Faydalı Bilgiler

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Dedirtme Kodu Nedir, Nasıl Yapılır

Bir çok forumda ve sözlük gibi yerlerde bir çok kişi Biri aradığında aradığınız numara Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Dedirtme Kodu cevabını nasıl verdirebilirim diye merak etmiştir. Bizde Bu yazımızda;
Turkcell aradığınız numara kullanılmamaktadır kodu. Türk Telekom aradığınız numara kullanılmamaktadır kodu. aradığınız numara kullanılmamaktadır nasıl yapılır? gibi soruların cevaplarına yer verdik.

Egerki sizde bir arkadaşınızı aradığınız zaman aradığınız numara kullanılmamaktadır cevabini alıyorsanız bu ne demek. Yani bu durum karsıdaki kişinin sizi engelledi anlamına mi gelmektedir. Aradığınız numara kullanılmamaktadır ne demek?, Kişiye özel aradığınız numara kullanılmamaktadır nasıl yapılır?

aradiginiz numara kullanilmamaktadir
aradiginiz numara kullanilmamaktadir

Sabit hattınızdan yada cep telefonunuzdan bir numarayı aramak istediğinizde ve karşınıza çıkan operatör. (Türk Telekom, Turkcell, Vodafone) size ‘Aradığınız numara kullanılmamaktadır’ diyorsa. Bunun ne anlama geldiği ve geçici olarak. (Türk Telekom, Turkcell, Vodafone) Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır kodu nasıl yapılmaktadır bu konu hakkında bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Dedirtme Nedir?

Aradığınız numara kullanılmamaktadır ; cümlesi aranan kişinin kullandığı telefon hattı iptal edildiğinde ya da cep telefonu operatör numarasını kullanmadığı bir numaraya yönlendirdiğinde çıkan anonstur. Bu anonsu sizde istemediğiniz kişinin sizi rahatsız etmesini istemiyorsanız. Sizde telefonunuzda ayarlayarak istemediğiniz kişinin size ulaşmasına engel olursunuz.

Kişiye Özel Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Dedirtme Kodu

İstenmeyen kişilerin farklı bir kaç numaralardan sizi rahatsız etme ihtimaline karşı. Kullandığınız cep telefonu numaramızı kullanılmıyor olarak gösterebilirsiniz. Hangi hatlarda (Türk Telekom, Turkcell, Vodafone) Numara Kullanılmamaktadır dedirtme uyarısı nasıl gerçekleşiyor yazımızın devamında yer almaktadır.

Turkcell Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Nasıl Yapılır?

İstemediğiniz kişilerin sizi rahatsız etmesini istemiyorsanız eğer; herhangi bir kullanılmayan numaraya yönlendirerek “Aradığınız numara kullanılmamaktadır uyarısını almaması sağlanmaktadır.

Turkcell Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Kodu

Turkcell Aradiginiz Numara Kullanilmamaktadir
Turkcell Aradiginiz Numara Kullanilmamaktadir
  • Arama Ekranına *21* girin
  • Daha sonra kullandığınız numarayı yönlendireceğiniz; yani kullanılmayan numarayı 10 haneli şekilde yazarak sonuna # ekleyin.
  • Ardından arama tuşuna basın. İşlem Tamamdır.

Yönlendirmeyi İptal Etmek İçin İse ;

Aradığınız numara kullanılmamaktadır dedirtme uyarısını İptal etmek için ise *21* tuşlamanız yeterli olacaktır.

Vodafone Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Kodu

İstenmeyen kişilerin farklı bir kaç numaralardan sizi rahatsız etme ihtimaline karşı. Kullandığınız numaramızı kullanılmıyor dedirtme bilirsiniz İşte o kod;

Aradiginiz Numara Kullanilmamaktadir Kodu
Aradiginiz Numara Kullanilmamaktadir Kodu
  1. Kullandığınız Vodafone hattınızda *21* (540 000 00 00) parantez içine kullanılmayan bir numarayı yazın.
  2. Telefonunuzun Arama tuşuna basın.

Bu uyarıyı iptal etmek için ise *21* girmeniz yeterlidir.

Türk Telekom Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır Dedirtme

Türk Telekom için şimdilik bu böyle bir servis sağlayıcısı bulunmamaktadır. Fakat cep numaranızı tamamen iptal ederseniz eğer istemediğiniz kişinin sizi aradığı zaman Aradığınız numara kullanılmıyor anonsu ile karşı taraf karşılaşır.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu