Telefon

WhatsApp Silinen Mesajları Nasıl Görebilirim? (Geri Getirme)

Yedekleme Yoksa Silinen Mesajlar Geri Gelir Mi?, WhatsApp 'ta 1 Sene Önceki Mesajlar Geri Gelir Mi?

WhatsApp Silinen Mesajları Nasıl Görebilirim?;  Ya da sildiğiniz mesajı bulmanız mı gerekiyor? .WhatsApp silinen mesajları geri getirme imkânı sağlıyor. Birçok kişi bu özelliği bilmese de silinen mesajlar kısa bir süre içerisinde tekrar yüklenebiliyor. Sizin silinmiş bildiğiniz mesajları WhatsApp yedekler. Şimdi sizlere bu konudan bahsetmek ve detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Yazımızın devamında WhatsApp Silinen Mesajları Geri Getirme, Yedekleme Yoksa Silinen Mesajlar Geri Gelir Mi?, WhatsApp ‘ta 1 Sene Önceki Mesajlar Geri Gelir Mi?, Telefonlarda WhatsApp Silinen Mesajları Görme? en çok merak edilen soruların cevapları yer almaktadır. Hiç zaman kayıp etmeden yazımızı okumaya başlayabilirsiniz

WhatsApp Silinen Mesajları Nasıl Görebilirim?

Son zamanlarda daha popüler hale gelen WhatsApp uygulamasından silinen mesajları kısa bir süre içerisinde geri getirmeniz mümkündür. Bunun için WhatsApp’ın yedeklerinizi alması gerekir. Fakat bazı durumlarda WhatsApp yedekleme almaz. Bunun için ise WhatsApp’ı silip tekrardan bu uygulamayı yüklemeniz yeterli olacaktır.

WhatsApp Silinen Mesajlari
WhatsApp Silinen Mesajları
 • Silinen mesajları geri almak için ayarlar sekmeniz ise giriş yapmanız lazımdır.
 • Daha sonra ise sohbet ve bunun ardından sohbet yedeğine girmeniz gerekir.
 • Buradan tarih ve saat seçip onayladığınız da silinen mesajları kısa bir süre içerisinde yerine getirebilirsiniz.

Yedekleme Yoksa Silinen Mesajlar Geri Gelir Mi?

WhatsApp günümüzde en fazla kullanılan uygulamalar arasında yerini alır. Bazı zamanlar silinen mesajlara ihtiyaç duyulabiliyor. Bu sebepten dolayı da WhatsApp uygulaması silinen mesajları bir süre yedekliyor. Peki, WhatsApp yedekleme yoksa silinen mesajlar geri gelir mi?  Evet eğer WhatsApp yedeklemediyse  bile silinen mesajları geri getirebilirsiniz. Peki, bu nasıl olur? 

 1. Öncelikle uygulamayı tamamen telefonunuzdan kaldırmanız gerekir.
 2. Kaldırdıktan sonra yeniden yüklemelisiniz.
 3. Uygulamayı yükledikten sonra; yediğinizin bulunup geri yüklenmesi için izin ver sekmesine tıklamanız ve onay vermeniz gerekmektedir.
 4. Bu olayın ardından silinen mesajlarınız yüklenecektir.

WhatsApp ‘ta 1 Sene Önceki Mesajlar Geri Gelir Mi?

WhatsApp yedekleme yapan ve geçmiş sohbete yedekleme yapıldıysa geri getirilebilen bir uygulamadır. Peki, WhatsApp ‘ta 1 sene önceki mesajlar geri gelir mi? Eğer ki 1 sene önce yedekleme yapılmış ise tarih ve saat seçerek mesajların geri gelmesi mümkündür.

Fakat bir sene çok uzun bir süredir. Bu sebepten dolayı da mutlaka yedeklemenin yapılması lazımdır. Yedekleme yapılmadıysa uygulamayı silip tekrar yüklemeniz maalesef ki büyük olasılıkla sonuç vermeyecektir. Yedekleme yapılmış ise kısa bir süre içerisinde 1 sene  önceki mesajları geri getirebilirsiniz.

İphone (İOS) Telefonlarda WhatsApp Silinen Mesajları Görme?

Eğerki iOS yani İphone işletim sistemine sahip bir cep telefonu kullanıyorsanız. İphone da WhatsApp’taki silinen eski mesajları tekrar görme ihtimalimiz vardır. WhatsApp mesajları İphone cihazlarda iCloud yedeklenir. Eğer İphone telefonunuzda yedekleme mevcut değilse. Alt kısımda anlattığımız gibi yedeklemenizi açabilirsiniz.

 • İlk olarak  WhatsApp i açın.
 • Daha sonra Ayarlar >> Sohbetler >> Sohbet Yedeği menüsüne tıklayın.
 • O menüden otomatik yedeklemeyi aktif hale getirin. ( Günlük , Haftalık ,Aylık )

İphone (İOS) Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme?

Kullandığınız telefonun WhatsApp yedeklenmesi aktif ise, WhatsApp da silinen mesajları geri getirmek oldukça kolaydır.

 1. İlk olarak Whatsapp i cihazınızdan silin.
 2. WhatsApp’ı (1) tekrar telefonunuza yükleyin.
 3. Telefon numaranızı girin ve doğrulayın.
 4. WhatsApp size yedeğini geri getirmek için izin ister. (izin ver) diyerek . Sohbet yedeğini tarih ve saat girerek geri getirebilirsiniz.

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu