Telefon

İphonedan Android’e Ücretsiz ve Kolay Whatsapp Aktarma Yöntemleri

İphonedan Android’e Whatsapp Ücretsiz Aktarma Nerdeyse her ay yeni bir cihaz üretiyor telefon üretici firmalar bu sebepten kullanıcılarda ellerindeki telefonları değiştirmek istemekte bu insanların rahatlamasına ve yeni cihazların keyfini sürmek oldukça güzel olsada bazen İphonedan Android’e Whatsapp Aktarma can sıkıcı durumlarda ortaya çıkmakta bunların başında en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp dan veri aktarmak oldukça çok kişi tarafından sorun olmakta özellikle Iphone kullanan kullanıcıların Android kullanma isteği ile başlamakta bizde sizi en sade ve işinize yarayacak bir biçimde anlatmak amacıyla bu makalemizde Iphone dan Android de Whatsapp verilerini nasıl aktaracağınızı göstereceğiz.

İphonedan Android’e Whatsapp Ücretsiz Aktarma

İphonedan Android’e Whatsapp Ücretsiz Aktarma geçtiklerinde ilk merak ettikleri Whatsapp mesajları fotoğraf ve videolarımı nasıl Android cihaza geçiririm gibi bir soru sormakta aynı işletim sistemini kullanan cihazlar kendi aralarında aktarma yapmaktadır ancak Iphone dan ve Android e aktarma nasıl oluyor bunu aktarımı yapmak için bir kaç yöntem bulunmakta bunların hepsini size ayrıntılı olarak anlatacağız.

İphonedan Android’e Whatsapp Ücretsiz Aktarma Yöntemleri

İphonedan Android’e Whatsapp Ücretsiz Aktarma Yöntemlerini madde madde detaylar halinde sıraladık.

Whatsapp Aktarma İçin Iphone (İOS) Cihazınızda Yapılması Gerekenler ?

Yöntem 1 : 3 sınıf uygulamalar kullanarak yedekleme ve kurma işlemi yapabiliriz bizde sizler için araştırdık ve nasıl yapacağınızı sade ve basit bir şekilde anlattık.

Adım 1 : Öncellikle Iphone cihazınızı Bilgisayarınıza USB portu ile bağlantı sağlamanız gerekecek yedek alma yapacağınız için bilgisayarınıza “iTunes” programını kurmanız gerekmektedir. Kurulum yaptıysanız yada kurulu olarak bulunmakta ise Iphone cihazını ara kablosu kullanarak bilgisayarın USB portuna bağlantısını sağlayınız.

Adım 2 : Iphone cihazınızı bilgisarınıza bağladığınızda “iPhone Backup Browser” programını bilgisayarınıza kurmanız gerekecek bu programın amacı “iTunes” den aldığımız yedeğini bu uygulamada açmamız gerekecek.

Adım 3 : iTunes uygulamasını açığınızda sol üst köşede bulunan telefon logosuna tıklayıp yedekleme işlemine geliniz oradan bilgisayara yedekle seçeneğini seçerek yedekleme işlemine başlamasını bekleyin ardından bir sayfa açılacak açıldıktan sonra System dosyalarının yanında bulunan Whatsapp mesajlarını barındıran Chat Storage dosyasını kopyala yapıştır işlemi ile bilgisayarınıza alın.

Adım 4 : Eğer fotoğraf ve videolarınızda istiyorsanız Whatsapp.net dosyasının içerisinde library içerisindeki media klasörünü de bilgisayarınıza kopyalayın

İphonedan Android’e Whatsapp Ücretsiz Aktarma İçin Yapılması Gerekenler ?

Adım 1 : Android cihazınızı ara kablosunu kullanarak USB portuna bağlamanız gerekmekte. Bağladıktan sonra cihazın içerisine girerek yedeklemeden aldığınız dosyaları o bölgelere taşıyınız.

Adım 2 : Ardından Wazzap Migrator uygulamasını ister apk olarak isterseniz de playsoter dan indirme işlemi yapabilirsiniz ancak playstor uygulamasında 60 TL gibi fiyat ile hizmet vermekteler.

Adım 3 : Whatsapp uygulaması sizde yüklü ise kaldırmanız gerekicek kaldırma işlemini gerçekleştirdikten sonra WazzapMigrator uygulamasını açmamız gerekiyor sizden bir kaç izin istedikten sonra sizden Whatsapp uygulamasını apk olarak indirmenizi isteyecektir indirme işlemini gerçekleştirdikten sonra yedekleme yaptığınız dosyaları otomatik olarak tespit edip sizinde onayınız ile yedekleme işleminizi Whatsapp uygulamasına aktarıcaktır.

Adım 4 : WazzapMigrator uygulaması sohbet aktarmalarınızı ücretsiz olarak sağlamaktadır ancak media aktarımlarında sizden bir miktar ücret talebinde bulunmaktadır.

Adım 5 : Yedekleme aktarım işlemi bittikten sonra sizin kurmuş olduğunuz Whatsapp uygulaması büyük ihtimalle güncel sürüm olmamakta bu durum ise bazı uygulama çökmelerine neden olabilir bundan rahatsızlık duyarsanız playstore girip önce Whatsapp uygulamasını kaldır diyip tekrar kurabilirsin.

İphonedan Android e Whatsapp Yedekleme İle Aktarma

Yöntem 2 : Bazen 3 sınıf uygulama kurarak anlattığım zor geldi ise size herhangi bir uygulama kullanmadan Whatsapp mesajlarınız verilerinizi yedeklemeyi ve aktarmayı anlattık.

Adım 1 : Iphone cihazınızda hali hazırda bekleyen Whatsapp uygulamasına girerek sırasıyla Ayarlar – Sohbetler – Sohbet Yedekle butonlarına basın ardından halihazırdaki sohbetleri yedeklemek için şimdi yedekle butonunu kullanarak yedekleme işlemini gerçekleştirin burada dikkat etmeniz gereken gmail – mail – Hotmail adresinizi hali hazırda kullanıyor olmanız gerekiyor.

Adım 2 : Iphone cihazınızdan yedekleme işlemi bittikten sonra Android cihazda Whatsapp uygulaması yüklü deil ise yükleyin

Adım 3 : Android cihazınızda mail hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor

Adım 4 : Android cihazınızda Whatsapp uygulamasını açın ilk giriş ekranında numara doğrulaması sonrasında siz bir yedekleme bulup bulmadığına dair bir uyarı verecek büyük ihtimalle bulacaktır bulduktan sonra başla butonuna bastığınıza kurulum tamamlanacak sohbetiniz uygulamanıza eklenecektir.

Adım 5 : Bazı sebeplerden kaynaklı yedekleme verilerini göremeye biliyor ancak size verdiğimiz diğer yöntemleri deneyebilirsiniz.

İphonedan Android e Whatsapp Transfer İle Aktarma

Yöntem 3 : Whatsapp uygulamaları ile yedekleme yapabilmekteyiz diğer maddelerden bir fayda elde edemediyseniz bu madde sizin sorunlarınızı çözebilir. Ancak Android cihazın USB hata ayıklama modu seçili değilse işlem gerçekleşmemek hata verecektir Bu modu açmanın yolu ise Gelişmiş ayarlardan modu ulaşabilirsiniz eğer geliştirici ayarları açık değil ise sırasıyla Ayarlar – Telefon hakkında – Sürüm Numarası yada Yapım Numarası butonuna artık geliştiricisiniz yazısı gelene kadar basmalısınız.

Adım 1 : Öncelikle bilgisayarınıza Whatsapp Transfer uygulamasını kurmanız gerekmektedir.

Adım 2 : Bilgisayarınıza Whatsapp Transfer uygulamasını kurduktan sonra her iki Android ve Iphone cihazınızı USB portuna bağlamanız gerekmekte.

Adım 3 : Whatsapp Transfer uygulaması cihazlarınızı bağladığınızda otomatik olarak görecektir sizin onay vermeniz dahlinde yedekleme işlemine başlayacaktır.

Stea

29 Yaşindayım Kayseri'de ikamet ediyorum okumayi ve makale yazmayı seviyorum. Yani yaptıgım işi severek yapıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one × two =

Başa dön tuşu