Telefon

Google Chrome Durduruldu Hatası Nasıl Düzeltilir? (Google Durmaya Devam Ediyor)

Android Chrome Durduruldu Hatasının Çözümü

Android akıllı telefonlarda oldukça popüler bir web tarayıcısı olan Google Chrome, birçok kullanıcı tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Gün içinde sürekli kullanılan Google Chrome web tarayıcısının en son çıkan sürümlerinde oluşan Chrome Durdu hatası nedeniyle birçok kullanıcı tarayıcıyı kullanamıyor. Bu hatayla karşılaşan cihazlarda uygulama “Chrome Durdu” hatası vererek kapanıyor ve kullanılamaz hale geliyor.

Google Chrome Durduruldu Hatası Nasıl Düzeltilir?; Android akıllı telefon kullanıcıları birtakım sebeplerden dolayı. Google Chrome durduruldu hatası alınmaktadır. Bu hatanın çıkmasının en önemli nedenlerinden biri olan telefon belleğinin veya depolama alanının dolmuş olmasıdır. Belirtilen bu hatanın ortaya çıktığı cihazlarda mobil uygulama Chrome Durduruldu Hatası biçiminde hata verip kapanmakta ve kullanılamaz hale gelmektedir.

Google Chrome Durduruldu Hatası Nasıl Düzeltilir? Google Durmaya Devam Ediyor

Gün içinde devamlı olarak kullanılan. Google Chrome internet tarayıcısının en son çıkan güncel sürümünde meydana gelen Chrome Durduruldu hatasından ötürü birçok Android kullanıcısı Chrome kullanamaz hale geldi. Bu hatanın En büyük sebebi ise telefon belleğinin veya depolama alanının dolmuş olmasıdır.

Chrome Durduruldu
Chrome Durduruldu

Akıllı telefonda belleğin dolu olmasının sebebi ile telefonda bulanan uygulamaların, güncelleme işlemeni gerçekleştirememesidir. Bu uygulamaların içerisinde yer alan Chrome internet tarayıcısı açılmaz ve uyarı vererek kapanır ve Chrome  hatası meydana gelir.

Android Chrome Durduruldu Hatasının Çözümü

Sizde akıllı telefonunuzda; Chrome internet tarayıcısında bu şekilde bir hata alıyorsanız aşağıda yapılması gerekenler anlatılmıştır.

Öncelikle Aşağıda belirtilen işletimleri yaptığınız zaman tüm kişisel verileriniz silinecektir. Bunu dikkate alarak işlemlerinizi yapınız.

Google Chrome Durduruldu Hatasi Nasil Duzeltilir
Google Chrome Durduruldu Hatasi Nasil Duzeltilir
  1.  İlk olarak Android akıllı telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin.
  2. Ayarlar bölümünden Uygulamalar bölümünü bulun giriş yapın.
  3. Burada açılan ekranda Android telefonunuzda yüklemiş olduğunuz tüm uygulamalar yer almaktadır. Bu listeden Google Chrome uygulamasını bulun.
  4. Google Chrome uygulamasını seçtiğinizde açılacak ekranda Depolama seçeneğine girin.
  5. Acilmiş olan bölümde Önbelleği Temizle seçeneğine tıklayın.

Not: Bazı Android cihazlarda Depolama bölümü olmadan Önbelleği Temizle alanı görülmektedir.

Yukarıdaki adımları izledikten ve uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra, Chrome durdu hatası düzeltilecektir. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi yorum kısmından sormayı unutmayınız.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu