Telefon

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok (Çözüldü)

Telefonun Wi-Fi'ye bağlanmasına rağmen internet erişim sorunu

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok (Çözüldü); Android veya iOS işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlarda zaman zaman internete bağlanma sorunları olabilir. Bu wifi ağının internet erişimi bulunmamaktadır yaşamadığınızda, sorunu çözmek için bazı yöntemler kullanmanız gerekiyor.

İnternet paketimizin çabuk bittiği dönemde paketi bitirmemek ve ekstra ücret ödememek için hepimiz için wifi ağını kullanmak zorunlu hale geldi. Ama bazen istemediğimiz durumlarla da karşılaşırız. Telefonumuz WiFi ağına bağlı olmasına rağmen internet erişimi sağlayamıyoruz.

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok

Telefon Wi-Fi’ye bağlanıyor ancak internet erişim sorunu olması; Android ve iOS kullanıcıları için büyük bir sorun. Akıllı telefonlarda sıkça görülen .bu sorunu çözmek için uygulanabilecek bazı yöntemler bulunmaktadır. Sitemizde yer alan bu yöntemleri deneyerek WiFi ağına bağlanmayı deneyebilirsiniz. iPhone, Samsung, Huawei, Xiomi gibi telefonlarda görülen internet erişim sorunu nasıl çözülür? Bu sorunu çözmek için gerekli yöntemler yazımızın devamında yer almaktadır.

Telefonun kablosuz WiFi ağ bağlantısı var ama internet erişimi yok diyorsanız eğer, Android kullanıcıları için bazı çözümler var. WiFi bağlantısı, her Android kullanıcısı için bir olmazsa olmazdır. Telefon Wi-Fi’ye bağlı ancak internetin olmaması sorununu WiFi DNS değiştirerek çözebilirsiniz.

Telefon Wifi Baglaniyor Ama Internet Erisimi Yok
Telefon Wifi Baglaniyor Ama Internet Erisimi Yok

Akıllı telefonlar için bazı DNS ler bulunuyor.

 • Google giriş sorunu yaşayanlar için DNS adresleri
 • DNS1: 8.8.8  DNS2: 8.8.4.4
 • Yandex giriş sorunları için DNS adresleri
 • DNS1: 77.88.8.88 DNS2: 77.88.8.2

Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok Sorunu Çözümü

Ne yazık ki telefon IP adresini alamazsa internete erişim sağlanmayacaktır. İnternete bağlanamadığınız cihaz ile ağ ayarlarında WiFi ağ ayarlarını unut butonunu kullanarak wifi yi unutup tekrar giriş yapmalısınız. Bu durum sorunların çözümü bu kadar basit olabilir bu çözümleri denemeden DNS ve IP değişimi yapmanıza gerek yok.

Wifi ye bağlandığınızda internet erişiminde sorunlar yaşıyorsanız öncelikle Wifi şifrenizin yeni olduğundan emin olmalısınız sizin şifreniz eski ise ve wifi şifresi değiştirilmiş ise bağlanamayacaksınız bunun için yeni şifreyi öğrenip mevcut wifi ağını unut diyerek unutup tekrar giriş yapın sorun çözülecektir.

Yapılan şifre değişikliğini düzelttiğinizde sorun çözülmemiş ise modemlerin genel olarak sürekli açık kalmasından kaynaklanan modem şişmesi adı verilen durum meydana gelmektedir bu durumda internet erişimi sağlanamamaktadır bu durumun çözülmesi için modemin yeniden başlatılması gerekiyor. Eğer yeni başlatma durumunuz olmayan bir ortamda bulunuyorsanız yetkili birine durumu belirterek işlem için yardımcı olabilirsiniz.

İPhone Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok

Akıllı telefonların genel olarak tüm işlemlerini internet üzerinden halletmeleri sebebiyle internet  bağlantısında sorun çıktığında hayatın aksaması gibi bir durum hissedilmesi doğal hale geliyor. Peki Telefon Wifi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok İPhone? gibi sorunların çözüme kavuşturacağınızı belirttik.

Android DNS Değişimi

Android DNS Degisimi
Android DNS Degisimi
 • Wifi ağına giriniz.
 • Bağlı olduğunuz wifi ye tıklayın detaylara tıklayın yada hemen kenarında bulunan ayarlar işaretine tıklayın
 • Açılan menüden DHCP ye tıklayın Statik seçeneğini seçin
 • Ip adresinizin son 2 hanesini değiştirin.

DNS Değiştirmeniz İnternete Bağlanamama Sorununuzu Çözecektir.

 • Wifi Ağına Bağlanın Ve Telefonunuzda Wifi bölümünü açalım
 • Bağlanılan Wifi’ nin üzerine tıklayın ve detaylar bölümüne basalım
 • Detaylar bölümünde bulunana DNS bölümüne tıklayın
 • Yukarıda belirtilen DNS adreslerini girin ve onaylayıp çıkın sorun çözülecektir.

Wifi Unutma İşlemi İnternet Erişimini Sağlayacaktır.

 • Wifi bölümüne girin.
 • Bağlı olduğunuz Wifi’ yi seçin Ve üzerine tıklayın
 • Açılan bölümde “Unut” butonuna basın
 • Wifi’ Ye tekrar bağlanın ve internet erişimi için deneme yapın

Wifi Neden Bağlanmıyor IP Adresi Alınıyor?

Wifi bağlanmaya başladığınızda modem size IP adresi verir ve sizin IP adresiniz ile eşleştirir bunun gerçekleştirilmeme durumunda “Ip adresi alınıyor” yazısında kalıyor ve bekletiyordur bu sorunu çözmenizin kolay bir yöntemi bulunuyor.

Bu yöntemde telefonunuzu yeniden başlatmanıza gerek kalmayacak çünkü telefonlar uçak modu ‘na alındığında tüm işlemleri kapatır ve Ip adresinizi değiştirir. Bunu kullanarak Ip adresinizi değiştirin ve tekrar bağlanmayı deneyin sorun çözülecektir.

Puan Ver

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu