Telefon

Android Chrome Durduruldu Hatası Nedeni Nedir? Çözümü

Android Chrome Durduruldu Hatasının Çözümü

Android Chrome Durduruldu; Android akıllı telefon kullanıcıları birtakım sebeplerden dolayı. En çok kullanılan internet tarayıcısı olan.  Google Chrome durduruldu hatası alınmaktadır. Bu hatanın çıkmasının en önemli nedenlerinden biri olan telefon belleğinin veya depolama alanının dolmuş olmasıdır.

Belirtilen bu hatanın ortaya çıktığı cihazlarda mobil uygulama Chrome Durduruldu Hatası biçiminde hata verip kapanmakta ve kullanılamaz hale gelmektedir.

Android Chrome Durduruldu Hatası Nedir?

Gün içinde devamlı olarak kullanılan. Google Chrome internet tarayıcısının en son çıkan güncel sürümünde meydana gelen Chrome Durduruldu hatasından ötürü birçok Android kullanıcısı Chrome kullanamaz hale geldi. Bu hatanın En büyük sebebi ise telefon belleğinin veya depolama alanının dolmuş olmasıdır.

Chrome Durduruldu
Chrome Durduruldu

Akıllı telefonda belleğin dolu olmasının sebebi ile telefonda bulanan uygulamaların, güncelleme işlemeni gerçekleştirememesidir. Bu uygulamaların içerisinde yer alan Chrome internet tarayıcısı açılmaz ve uyarı vererek kapanır ve Chrome  hatası meydana gelir.

Android Chrome Durduruldu Hatasının Çözümü

Sizde akıllı telefonunuzda; Chrome internet tarayıcısında bu şekilde bir hata alıyorsanız aşağıda yapılması gerekenler anlatılmıştır.

Öncelikle Aşağıda belirtilen işletimleri yaptığınız zaman  tüm kişisel verileriniz silinecektir. Bunu dikkate alarak işlemlerinizi yapınız.

  1.  İlk olarak Android akıllı telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin.
  2. Ayarlar bölümünden Uygulamalar bölümünü bulun giriş yapın.
  3. Burada açılan ekranda Android telefonunuzda yüklemiş olduğunuz tüm uygulamalar yer almaktadır. Bu listeden Google Chrome uygulamasını bulun.
  4. Google Chrome uygulamasını seçtiğinizde açılacak ekranda Depolama seçeneğine girin.
  5. Acilmiş olan bölümde Önbelleği Temizle seçeneğine tıklayın.

Not: Bazı Android cihazlarda Depolama bölümü olmadan Önbelleği Temizle alanı görülmektedir.

Yukarıdaki belirtilen adımları uyguladıktan sonra Chrome uygulamasının çalışıp çalışmadığını kontrol edin Chrome durduruldu hatası çözülecektir.

Stea

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu