TeknolojiTelefon

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek? (Hat Meşgul Engellendim Mi)

Aradığınız kişi şu anda meşgul diyorsa

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek?; Bu soruyu sıklıkla sormamızın birçok nedeni var. Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Türk Telekom Bimcell, gibi operatörlerde oluşan bu sorun, birini aradığımızda , “Hat Meşgul Engellendim Mi” diye düşünüyoruz. , “Yoksa Numarasını değiştirdi mi?” merak edilmektedir. Bu yazımızda; Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek? , Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Engellendim Mi, Hat Meşgul Ne Demek? Aradığınız kişi şu anda meşgul diyorsa gibi merak edilen soruların cevapları yazımızın devamında yer almaktadır.

Günlük hayatımızda birisini telefonla aradığımızda sürekli meşgul sinyali bizi rahatsız ediyor. Karşı taraf için gerçekten önemli bir şey söyleyeceğimiz veya soracağımız için bu durumdan kendimizi rahatsız hissederiz. Hattın sürekli meşgul olması her zaman sizden kaynaklanmıyor olabilir. Bazı durumlarda, bunun sebebi sadece aranan kişi telefonda konuşması yani Hat Meşgul olması olmayacaktır.

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek? (Türk Telekom, Turkcell, Vodafone)

İletişim seçeneklerinin oldukça yaygın olduğu günümüz dünyasında. Özellikle acil bir iş olduğunda ve konuştuğunuz kişi meşgul olduğunda deliye döneriz. Bakalım Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, Bimcell, aradığınız kişinin şu anda meşgul olması ne demek?

Aradiginiz Kisi Su Anda Mesgul
Aradiginiz Kisi Su Anda Mesgul

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Diyorsa

Aranan numaraya ulaşılamadığı durumlarda operatörler telesekreterde meşgul olduğunu bildirir. Bu, telefon sağlayıcısına bağlı olarak değişir. Sesli yanıt sistemi, aranan kişinin meşgul olduğunu bildirdikten sonra, arayan kişiden sesli mesaj bırakması istenir.

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Demesinin Sebepleri;

 • Görüşme yapılmak istenilen kişi başka bir numarayla konuşurken veya aynı anda arandığında meşgul mesajı gönderilir.
 • Ulaşmak istenilen telefon numarasının şebeke sorunları olduğu durumlarda. Kısa bir süre bekledikten sonra, aranan numaranın meşgul olduğuna dair mesaj görülmektedir.
 • Aranan kişi aramayı meşgul bırakırsa, aranan kişiye kısa bir çağrı sesi ve ardından meşgul sinyali gönderilir.
 • Aranan numaranın sizi engellediği durumlarda

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Engellendim Mi?

Günün her saatinde aramak istediğiniz kişiyi aradığınız zaman ulaşamıyorsanız yani hattı sürekli meşgule düşüyorsa aradığınız kişi tarafından engellendiniz demektedir.

Hat Meşgul Ne Demek?

Bu durum genellikle aradığınız kişi başka biriyle konuşurken veya herhangi bir nedenle telefona cevap veremediğinde. Hat meşgul ise sesli mesaj ile mesajınızı iletebilirsiniz.,

Hat Mesgul Ne Demek
Hat Mesgul Ne Demek

Yukarı kısımda bahsedilen gibi genellikle aradığınız kişinin başka bir kişiyle telefonda görüşme yapması nedeni ile oluşan bir durumdur ancak farklı durumlarda da hat meşgul olabilir. Bu durumları sizlerle alt kısımda yer almaktadır..

 1. Aradığınız kişi şu anda meşgul ne anlama gelir?

  İlk olarak aranan kişi başka biriyle görüşme yapıyor olabilir, ikinci bir ihtimal ise arana kişi ile aynı anda birbirinizi arama işlemi yapıyor olabilirsiniz, üçüncü ihtimal ise aradığınız kişi gerçekten meşgul olabilir, aramanızı meşgule atıyor olabilir, son ihtimal ise aradığınız kişinin meşgul olma sebebi sizi engellemiş olabileceğidir.

 2. Turkcell aradığınız kişi şu anda meşgul nasıl yapılır?

  Birine aradığınız kişi şu anda meşgul nasıl yapılır?; için Kişiler' de numarayı açıp ayarlarda “numarayı engelle” diyerek birini kolayca engelleyebilirsiniz. Tek bir numarayı veya tüm aramaları engelleyebilirsiniz. Turkcell aradığınız kişi şu anda meşgul yapmak için; “*43# “ara tuşuna bastığınızda çağrı bekletmeyi aktif edebilirsiniz.

 3. Telefon çalmadan hat meşgul ne demek?

  Telefon çalmadan hat meşgul olması 3 farklı nedenden dolayı oluşur. İlk olarak; aranan kişi başka biriyle konuşuyor olabilir. İkinci olarak ise ; şebeke sorunu olabilir. Üçüncü olarak ise sizi muhtemelen engellemiştir.

 4. Çağrı bekletme özelliği ücretli mi?

  Çağrı bekletme hizmeti için program kaydı ücretsizdir. Bilgi ve çağrı aktarma için program kaydı ücretsizdir.

 5. Telefonla Konuşurken Gelen Aramayı Nasıl Görebilirim?

  Bunu yapmak için telefonunuzun arama alanına gidin ve “*43” tuşlayıp arama tuşuna basmanız yeterlidir.

5/5 - (1 vote)

Gncbilgi Editör

Teknoloji uzmanı, Blogger!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu