaki gibi özetlenebilir:

Statik Siteler

Statik siteler herhangi bir esneklik gerektirmediği için kurulabilen en basit türdür. Herhangi bir internet sitesi statik türde olabilir, fakat sitede bir değişiklik yapılmak istendiğinde bakımı daha zor hale gelir. Statik sitelerin uyum sağlama özelliği bulunmaz. Bunun yerine sabit ögelere sahiplerdir.

Dinamik Siteler

Bu tür siteler, koşullara ve kullanıcılara göre uyum sağlarlar. Siteye ulaşılan zaman, yer ve kişi bilgilerini içerebilirler. Dinamik siteler daha az bakım gerektirir. Bu nedenle çoğunlukla büyük web siteleri tarafından tercih edilir. Ayrıca site sahibi, her bir sayfadaki değişikliğin manuel olarak girilmesi yerine otomatik olarak ayarlanacak bir parametre belirleyebilir.

Karmaşık Siteler

Bu tür siteler, genellikle birden çok bölümden oluşan web sitelerinde tercih edilir. Farklı yöntemlerin veya web uygulamalarının bir kombinasyonu kullanıldığı için siteler ile kullanıcılar arasındaki etkileşimi üst düzeye çıkarma potansiyeline sahiptir.

Natro Hazır Web Sitesi Seçenekleri

Natro Hazir Web Sitesi Secenekleri
Natro Hazir Web Sitesi Secenekleri

NatroSite ile işinize uygun pek çok temada web sitesini kolaylıkla kurabilirsiniz. Bu sayede, herhangi bir kod bilgisine gerek kalmadan, pek çok tasarım arasından en çok beğendiğinizi seçebilir, birkaç adımda hazır web sitenizi yayınlayabilirsiniz. NatroSite ile hangi web sitesi tasarımlarına ulaşabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin!

Blog

Hazır web sitesi hizmetine başvurabilecek seçeneklerden biri bloglardır. Kişisel bloglarınız için hazır web sitesi tasarımları arasından seçim yapabilirsiniz.

Etkinlik

Sanat galerisi, fuar ve kongre, müzik festivali, etkinlik ve konferans, düğün davetiyesi gibi etkinlik çeşitleri için hazır web sitesi tasarımları kullanılabilir.

Haber / İçerik

Çeşitli haber blogları ve içerikleri için hazır web sitesi tasarımları oldukça kullanışlıdır.

İş Dünyası

İş dünyasında birbirinden ayrı pek çok sektör hazır web sitesi hizmetine başvurarak hızlı bir şekilde çözüm üretebilir. Bu sektörler aşağıdaki gibi listelenebilir:

 • Teknoloji ve Yazılım
 • Yapı ve İnşaat
 • Taşımacılık
 • Güvenlik Hizmetleri
 • Danışmanlık ve Rehberlik
 • Mühendislik Şirketi
 • İş Danışmanlığı
 • Fuar ve Kongre
 • Mobilya ve Ev Dekorasyonu
 • Yatırım Değerlendirme
 • Araştırma ve Geliştirme
 • Ticaret
 • Etkinlik ve Konferans
 • Emlak Projesi
 • Eğitim Kurumu
 • Araç Kiralama
 • Tamir ve Bakım Hizmetleri
 • Hukuk Bürosu
 • Kimya Firması
 • Peyzaj Mimarı
 • Serbest Çalışan
 • Marka Yönetimi
 • Teknoloji
 • Araç Tamir

Kişisel Tanıtım / Özgeçmiş

Her farklı meslek için kişisel tanıtım / özgeçmiş web sitesi tasarlanabilir. Hizmetlerini sunmak ve kendini tanıtmak adına pek çok meslek sahibi kişi hazır web sitesi tasarımlarından faydalanabilir. Fotoğrafçı, diş hekimi, dövme sanatçısı, spor eğitmeni, doktor ve şef gibi kişiler bu hizmetten faydalanan meslek gruplarıdır.

Moda / Sanat / Tasarım

Ev mobilyası, mücevher ve takı, sanat galerisi, kuaför ve güzellik merkezi, müzik festivali, el sanatları, el yapımı tasarım gibi farklı alanlar da hazır web sitesi tasarımlarından yararlanarak istedikleri gibi bir web sitesi elde edebilir.

Perakende / E-Ticaret

Ev mobilyası, sanal mağaza, el yapımı tasarım, çikolatacı ve çiçekçi gibi perakende veya e-ticaret hizmeti sağlayan kurum ve kuruluşlar hazır web sitesi hizmeti satın alarak web sitesi hazırlama işlemini en kısa şekilde halledebilir.

Hazır Web Sitelerinin Avantajları

Rekabetin yüksek olduğu bu dönemde web sitelerinin kalitesi de oldukça önemli hale gelmiştir. Web sitelerinin kurulumu ve tasarımı sonrasında güncelleme ve bakımlarının da yapılması gerekir. Hazır web sitesi şablonları işinizi oldukça kolaylaştırır. Natro hazır web sitesi hizmetiyle ihtiyaçlarınıza uygun web sitesine ulaşabilirsiniz. Bu hizmetle birlikte ulaşacağınız kolaylıklara birlikte bakalım;

Kolay Kurulum

Web taslakları, web sitesi kurmak isteyip teknik bilgisi olmayanlar için büyük kolaylık sağlar. Bir şablon geliştirilirken o şablonun her düzeyde geliştirme bilgisine sahip olan kişiler tarafından kullanılacağı düşünülür. Bu nedenle kullanmak istediğiniz şablon size esneklik sağlayacaktır.

Hızlı ve Mobil Uyumlu Tasarım

Dilediğiniz web site tasarımını seçip hızlı bir şekilde sitenizi kurabilirsiniz. Hazır ve hızlı mobil cihaz uyumları sayesinde zaman ve maliyet tasarrufu elde etmek mümkündür.

Düşük Maliyet

Hazır web sitesi hizmeti daha kolay ve daha düşük maliyetli olması nedeniyle de tercih sebebi olmaktadır. En baştan tasarımcı tutmak yerine hazır bulunan web site tasarımları arasından dilediğinizi seçebilir, maliyetten tasarruf edebilirsiniz.

Zamandan Tasarruf

En baştan web sitesi tasarlayıp kodlamak vakit alan bir süreçtir. Natro’nun sunduğu hazır web sitesi tasarımlarıyla bu süreç oldukça kısalır. Dilediğiniz şablonu seçip kısa süre içerisinde firmanıza uygun hale getirebilirsiniz.

Alternatiflerin Çokluğu

Web sitesi şablonlarının sunduğu çok sayıda hazır tasarım arasından dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz. Geniş renk ve tasarım yelpazesi ile birlikte ihtiyacınızı karşılayacak bir şablon bulmanız oldukça yüksek bir ihtimaldir.

Dahili Fonksiyonel Yapı Avantajı

Hazır web site tasarımları bünyelerinde birçok dahili fonksiyonu içerirler. Güvenlik önlemleri veya SEO özellikleri için ayrı bir zaman ve ücret harcamak yerine, hazır web sitenizi çalıştırdığınız anda bu ayarlara otomatik olarak sahip olabilirsiniz.

Güvenilir Güncellemeler

Web sitelerinin kurulumu kadar güncel tutulması da oldukça önemlidir. Hazır web site tasarımları ile hem siteyi güncel tutmanız, hem de sıkıntıları ortadan kaldırmanız oldukça kolay bir hale gelir.

Güvenilir Kodlama

Son teknoloji kodlamaya sahip olan web sitesi şablon sağlayıcıları hazır olanlar arasındaki en iyi seçeneklerdir. İyi tasarlanmış şablonlar sayesinde güvenilir ve profesyonel bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Bu sayede tutacağınız web sitesi geliştiricisinin en güncel kodları kullanıp kullanmadığından şüphe duymanıza gerek kalmaz.

Bakım Kolaylığı

Hazır web sitesi şablonlarının bakımı, çoğunlukla sağlayıcıları tarafından yapılır. Ayrıca yaşayabileceğiniz diğer sıkıntılar için de canlı chat, forum ve dokümantasyon ile destek sağlanır.

Natro’nun sağladığı hazır web site tasarım hizmetiyle ihtiyacınıza uygun şablonu seçebilir, dilediğiniz şekilde tasarlayabilir ve site kurabilirsiniz. Şablonlara ulaşmak için Natro’yu inceleyebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu