Telefon

Xiaomi Uygulama Gizleme 2024 – En Kolay Yöntem

Smart telefonunuz Xiaomi ise aşağıda göstereceğimiz şekilde Xiaomi uygulama gizleme yapabilirsiniz. Bu modelde uygulama gizlemek için telefonunuzda güvenlik ikonuna tıklayın. Ardından çıkan menüde uygulama kilidine tıklayın. Önünüze şifre soran bir menü gelecek, eğer şifreniz yoksa telefon şifresini kullanabilirsiniz. Telefon şifreniz yoksa bu menüden çıkarak bir telefon şifresini oluşturun. Şifrenizi bu menüye yazdığınızda karşınıza birçok sekme gelecektir.

  • Ekran kaydedici
  • Amazon Shopping
  • Youtube
  • Google
  • Mi Belge görüntüleyici

gibi birçok sekme gelecektir. Sağ taraflarında kilit olacak veya aktif/pasif butonu olacaktır. Bu menüde aktifleştirmek istediğiniz tüm programları ve oyunların karşısındaki butonu açıp kapatabilirsiniz. Ekranın sağ üstünde de gizli sekme ayarlar ikonu olacaktır. Bu ikona tıklayarak açılan menüde en alta inin ve gizli uygulamalar sekmesinin altındaki “öğretici” sekmesine dokunun. Sonra da başlat sekmesine tıklayın. Gizlenen tüm uygulamalar liste halinde gelecektir. Gelen uygulamalar listesinin karşısındaki butonları aktif yaparsanız gizlemiş olursunuz. Pasif yaparsanız gizliliği kalkacaktır.

Xiaomi Uygulama Gizleme Yok

Xiaomi uygulamalarını Redmi telefonunuzda gizlemenin birkaç farklı yolu vardır. İlk yol, Ayarlar uygulamasındaki Uygulama Kilidi ayarına erişmektir. Daha sonra gizli uygulamayı açığa çıkarmayı veya devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz. Bu yol hassas bilgileri gözden uzak tutmak için harika bir seçenektir.

Xiaomi Uygulama Gizleme Yok
Xiaomi Uygulama Gizleme Yok

Gizli uygulamaların kilidini açmanın başka bir yolu da parola kullanmaktır. Bu uygulamalara yalnızca şifresi olan kişiler erişebilir. Neyse ki, tüm uygulamalarınızın yedeğini almak için Otomatik Yedeklemeyi ayarlayabilirsiniz. Cihazınızın içindekileri kaybederseniz bu özellikle kolayca geri yükleyebilirsiniz.

Ana ekrandayken, ekranınızın sağ üst köşesinde bir kilit simgesi göreceksiniz. Alternatif olarak, Gizli Uygulamalar bölümüne erişmek için iki parmağınızı aşağı kaydırabilirsiniz. Oradayken, tüm gizli uygulamalarınızı içeren bir klasör bulacaksınız. Başkası sizin gizlediğiniz programları göremez ama şifrenizi biliyorsa görebilir. Uygulamalarınızı gizlemenin yanı sıra bakım önerilerini de devre dışı bırakabilirsiniz. Bu, güvenlik ve temizlik uygulamalarını cihazınıza yönlendiren bir özelliktir.

Xiaomi Uygulama Gizleme 2024 Nasıl Yapılır?

Smart telefonunuz Xiaomi ise uygulama gizleme yapabilirsiniz. Bu modelde uygulama gizlemek için telefonunuzda güvenlik ikonuna tıklayın. Sonra uygulama kilidi-şifre menüsüne şifre girin-ekran üst kısmında gizli sekme ayarlara tıklayın. Öğretici menüsüne gelin. Başlat sekmesine dokunun, klasördeki uygulamalar arasında dilediğiniz uygulamayı gizleyin.

Xiaomi Redmi 9 Uygulama Gizleme 

MIUI işletim sisteminin güzellikleri arasında Android cihazlar için mevcut olan en iyi güvenlik uygulamalarından biri de “uygulama gizleme” avantajıdır. Bu sürüm Uygulamaları gizlemenizi sağlayan bir kilitleme özelliğine sahiptir. Ama bundan daha fazlası da var. Telefonunuz başkasının eline geçti diyelim; e-devlet uygulaması banka uygulaması ve önemli dosyalarınızın görünmez olması sizi bir tık daha güvende kılacaktır. Bu, özellikle ödeme, bankacılık veya galeri gibi hassas uygulamalarınız varsa kullanışlıdır.

Gizli uygulamaların kilidini açmak ve kullanmak için bir şifre belirlemeniz gerekir. Bunun için öncelikle Mi hesabınıza giriş yapmalısınız. Bunu yaptıktan sonra, uygulamaları kolayca kilitleyebilirsiniz. Uygulamalarınızı kilitlediğinizde, artık telefon menüsünde görünmez olacaklardır. Bunları göstermek isterseniz, Gizli Alan sayfasına geri dönebilir ve gizlediklerinizi bu listeden kaldırabilirsiniz. Bu uygulamalar gizli bir klasöre taşınacaktır. Yüklü uygulamalarınızın bir listesini görmek için Uygulama ayrıntıları sayfasına göz atabilirsiniz. Orada, her uygulamanın bilgilerini görüntüleyebileceksiniz. Uygulamaları gizlemek ve kilitlemek, akıllı telefon güvenliğinin önemli bir parçasıdır. Kilitli bir uygulamayı açmak için yalnızca şifrenizi bilmeniz yetmez, aynı zamanda kilidini açmanız gerekeceğini de unutmamalısınız.

Xiaomi Uygulama Gizleme

Samet YALÇIN

GNCBilgi.com'un ilk ve yönetici yazarı olan GNC Bilgi adlı yazar, GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde içerik oluşturmakla beraber tüm site yönetiminden sorumludur.GNCBilgi, birden fazla kategoride doğru, tarafsız ve nesnel bilgiyi son ziyaretçiye ulaştırabilmek için çaba sarf eder. GNCBilgi'nin ilk ve tüm yetkiye sahip olan GNC Bilgi adlı yazarıysa GNCBilgi.com içerisindeki tüm kategorilerde en nesnel, özgün ve doğru bilgiyi aktarmakla görevlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu