Telefon

Turkcell Özel Numara Kapatma Nasıl Yapılır? ( Turkcell Gizliye Kapatma)

Turkcell Özel Numara Kapama Nasıl Yapılır?, Turkcell Özel Numara Açma Nasıl Yapılır?

Turkcell Özel Numara Kapatma Nasıl Yapılır? ( Turkcell Gizliye Kapatma); Bundan önceki yazılarımızda sitemizin Faydalı Bilgiler kategorisinde; Turkcell Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma; gibi hakkında en çok merak soruların cevaplarını sitemizde paylaşmıştık. Bu yazımızda ise; Turkcell Özel Numara Kapatma Nasıl Yapılır? ( Turkcell Gizliye Kapatma) bundan bahsedeceğiz.

Mobil hat kullanıcılarının yakındığı durumlardan biri olan gizli hat engelleme ya da gizli numara engelleme, tüm GSM operatörlerinin sunduğu bir özelliktir. Bu durumdan rahatsız olan ve gelen çağrılardaki numaranın görünür olmasını isteyen mobil hat sahipleri, gizli numara engelleme ya da özel numara kapama özelliğini basit bir şekilde aktif duruma getirebilir.

Turkcell Gizliye Kapatma 2022

Türkiye’nin en iyi GSM operatörlerinden biri olan Turkcell, her alanda olduğu gibi bu özelliği de kullanıcılarına sunmaktadır. Turkcell özel numara kapatma ya da Turkcell gizli numara engelleme özelliğini aktif hale getirerek gelen çağrıların hangi numara olduğunu görmek mümkündür.

Bununla birlikte bazı kişilerin, Turkcell numara engelleme yaptıktan sonra, Turkcell özel numara özelliği açma işleminin nasıl yapıldığını merak ettiğini görmekteyiz.

Turkcell Ozel Numara Kapatma Engelleme ve Acma
Turkcell Ozel Numara Kapatma Engelleme ve Acma

Yine bu işlemin Turkcell (1) özel numara engelleme işlemi gibi kolay bir şekilde yapıldığını dile getirmek de fayda var. Biz de bu yazımızda sizlere Turkcell özel numara engelleme ve açma nasıl yapılır, Turkcell gizli numara nasıl engellenir ve Turkcell gizli numara kapatma nasıl yapılır sorularının cevabını derledik.

Turkcell Özel Numara Kapatma Nasıl Yapılır?

Turkcell kullanıcıları, istedikleri zaman kendilerine gelen çağrılardaki görünmeyen numaraları engelleme hakkına sahiptir. Türkcell özel numara kapama özelliğini aktif hale getirmek isteyen kişiler, cep telefonlarının arama kısmına girerek, ‘’*253#’’ numarasını tuşladıktan sonra arama tuşuna basıp özelliği aktif hale getirebilir. Bahsi geçen bu özellik tamamen ücretsizdir.

Turkcell Özel Numara Açma Nasıl Yapılır?

Turkcell Ozel Numara Kapatma Engelleme
Turkcell Ozel Numara Kapatma Engelleme

Turkcell bünyesinden GSM hizmeti alan kullanıcıların, Turkcell özel numara kapama işlemi yaptıktan sonra bu özelliği devre dışı bırakmak istedikleri de görülmektedir. Durum böyle olunca Turkcell özel numara açma nasıl yapılır sorusu sık sık araştırılmaktadır. Turkcell gizli numara açma işlemi için cep telefonunun arama kısmına #253# yazarak arama tuşuna basılmalıdır. Söz konusu işlemin ardından Turkcell özel numara açma aktif hale gelmiş olacaktır

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu