Teknoloji

Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışı Ne Demek? ( Türk Telekom, Turkcell)

Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışıdır Uyarısını Neden Verir?

Telefonunuzu açtığınızda bazen servis veya şebeke sorunları ortaya çıkmaktadır. Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışı Ne Demek?, Geçici olarak servis dışı olan hatta mesaj gider mi; Aradığınız numara servis dışı ne Demek Turkcell ;Böyle bir durumla karşılaşırsanız yapılması gereken çeşitli uygulamalar vardır. Bu hem bazı kontroller hem de ayarlar olabilir. Bu nedenle; SIM kart takılıyken; servis yok veya SIM kart takılıyken “Arıyor” mesajıyla karşılaşırsanız; bazı ayarları denemek ve şebeke ayarlarını kontrol etmek sorunu çözülmektedir.

Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışı Ne Demek?

Aradığınız numaranın geçici olarak servis dışı olduğunu anonsunu duymanın birçok nedeni vardır. Aranan numaranın geçici olarak hizmet dışı olmasının nedenleri yazımızın devamında açıklanmaktadır.

Aradığınız bir kişide veya kendi telefonunuzda servis veya şebeke yok hata mesajını alıyorsanız; bunun nedeni telefonun servis dışı olmasıdır, yani şebeke yoktur.

Aradiginiz Numara Gecici Olarak Servis Disi
Aradiginiz Numara Gecici Olarak Servis Disi

Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışıdır Uyarısını Neden Verir?

Aradığınız bir kişide veya kendi telefonunuzda servis veya şebeke yok hata mesajını alıyorsanız, bunun nedeni telefonun servis dışı olmasıdır, yani şebekenin olmamasından kaynaklanmaktadır.

Fatura Ödemesinde Dolayı Oluşan Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışıdır Sorunu

Aradığınız numaranın servis dışı olduğuna dair bir anons alırsanız, bunun nedenlerinden biri aradığınız kişinin faturasını ödememiş olması veya hattına çok uzun süredir TL yüklememiş olmasıdır.. Telefon hattına TL yükleme yapılmadığı zaman bir süre sonra hat aramaya kapanır ve sadece dışarıdan arama ve mesajlara açılır.

Bu işlem biraz daha uzun sürerse hat geçici olarak hizmet dışı olur ve aradığınız numaranın geçici olarak servis dışı olduğuna dair anons duyacaksınız.

Aradığınız Numara Geçici Olarak Servis Dışıdır Nasıl Yapılır, Nasıl Çözülür?

Yapmanız gereken ilk şey, kullandığınız sim kartın çekim alanında olduğunuzu kontrol etmelisiniz. Kapsama alanında değilseniz, telefonunuzu hareket ettirerek telefonunuzun çekip çekmediğinizi kontrol edin ve telefon çektiği bir yer bulmaya çalışın.

Aradiginiz Numara Gecici Olarak Servis Disidir Nasil Yapilir Nasil Cozulur
Aradiginiz Numara Gecici Olarak Servis Disidir Nasil Yapilir Nasil Cozulur
  • Telefonunuz çeken konumunda olmasına rağmen hata veriyorsa ilk kontrol edilecek şey SIM kartın telefonunuz tarafından tanınıp tanınmadığıdır. SIM kart telefon tarafından tanındığında, telefon ekranının üst kısmında sinyal çubuğu belirir.
  • Ayrıca, ağ bağlantısının kesilmiş olma olasılığı yüksektir. Bunun nedeni Uçak modunun açık olması olabilir.
  • Ayarlara gidin ve uçak modunda olup olmadığını kontrol edin. Uçak madundaysanız, kapatın.
  • Telefonu kapatıp tekrar açmak, servis yok hatası sorununun çözülmesine de yardımcı olabilir.
  • Diğer yandan, telefonunuza herhangi bir şebeke gelmiyorsa, ekrandaki sinyal göstergesinden, mesaj gönderilmediğini veya arama yapılmadığını anlayabilirsiniz.

Geçici Olarak Servis Dışı Neden Olur?

Bu tür sorunlar genellikle SIM kartın neden olduğu donanım sorunlarıdır. Bu durumda yukarıdaki önerileri deneyebilirsiniz. Bu çözümler sizin için işe yaramazsa, profesyonel yardım almak çok daha iyidir. Telefon desteği bu tür sorunlarda yardımcı olabilir, ancak teknik desteğe başvurmadan önce yukarıdaki önerileri deneyebilirsiniz.

1/5 - (2 votes)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu